LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Arrestohen 2 policë në Tiranë/ Vidhnin qytetarët te Liqeni, kapnin të rinjtë që pinin hashash, u merrnin 50-she

•Arrestohen dy policë në Tiranë.  •Sajmir Muzikani 39 vjeç, me detyrë punonjës i Policisë Bashkiake dhe Serxhio Cani 22 vjeç, me detyrë punonjës i Patrullës së Përgjithshme të Komisariatit të Policisë Nr. 1, dyshohet se duke shpërdoruar detyrën, i kanë marrë me forcë, një shumë parash dy personave në zonën e Liqenit Artificial.  •Cani e Muzikanti ndalonin të rinj që pinin hashash te Liqeni, iu vinin pranga dhe pasi i merrnin para i lironin. Ata u merrnin të rinjve që pinin hashash 20 deri në 50 mijë lekë për t’i lënë më pas të lirë. •Ndaj tyre mësohet se janë depozituar 9 padi mirëpo vetëm 2 janë bërë publike. Ata ishin në përgjim për 1 javë nga forcat e policisë. •Me publikimin e rastit në media, Policia e Shtetit doli në një njoftim zyrtar për të bërë të ditur se dy policët janë vënë në pranga.

4 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

FOTO/ Publikohet dhe fotoja e Sajmir Muzikantit, efektivit që bashkë me kolegun dhunonte e grabiste qytetarët tek Liqeni

Arrestohen 2 policë në Tiranë/ Vidhnin qytetarët te Liqeni,
Sajmir Muzikanti

TIRANË- Personi që po shikoni në foto është Sajmir Muzikanti, 39 vjeç, efektiv i Policisë Bashkiake në Tiranë që u vu në pranga sot. Muzikanti akuzohet se bashkë me kolegun e tij, Serxhio Cani, 23 vjeç, punonjës i Patrullës së Përgjithshme grabisnin me dhunë qytetarët në Liqenin Artificial të Tiranës.

Ata vidhnin të rinjtë të cilët konsumonin kanabis, në këmbim që të mos shoqëronin në komisariat. Dy prej qytetarëve, F. V., dhe F. D., u kanë marrë edhe para me forcë. Kanë qenë këta të fundit që kanë bërë kallëzim në komisariat, gjë që mundësoi arrestimin e efektivëve.

2 MUAJ ME PARE

FOTO- U merrte të rinjve që pinin hashash 50 mijë lekë, ky është punonjësi i patrullës në Tiranë, 22-vjeçari u padit 9 herë

Arrestohen 2 policë në Tiranë/ Vidhnin qytetarët te Liqeni,
Serxhio Cani

TIRANË- Personi në foto është Serxhio Cani, punonjësi i Patrullës së Përgjithshme të Komisariatit numër 1 në Tiranë. Ky person, së bashku me Sajmir Muzikani, 39 vjeç, me detyrë punonjës i Policisë Bashkiake, kanë grabitur 3 herë në kryeqytet, kryesisht në zonën e Liqenit Artificial.

Ata të dy u vunë në pranga ditën e sotme e do të përballen me disa akuza.

Dy efektivët, pasi ndalonin të rinjtë, u kërkonin dhe u merrnin shuma parash prej 20, 30 dhe deri në 50 mijë lekë të reja. Gjithashtu mësohet se ka patur 9 kallëzime ndaj tyre.

2 MUAJ ME PARE

Arrestimi i dy policëve në Tiranë, DETAJET: U merrenin të rinjve që pinin hashash 20 deri në 50 mijë lekë

Arrestohen 2 policë në Tiranë/ Vidhnin qytetarët te Liqeni,
Policia

TIRANË- Policia e Shtetit ka dhënë detaje nga arrestimi i dy policëve në kryeqytet. Në pranga janë vënë Serxhio Cani, punonjësi i Patrullës së Përgjithshme të Komisariatit numër 1 në Tiranë dhe Sajmir Muzikani, 39 vjeç, me detyrë punonjës i Policisë Bashkiake. Këta dy persona, dyshohet se kanë grabitur 3 herë në kryeqytet, kryesisht në zonën e Liqenit Artificial.

Policët, Cani e Muzikanti ndalonin të rinj që pinin hashash te Liqeni, iu vinin pranga dhe pasi i merrnin para i lironin. Ata u merrnin të rinjve që pinin hashash 20 deri në 50 mijë lekë për t’i lënë më pas të lirë.

"Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 1, në bashkëpunim me specialistët e Drejtorisë Rajonale të AMP-së, ndaluan shtetasit: S. M., 39 vjeç, me detyrë punonjës i Policisë Bashkiake dhe S. C., 22 vjeç, me detyrë punonjës i Patrullës së Përgjithshme të Komisariatit të Policisë Nr. 1, të dy shtetasit banues në Tiranë. Këta shtetas dyshohet se duke shpërdoruar detyrën, i kanë marrë me forcë, një shumë parash, shtetasve F. V., dhe F. D., në zonën e liqenit artificial, të cilët kanë depozituar kallëzim në Komisariat. Pas punës hetimore të kryer është bërë e mundur dhe zbardhja e ngjarjes dhe vënia në pranga e 2 shtetasve të mësipërm", njoftoi policia. 

2 MUAJ ME PARE

Grabisnin sende me vlerë në zonën e Liqenit Artificial, arrestohen dy policë në Tiranë (EMRAT)

Arrestohen 2 policë në Tiranë/ Vidhnin qytetarët te Liqeni,
Liqeni

TIRANË- Dy policë janë autorë të vjedhjeve në zonën e Liqenit Artificial në kryeqytet. Muajt e fundit në komisariatin nr. 1 në Tiranë, ishin rritur rastet e grabitjeve të celularëve apo sendeve me vlerë në zonën e Liqenit Artificial, denoncuar nga qytetarë që dilnin për shëtitje.

Nga verifikimet rezultoi se autorë të këtyre grabitjeve ishin 2 policë. Të dyshuarit u mbajtën nën vëzhgim për disa javë dhe mëngjesin e sotëm u vunë në pranga. Si autor i këtyre ngjarjeve u arrestua polici Patrullës së komisariatit nr1. Serxhio Cani 23 vjeç dhe polici bashkiak Sajmir Muzikanti 39 vjeç. Sipas forcave të policisë, dy të arrestuarit dyshohet se duke shpërdoruar detyrën, i kanë marrë me forcë, një shumë parash dy personave.

NJOFTIMI I POLICISË:

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 1, në bashkëpunim me specialistët e Drejtorisë Rajonale të AMP-së, ndaluan shtetasit: - S. M., 39 vjeç, me detyrë punonjës i Policisë Bashkiake dhe S. C., 22 vjeç, me detyrë punonjës i Patrullës së Përgjithshme të Komisariatit të Policisë Nr. 1, të dy shtetasit banues në Tiranë. Këta shtetas dyshohet se duke shpërdoruar detyrën, i kanë marrë me forcë, një shumë parash, shtetasve F. V., dhe F. D., në zonën e liqenit artificial, të cilët kanë depozituar kallëzim në Komisariat. Pas punës hetimore të kryer është bërë e mundur dhe zbardhja e ngjarjes dhe vënia në pranga e 2 shtetasve të mësipërm.

policet vjedhin qytetaret serxhio cani sajmir muzikanti

Sondazh

Poll

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare