LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Akuzohet se mashtroi për 3 mln euro, Alma Beqiri del para Gjykatës: Historia është e stisur (Lihet në burg)

• Alma Beqiri, agjentja shërbimeve postare private "Adex ka dalë sot para Gjykatës së Korcës, për të marrë masën e sigurisë. • Beqiri akuzohet nga kompania postare Adex se nëpërmjet mashtrimit, ka përvetësuar shumën 3 000 000 euro. • Prokuroria kërkon masën e sigurisë "arrest me burg" për 46 vjeçaren Beqiri. • Ndërkohë që vetë Beqiri para togave të zeza ka deklaruar se kjo histori është stisur nga kompania postare. • Po ashtu, ajo ka theksuar se është debitorë ndaj kompanisë në shumën 200 mijë euro dhe jo 3 mln siç pretendohet. • Gjykata ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg për Beqirin.

3 artikuj për këtë temë.

3 MUAJ ME PARE

“S’ka as vjedhje, as fshehje”, flet avokati i Alma Beqirit: Do shkojmë në Apel

Akuzohet se mashtroi për 3 mln euro, Alma Beqiri del para Gjykatës:
Jordan Daci

KORÇË- Avokati i Alma Beqirit, Jordan Daci ka deklaruar se kjo nuk është një vepër penale por mosmarrëveshje civile. Pasi gjykata vendosi masën e sigurisë arrest me burg për Beqirin, avokati u shpreh se ka mos akordim me shifrat dhe me postat e ‘ADEX-it’. Po ashtu Daci ka deklaruar se këtë çështje nuk do ta lënë me kaq, por do e çojnë në Apel.

"Kemi të bëjmë me një mosmarrëveshje të pastër civile dhe jo vepër penale. Të gjitha shifrat krejtësisht fiktive dhe kemi të bëjmë me një çështje të karakterit fiskal dhe tregtar. Nuk ka përvetësim, fshehje, vjedhje por ka mos akordim për një pjesë të detyrimeve qe nuk dihet sa janë. Beqiri gjatë seancës ka thënë se nuk ka asnjë lloj dëshire për tu mos u kthyer këto para. Kjo çështje do të zgjidhet ne momentin qe do ketë rakordim financiar. Makinat e sekuestruara janë blerë përpara kur pretendohet të ketë ndodhur fakti penal," tha avokati. 

3 MUAJ ME PARE

Vodhi 3 mln € përmes mashtrimit, Gjykata e Korçës cakton arrest në burg për Alma Beqirin

Akuzohet se mashtroi për 3 mln euro, Alma Beqiri del para Gjykatës:
Gjykata e Korces

KORÇË- Gjykata e Korçës ka dhënë masën e sigurisë për Alma Beqirin, pasi akuzohet për mashtrim. Gjykata vendosi që të dëgjoj Prokurorinë dhe e ka lënë Beqirin në masën e sigurisë arrest me burg.

Beqiri akuzohet se ka përvetësuar shumën 3 000 000 euro nëpërmes mashtrimit. Ndërkohë që vetë ajo ka deklaruar se kjo histori është e stisur nga kompania Adex. 

3 MUAJ ME PARE

Akuzohet për mashtrim, Alma Beqiri del para Gjykatës: Historia u stis nga ‘ADEX, jam vetëm 200 mijë euro debitore

Akuzohet se mashtroi për 3 mln euro, Alma Beqiri del para Gjykatës:
Alma Beqiri

KORÇË- Alma Beqiri, agjentja e shërbimeve postare private "Adex', e cila sipas akuzohet se nëpërmjet mashtrimit, ka përvetësuar shumën 3 000 000 euro ka mbërritur në gjykatën e Korçës për vlerësim të masës së sigurisë. Teksa ka folur para togave të zeza, Beqiri ka deklaruar se kjo histori është stisur nga kompania postare. Po ashtu, Beqiri ka theksuar se është debitorë ndaj kompanisë në shumën 200 mijë euro dhe jo 3 mln siç pretendohet.

“Jam debitore vetëm për 200 mijë euro kundrejt postës, ndërsa pjesa tjetër është farsë e ngritur nga subjekti”  tha Beqiri.

Alma Beqiri ishte menaxhere e postës private në Korçë dhe e gjithë vlera e përvetësuar monetare është mbledhur në rreth 2 vite. Policia po heton persona të tjerë të lidhur me të, bëhet fjalë për punonjës të tjerë brenda postës dhe familjar të te arrestuarës, që dyshohet se kanë bashkëpunuar për përvetësimin dhe fshehjen e parave të përfituara./Dosja.al

alma beqiri adex

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN