LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Djali plagos me thikë nënën në Fier/ Sherri nisi për paratë, Çobaj arrestohet i dehur

• Klaudjo Çobaj plagos me thikë nënën e tij, 50-vjeçare, Donika Çobajn. • 30-vjeçari qëlloi disa herë me thikë të ëmën, edhe pse kjo e fundit u hodh nga kati i dytë i banesës. • I riu, i sapo kthyer nga Gjermania, kërkoi nga nëna e tij para. •Pas rezufimit, ai e ka qëlluar me mjetin prerës. •30-vjeçari ka kryer sulmin me thikë ndaj nënës së tij në gjendje të dehur. • Pasi e ka goditur, Klaudjo është larguar menjëherë nga banesa. •Ai u arrestua pak minuta më pas nga policia e shtetit, në gjendje të dehur.

4 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

MIZORE/ Plagosja në Fier, dëshmia: Nëna u hodh nga kati i 2-të, djali e qëlloi sërish me thikë

Djali plagos me thikë nënën në Fier/ Sherri nisi për
Deshmitari

FIER- Artur Shehu, dëshmitar okular i plagosjes së Donika Çobajt nga djali ka treguar se si ndodhi ngjarja. Ai ka treguar se kanë parë Klaudio Çobajn duke goditur nënën e tij edhe pse kjo e fundit u hodh nga kati i dytë. E tmerrshme është dëmshmia e Shehut. Ai zbulon se edhe pse 50-vjeçarja u hodh nga kati i dytë, djali e qëlloi sërish me thikë duke mos pasur mëshirë. 

'Dëgjuam zhurmë, o Klajdi çfarë bëre, se jemi komshinj këtu në katin e dytë. Pamë atë që doli nga ballkoni, ai duke e goditur. Vazhdoi e shkreta, u hodh nga kati i dytë. Jemi rritur bashkë, ai çun shumë i mirë, as alkool, as cigare. Ajo u hodh nga ballkoni e shkreta për të shpëtuar ‘çfarë më bëre”. Ai doli jashtë dhe filloi ta qëllonte sërish. I bërtita dhe e la. Më dëgjoi dhe e hodhi thikën. Erdhën familjarët, e kapëm me nja dy gra të lagjes dhe e dërguan në spital,” tha dëshmitari për Syri.net.

1 MUAJ ME PARE

Djali plagosi nënën për para, fqinjët: Sapo kishte ardhur nga Gjermania, nuk e besojmë dot

Djali plagos me thikë nënën në Fier/ Sherri nisi për
Fqinjet

FIER- Fqinjët e familjes Çobaj janë shprehur të tronditur pas ngjarjes së rëndë që ndodhi mëngjesin e sotëm. Ato shprehen për 'News24' se nuk e prisnin që Klaudio Çobaj të godiste me thikë të ëmën, pasi ishin familje e qetë. Fqinjët kanë treguar se 30-vjeçari ka pak kohë që ishte kthyer nga Gjermania. 

Djali s’ka qenë problematik dhe nuk janë dëgjuar debate më parë. Nuk e kemi besuar kur dëgjuam çfarë kishte ndodhur. Sot dëgjuam fjal, por nuk e pamë çfarë ka ndodhur”, thanë fqinjët.

'Jemi habitur. Ajo jetonte me vajzën, ai ishte në Gjermani.Djalin e kish kapur Covid, erdhi nga Gjermania, kishte një kollë. Nuk dëgjuam asgje, ishte familje e qetë'

Mëngjesin e sotëm, Klaudio Çobaj plagosi disa herë me thikë nënën e tij 50-vjeçare, Donika Çobajn. Shkak mësohet të jetë bërë rezufizimi i nënës që t'i jepte para. I riu u arrestua nga policia në gjendje të dehur, disa minuta pas arratisjes. 

1 MUAJ ME PARE

Qëlloi disa herë me thikë nënën në Fier, arrestohet pas disa minutash autori, 30-vjeçari i dehur

Djali plagos me thikë nënën në Fier/ Sherri nisi për
Policia

FIER- Klaudio Çobaj është arrestuar nga policia. 30-vjeçari plagosi me thikë nënën e tij e më pas u largua në drejtim të paditur. Çobaj, goditi disa herë me thikë nënën e tij, Donika Çobajn. Kjo e fundit ka marrë plagë të shumta në bark, këmbë e qafë. Ajo ndodhet në spital në gjendje të rëndë për jetën. 

Në momentin që policia arrestoi autorin, i riu ishte në gjendje të dehur. 

Djali plagos me thikë nënën në Fier/ Sherri nisi për
Klaudio Çobaj

NJOFTIMI I POLICISË:

“Kapet dhe shoqërohet në Komisariatin e Policisë Fier, 30-vjeçari që plagosi nënën e tij me thikë. Në vijim të informacionit paraprak të dhënë për plagosjen me thikë të shtetases D. Ç., falë reagimit të menjëhershëm dhe në kohë të shërbimeve të Policisë, u bë kapja e shtetasit K. Ç., i cili u shoqërua në Komisariat, për veprime të mëtejshme. Po kryhen veprimet hetimore, për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”

Sherri mes djalit e nënës besohet se ka nisur për para. Ka qënë 30-vjeçari ai i cili kërkoi nga e ëma para. Duke qënë se Donika Çobaj nuk i dha, 30-vjeçari e plagosi me thikë. 

1 MUAJ ME PARE

Djali plagos me thikë nënën në Fier, pas aktit të rëndë 30-vjeçari arratiset

Djali plagos me thikë nënën në Fier/ Sherri nisi për
Foto ilustruese

FIER-Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Fier. Një 30-vjeçar ka plagosur me thikë nënën e tij, 50-vjeçare për arsye ende të paditura. Kjo e fundit ndodhet në gjendje të rëndë në spital, duke marrë kujdesin e duhur nga mjekët. Autori, me inicialet K.Ç, është arratisur. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe kapjen e 30-vjeçarit.

NJOFTIMI I POLICISË:

Sot, rreth orës 09:00, në Dukas, Patos, në banesën e tij, shtetasi K. Ç., 30 vjeç, ka plagosur me mjet prerës (thikë), nënën e tij, shtetasen D. Ç., 50 vjeçe, e cila ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe kapjen e 30-vjeçarit.

djali plagos nenen ne fier

Sondazh

Poll

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët