LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

DOSJA-PËRGJIMET/ Zeneli njihej si ‘sheiku’! Nikolini, kontakti me porositësit. Bisedat e çiftit zbërthejnë grupin e kokainës

• Biseda të tjera, kryesisht mes djalit të zyrtarit të Partisë Socialiste, Denilson Çervanaku dhe të fejuarës së tij, Enxhi Ferhati kanë zbuluar të tjera detaje në lidhje me 430 kilogramë kokainë që u gjetën në laboratorin në Fier. Përgjimet e publikuara nga gazetarja e Report Tv, Keti Banushi, tregojnë se Enxhi Ferhati merret me plotësimin e dokumenteve. Në biseda përmendet edhe Nikolin Gjolena i cili del në rolin kryesor në këtë trafik. Nikolin Gjolena iu ka lënë porosi që të plotësojnë dokumentacionin përkatës për të marrë ngarkësën e drogës nga Mali i zi në Shqipëri. • Zenel Çervanaku, vëllai i Viktor Çervanakut, që akuzohet se është porositësi i kokainës, njihej si ‘sheiku’. Në bisedën e përgjuar në datën 26.09.2022 ora 16:00:36, Denilsoni dhe Enxhi mësojnë se do të mbërrijë në aeroport Nikolin Gjolena dhe me ardhjen e tij do fillojnë punën për ekstraktimin e lëndës narkotike. Ata që mungojnë janë kimistët (shtetas kolumbiane). • Si u zbulua laboratory? Lajmi për drogën u publikua fillimisht nga mediat malazeze, pasi në portin e Tivarit prej muajsh 24 ton pleh kimik i përzierë me 430 kilogramë kokainë priste për marrësin. Kur ky i fundit shkoi në port, ndërhyri DEA dhe u bë arrestimi i tij. Më pas u organizua operacioni për prangosjen e personave të tjerë në Shqipëri. • Deri më tani janë arrestuar: Zenel Cervanaku, i cili akuzohet se është edhe porositësi i kësaj sasie kokaine; Viktor Çervanaku, ish-kryetari i komunës së Frakullit, djali i tij së bashku me të fejuarën, Denilson Çervenaku dhe Enxhi Ferhati; Klajdi Vrioni (Kodra), 32 vjeç, i dënuar më parë për armëmbajtje pa leje dhe për plagosje të rëndë; Redion Meshi, 22 vjeç; Marildo Rona, Nikolin Gjolena, Julian Malaj dhe Bledar Matoshi. Në kërkim është shpallur kolumbiani Zaimir Rodrigez, i cili dyshohet se kishte ardhur në Shqipëri për të bërë ndarjen e kokainës nga plehu kimik. Në kuadër të këtij operacioni u sekuestruan 15,910 Euro; 3 armë zjarri automatik kallashnikov; 3 armë zjarri të llojit pistoletë; 108 copë fishekë luftarake të kalibrave të ndryshëm; 18 aparate telefonash celulare; 5 automjete; 2 laptop dhe 2 armë gjahu.

3 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

Bisedat e çiftit për drogën/ Djali i zyrtarit të PS: Beb po vjen Lushi! E fejuara: Të dua, do fillojmë nëpu

DOSJA-PËRGJIMET/ Zeneli njihej si ‘sheiku’! Nikolini, kontakti
Viktor Çervanaku

TIRANË- Bisedat mes djalit të zyrtarit të Partisë Socialiste, Denilson Çervanaku dhe të fejuarës së tij, Enxhi Ferhati kanë zbuluar detaje të tjera në lidhje me 430 kilogramë kokainë të gjetur në laboratorin në Fier.Nga bisedat e përgjuara, djali i zyrtarit socialist Viktor Çervanaku thotë se ka mbërritur në aeroport Nikolin Gjolena dhe me ardhjen e tij do fillojnë punën për ekstraktimin e lëndës narkotike. Megjithatë, në mesazhe thuhet se ende nuk kanë ardhur kimistët.

Biseda e përgjuar në datën 26.09.2022 ora 16:00:36

Denilson Çervanaku: Bebi ne oren 10-te do iki ne aeroport.
Enxhi Ferhati: Vjen Lushi!!!
Denilson Çervanaku: Pooo! Hohohooo
Enxhi Ferhati: Hahhaha Sot?
Denilson Çervanaku: Po.
Enxhi Ferhati: Shyqyr.
Denilson Çervanaku: Shyqyr. Te dua
Enxhi Ferhati:.... Ky eshte lajm i mire?
Denilson Çervanaku: Poo
Enxhi Ferhati: Shyqyr me behet qejfi per ty beb.
Denilson Çervanaku: Eshte lajm i mire se do fillojm NEPU
Enxhi Ferhati: Po NEPU ka fillu me kohe more ca me thua.
Denilson Çervanaku: Do filloj NEPU tamam NEPU
Enxhi Ferhati: Po s'kane ardhur akoma ato mo beb.

Lajmi për drogën u publikua fillimisht nga mediat malazeze, pasi në portin e Tivarit prej muajsh 24 ton pleh kimik i përzierë me 430 kilogramë kokainë priste për marrësin. Kur ky i fundit shkoi në port, ndërhyri DEA dhe u bë arrestimi i tij. Më pas u organizua operacioni për prangosjen e personave të tjerë në Shqipëri. Deri më tani janë arrestuar: Zenel Cervanaku, i cili akuzohet se është edhe porositësi i kësaj sasie kokaine; Viktor Çervanaku, ish-kryetari i komunës së Frakullit, djali i tij së bashku me të fejuarën, Denilson Çervenaku dhe Enxhi Ferhati; Klajdi Vrioni (Kodra), 32 vjeç, i dënuar më parë për armëmbajtje pa leje dhe për plagosje të rëndë; Redion Meshi, 22 vjeç; Marildo Rona, Nikolin Gjolena, Julian Malaj dhe Bledar Matoshi. Në kërkim është shpallur kolumbiani Zaimir Rodrigez, i cili dyshohet se kishte ardhur në Shqipëri për të bërë ndarjen e kokainës nga plehu kimik. Në kuadër të këtij operacioni u sekuestruan 15,910 Euro; 3 armë zjarri automatik kallashnikov; 3 armë zjarri të llojit pistoletë; 108 copë fishekë luftarake të kalibrave të ndryshëm; 18 aparate telefonash celulare; 5 automjete; 2 laptop dhe 2 armë gjahu.

1 MUAJ ME PARE

Zenel Çervanaku thërritej ‘Sheiku’! Djali i zyrtarit të PS: Pse e keni marrë pronarin me vete? Enxhi: O jeta ime

DOSJA-PËRGJIMET/ Zeneli njihej si ‘sheiku’! Nikolini, kontakti
Droga në Fier

TIRANË- Zenel Çervanaku, që akuzohet se është edhe porositësi i kokainës së zbuluar në laboratorin në Fier, njihej si ‘sheiku’. Nga bisedat e përgjuara, vëllai i Viktor Çervanakut, zyrtarit të Partisë Socialiste del se ai nuk ka dashur që të jetë i pranishëm gjatë procesit të inspektimit dhe marrjes së sasisë së lëndës për verifikim/ekstraktim. Kjo gjë flitet mes djalit të zyrtarit të PS-së, Denilson Çervanaku dhe të fejuarës së tij, Enxhi Ferhati.

Pjesë nga biseda mes tyre:

Denilson Çervanaku: Pse jeni nis kaq heret mor Beb. Po atehere me thane te nisesha dhe atehere u nisa. Mire po ate pse e keni marre me vete Sheikun. Pronarin pse e keni marre me vete.

Enxhi Ferhati: Po ai do rri aty ne fshat mi jeta ime.

Denilson Çervanaku Ehe. Se keni marre per punen e keni marre thjesht qe ta ktheni ne shpi.

Enxhi Ferhati: Po jo mo do rri anej ai. Car, ca l..sh pune. Car do bej me punen ai

Enxhi Ferhati: E pra prandej u cudita se nuk me duket ide e mire ta shofi njeri ate.

Bisede pa interes nga (00:01:08-00:03:30)

Enxhi Ferhati: Ee.

Denilson Çervanaku Beb (Soni). Po Lushi te ktheu pergjigje per ate e-mailin, se s’i kemi kthyer.

Enxhi Ferhati: (NAIN).Akoma.

Denilson Çervanaku Ata presin pergjigje.

Enxhi Ferhati: Po mire le te presin dhe ca, s'ka gje.

Denilson Çervanaku Okej. Ju e dini.

Lajmi për drogën u publikua fillimisht nga mediat malazeze, pasi në portin e Tivarit prej muajsh 24 ton pleh kimik i përzierë me 430 kilogramë kokainë priste për marrësin. Kur ky i fundit shkoi në port, ndërhyri DEA dhe u bë arrestimi i tij. Më pas u organizua operacioni për prangosjen e personave të tjerë në Shqipëri. Deri më tani janë arrestuar: Zenel Cervanaku, i cili akuzohet se është edhe porositësi i kësaj sasie kokaine; Viktor Çervanaku, ish-kryetari i komunës së Frakullit, djali i tij së bashku me të fejuarën, Denilson Çervenaku dhe Enxhi Ferhati; Klajdi Vrioni (Kodra), 32 vjeç, i dënuar më parë për armëmbajtje pa leje dhe për plagosje të rëndë; Redion Meshi, 22 vjeç; Marildo Rona, Nikolin Gjolena, Julian Malaj dhe Bledar Matoshi. Në kërkim është shpallur kolumbiani Zaimir Rodrigez, i cili dyshohet se kishte ardhur në Shqipëri për të bërë ndarjen e kokainës nga plehu kimik. Në kuadër të këtij operacioni u sekuestruan 15,910 Euro; 3 armë zjarri automatik kallashnikov; 3 armë zjarri të llojit pistoletë; 108 copë fishekë luftarake të kalibrave të ndryshëm; 18 aparate telefonash celulare; 5 automjete; 2 laptop dhe 2 armë gjahu.

1 MUAJ ME PARE

Laboratori në Fier, Enxhi Ferhati merrej me plotësimin e dokumentave, bisedat: Niko është kontakti, di gjithçka që ndodh

DOSJA-PËRGJIMET/ Zeneli njihej si ‘sheiku’! Nikolini, kontakti
Denilson Çervanaku

TIRANË- Enxhi Ferhati dhe Denilson Çervanaku (të dy të arrestuar për laboratorin e kokainës në Fier) janë përgjuar teksa flasin me njëri-tjetrin në lidhje me sasinë e drogës dhe plotësimin e dokumentacionit. Në bisedat e zbardhura sot nga gazetarja e Report TV, Keti Banushi, del në pah se Ferhati merret me plotësimin e dokumetacionit dhe komunikimin. Ata përmendin edhe Nikolin Gjolenën, financuesin e grupit, që del në rolin kryesor në këtë trafik.

Biseda e regjistruar gjatë datës 09.08.2022, ora 22:00:00.

D.V: Ashtu tha dhe Niku, ca jane llafe, plotesojini. Se Ai i firmes ai nuk eshte asnje gje....ai qe kthe ato pergjigjet.
E.F: Mire mo mire po ai eshte kontakti, ai i di te gjitha ca ndodh, vajtje-ardhje, mesazhe, se ai i shkruan.
D.V: Po pra,
E.F: Qe ai ta kuptoje se ca do ti, duhet tja shpjegosh situaten, se ai thote pse i do ky kto kur une po i coj kto qe jane me te rendesishme. Ose ai thote me vete, une po i coj te gjitha datat ca kemi ne ne sistem edhe ky do gjera te tjera.
D.V: Po perpara plotesojme kto....
E.F: Po po eshte edhe nje gje tjeter qe ajo eshte shqip, ti me verte ja con po... Ndoshta ata skane ndonje shkolle ndonje gje edhe nuk arrijne ta kuptojne
D.V: Eshte firme tamam ajo. Kjo firma tamam, bashkepunon me ate te madhin qe ka mallin, ideja, njifen me njeri tjetrin.
E.F: eshte njesoj si tja japim ne firmes qe merru edhe me kte tonen apo si i bie?
D.V: Ja se ta shpeigoj une.

Lajmi për drogën u publikua fillimisht nga mediat malazeze, pasi në portin e Tivarit prej muajsh 24 ton pleh kimik i përzierë me 430 kilogramë kokainë priste për marrësin. Kur ky i fundit shkoi në port, ndërhyri DEA dhe u bë arrestimi i tij. Më pas u organizua operacioni për prangosjen e personave të tjerë në Shqipëri. Deri më tani janë arrestuar: Zenel Cervanaku, i cili akuzohet se është edhe porositësi i kësaj sasie kokaine; Viktor Çervanaku, ish-kryetari i komunës së Frakullit, djali i tij së bashku me të fejuarën, Denilson Çervenaku dhe Enxhi Ferhati; Klajdi Vrioni (Kodra), 32 vjeç, i dënuar më parë për armëmbajtje pa leje dhe për plagosje të rëndë; Redion Meshi, 22 vjeç; Marildo Rona, Nikolin Gjolena, Julian Malaj dhe Bledar Matoshi. Në kërkim është shpallur kolumbiani Zaimir Rodrigez, i cili dyshohet se kishte ardhur në Shqipëri për të bërë ndarjen e kokainës nga plehu kimik. Në kuadër të këtij operacioni u sekuestruan 15,910 Euro; 3 armë zjarri automatik kallashnikov; 3 armë zjarri të llojit pistoletë; 108 copë fishekë luftarake të kalibrave të ndryshëm; 18 aparate telefonash celulare; 5 automjete; 2 laptop dhe 2 armë gjahu.

laborator kokaine ne fier zenel cervanaku viktor Çervanaku enxhi ferhati

Sondazh

Poll

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare