LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

FOTO+VIDEO/ Merr flakë garazhi në zonën e ish-parkut të Autobusave, dy zjarrfikëse në vendngjarje, asfiksohet e moshuara

• Një makinë ka marrë flakë mesditën e sotme më një garazh në zonën e ish-parkut të Autobusave. • Makina ka qenë e parkuar në garazhin e pallatit në momentin që ka shpërthyer në flakë. • Ende nuk dihet arsyeja e marrjes flakë të makinës, ndërkohë që zjarri ka shqetësuar të gjithë banorët e zonës. • Kjo pasi tymi që ka dalë nga garazhi ka asfiksuar disa nga bannorët e pallatit që nuk mundën dot të dilnin në kohë nga banesa e tyre. • Në vendngjarje kanë shkuar dy zjarrfikëse, të cilat po punojnë me shuarjen e zjarrit, ndërkohë që banorët janë evakuuar nga pallati. • Disa nga banorët e asfiktuar për shkak të tymit po marrin ndihmë mjekësore, por në gjendje më të rëndë ishte një 73-vjeçare. 

7 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

Zjarri tek "Ish-parku", asfiksohet një e moshuar

FOTO+VIDEO/ Merr flakë garazhi në zonën e ish-parkut të
Foto ilustruese

TIRANË- Zjarri i rënë më makinën e parkuar në një garazh në Tiranë ka shkaktuar asfiksinë nga tymi të një 73-vjeçareje me iniciale H. Gj.. Fatmirësisht e moshuara ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Nuk dihet ende shkaqet që ka rënë zjarri, ndërsa grupi hetimor vijon hetimet.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 26.03.2023, në rrugën "Ndre Mjeda", në një garazh, ka rënë zjarr në automjetin e parkuar të shtetases A. B. Si pasojë është asfiksuar nga tymi shtetasja H. Gj., 73 vjeçe, e cila ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

2 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Garazhi i mbuluar nga tymi i zjarrit, shkojnë dy zjarrfikëse në zonën e ish-parkut të Autobusave

FOTO+VIDEO/ Merr flakë garazhi në zonën e ish-parkut të
pamje nga renia e zjarrit

TIRANË- Në zonën e ish-parkut të Autobusave kanë shkuar dy zjarrfikëse për shuarjen e zjarrit. Mësohet se një makinë që ka marrë flakë në garazh, ka vënë në alarm të gjithë zonën aty. 

Fillimisht në vendngjarje ka shkuar një zjarrfikëse, por më pas ka mbërritur dhe një tjetër. Zjarri nga makina është shuar, ndërkohë që për shkak të tymit të dendur janë asfiksuar disa prej banorëve të zonës. 

2 MUAJ ME PARE

FOTOT/ Ambulancat shkojnë në vendngjarje, disa qytetarë të asfiksuar nga tymi i zjarrit

FOTO+VIDEO/ Merr flakë garazhi në zonën e ish-parkut të
Pamje nga vendgjarja

TIRANË- Fotot e mëposhtme të siguruara nga Dosja.al, tregojnë banorët e asfiksuar nga tymi i zjarrit në zonën e ish-parkut të autobusave. Siç shihet në vendngjarje kanë shkuar ekipet mjekësore me ambulanca dhe po u japin trajtim personave që kanë thithur tym në organizmin e tyre.

Zjarri ka rënë në një makinë të parkuar në garazhin e pallatit të ish-klubit Partizani. Ende nuk dihet se cila është arsyeja e rënies së zjarrit, por autoritetet po hetojnë ngjarjen.

2 MUAJ ME PARE

DETAJE/ Si ra zjarri në zonën e ish-parkut të Autobusave, makina u përfshi nga flakët

FOTO+VIDEO/ Merr flakë garazhi në zonën e ish-parkut të
vendi i ngjarjes

TIRANË- Detaje të reja kanë dalë nga zjarri në zonën e ish-parkut të Autobusëve. Mësohet se fillimisht ka qenë një makinë e parkuar që ka marrë flakë në një garazh. 

Por për shkak të ambientit të mbyllur, tymi ka dalë nga hyrja e garazhdit dhe ka përfshirë të gjithë zonën aty. Disa nga banorët që nuk kanë mundur të dalin dot nga banesat e tyre janë asfiktuar nga tymi. 

2 MUAJ ME PARE

VIDEO/  Zjarri në pallatin e ish-klubit Partizani, shkon zjarrfikësja në vendngjarje

FOTO+VIDEO/ Merr flakë garazhi në zonën e ish-parkut të
Zjarri

TIRANË- Një zjarrfikëse ka shkuar në zonën e ish-parkut të Autobusave, ku ka marrë flakë një makinë. Mësohet se makina ka marrë flakë në pallatin e ish-klubit Partizani. 

Ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit në makinë, por mësohet se tymi ka mbuluar të gjithë zonën aty pranë. Në videon e mëposhtme të publikuar nga Dosja.al, shihet momenti që një mjet zjarrfikëse ka shkuar në vendngjarje për të shuar flakët. 

2 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Zjarri në zonën e ish-parkut të Autobusave, pamje nga vendi i ngjarjes

FOTO+VIDEO/ Merr flakë garazhi në zonën e ish-parkut të
Pamje nga zjarri

TIRANË- Dosja.al, sjell pamje nga zona e ish-parkut të Autobusave, ku ka marrë flakë një makinë në garazh. Mësohet se makina e parkuar është përfshirë nga flakët, ndërkohë që tymi ka mbuluar të gjithë zonën aty pranë.

Siç shihet dhe nga videoja e mëposhtme, tymi është përhapur me shpejtësi. Ndërkohë që banorët e pallatit ku ndodhet garazhi, kanë dalë nga banesat a tyre. 

2 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Zjarr në zonën e ish-Parkut të Autobusave, merr flakë kati i parë i një pallati, zjarrfikësja nuk ndërhyn

FOTO+VIDEO/ Merr flakë garazhi në zonën e ish-parkut të
Pamje nga zjarri

TIRANË- Kati i parë i një pallati pranë zonës së ish-Parkut të Autobusave ka marrë flakë mesditën e sotme. Mësohet se zjarri ka rënë në pallatin e ish-klubit Partizani. Në vendngjarje kanë shkuar mjetet zjarrfikëse, por deri më tani nuk kanë ndërhyrë për të shuar flakët.

Ende nuk dihen arsyet e zjarrit, ndërkohë që disa banorë kanë mbetur të bllokuar në pallat. 

zjarr ne tirane

Sondazh

Poll

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit

"Belinda është si lepur" Rama çon burrat e Bulqizës në këmbë.

Rama MESAZH atyre që s'votuan: Se ngarkuat traditën e djathtë me turpin e votës për “Like floririn”

Arrest me burg për Fredi Belerin

Komisioni i Ekonomisë, debat mes Shalsit dhe Spahos: Injorojeni, ti do degjenerohesh.

Balla kërkesë opozitës: Të miratojmë ndryshimet në ligjin e reformës në drejtësi

Padi elektorale? Veliaj nuk paraqitet për të tretën herë në gjyqin me gazetarin Bledian Koka

Berisha: Bandat e urdhëruara nga Rama ndryshuan rezultatet e zgjedhjeve

Shkrumbohet mjeti në Bypass-in e Rrugës së Arbrit