LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

MOTI/ Temperaturat zbresin deri në -6/ Dëbora bllokon disa akse në Korçë, pezullohet edhe sot lundrimi në Portin e Vlorës!

•I gjithë territori i vendit sot ka nisur nën ndikimin e temperaturave të ulëta dhe motit të ftohtë. • Mesdita dhe pasditja do të sjellin herë pa here kalime të vranësirave si fillim në zonat malore dhe gradualisht vranësirat do të përfshijnë të gjithë vendin duke rrezikuar reshje të izoluara dëbore në zonat e thella malore. • Reshjet të dendura dëbore me trashësi nga 5 deri në 10 centimetra kanë përfshirë qarkun e Korçës duke ulur ndjeshëm temperaturat të cilat gjatë natës kanë shnëuar -8 gradë Celsius. • Reshjet raportohet se kanë prekur akset: Korçë-Voskopojë, Korçë-Qafa e Qarrit-Ersekë-Leskovik dhe rrugët pranë Dardhës.  Po ashtu për shkak të motit të keq, lundimi i linjës së tragetit Vlorë-Brindisi është pezulluar edhe sot. • Edhe për anijet e peshkimit dhe mjetet e vogla është pezulluar lundrimi deri në përmirësimin e situatës. • Por ndryshe paraqitet situta në Durrës. Kushtet atmosferike kanë qenë në favor të bregdetit të Durrësit ku me rënien e forcës së erës dhe dallgëzimit pritet që tragetet të rinisin lundrimin. • Mësohet se trageti GMV niset sonte në orën 23:00, ndërsa nga Bari fillon lundrimi drejt Durrësit nga 3 tragete që ishin të bllokuar atje pas përkeqësimit të motit.

5 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

Dëbora 'paralizon' Kukësin, bllokohet disa herë rruga e Shishtavecit

MOTI/ Temperaturat zbresin deri në -6/ Dëbora bllokon disa akse
Kukës

KUKËS- Stuhitë e dëborës në zonën e Shishtavecit në Kukës kanë shkaktuar probleme të shumta. Erërat e forta kanë bllokuar disa herë rrugën që lidh këtë zonë me doganën e Shishtavecit e cila lidh fshatrat përreth Shishtavecit me Kosovën. Mësohet se kompania sipërmarrëse e mirëmbajtjes po punon në terren për pastrimin e dëborës nga rruga dhe kriposjen e saj. Për shkak të grumbullimit të dëborës, në disa segmente të rrugës, trashësia arrin deri në 1 metër. 

Reshje të dendura dëbore me trashësi nga 5 deri në 10 centimetra kanë përfshirë edhe qarkun e Korçës duke ulur ndjeshëm temperaturat të cilat gjatë natës kanë shnëuar -8 gradë Celsius. Reshjet raportohet se kanë prekur akset: Korçë-Voskopojë, Korçë-Qafa e Qarrit-Ersekë-Leskovik dhe rrugët pranë Dardhës. Po ashtu për shkak të motit të keq, lundimi i linjës së tragetit Vlorë-Brindisi është pezulluar edhe sot. 

 

1 MUAJ ME PARE

Moti i keq/ Pezullohet edhe sot lundrimi i tragetit të linjës Vlorë-Brindisi

MOTI/ Temperaturat zbresin deri në -6/ Dëbora bllokon disa akse
Vlore

VLORË- Lundimi i linjës së tragetit Vlorë-Brindisi është pezulluar edhe sot. Shkak është bërë moti i keq dhe kushtet jo të favorshme bregadetare. Gjithashtu edhe për anijet e peshkimit dhe mjetet e vogla është pezulluar lundrimi deri në përmirësimin e situatës. 

Pezullimi do të vijojë deri në përmirësimin e kushteve atmosferike që pritet vetëm pasditen e të hënës. Deri më tani veç lundrimit në Vlorë nuk ka probleme te tjera ndërsa edhe në Llogara qarkullimi vijon normalisht.

1 MUAJ ME PARE

Temperatura -8 gradë Celsius/ Korça 'pushtohet' nga i ftohti, ja akset e bllokuara nga dëbora

MOTI/ Temperaturat zbresin deri në -6/ Dëbora bllokon disa akse
Dëborë në Korçë

KORÇË- Reshjet të dendura dëbore kanë përfshirë qarkun e Korçës gjatë mbrëmjes duke ulur ndjeshëm temperaturat.Trashësia e dëborës ka qenë nga 5 deri në 10 centimetra, ndërsa temperatura mesatare gjatë natës ka qenë -8 gradë Celsius.

Reshjet raportohet se kanë prekur akset: Korçë-Voskopojë, Korçë-Qafa e Qarrit-Ersekë-Leskovik dhe rrugët pranë Dardhës. Mësohet se janë marrë masat e nevojshme për pastrimin dhe kriposjen e rrugëve duke u angazhuar 10 mjete borëpastruese. Ndërsa mjetet e udhëtarëve janë këshilluar të përdorin gomat dimërore.

1 MUAJ ME PARE

Moti sot në favor të bregdetit, pritet të rinisë lundrimi i trageteve në Portin e Durrësit

MOTI/ Temperaturat zbresin deri në -6/ Dëbora bllokon disa akse
Porti i Durrësit

DURRËS- Kushtet atmosferike sot janë në favor të bregdetit. Në portin e Durrësit lundrimi i trageteve ka qenë i pezulluar deri më tani për shkak të motit të keq. Ndërkohë me rënien e forcës së erës dhe dallgëzimit pritet të fillojë lundrimi normal sërish. Mësohet se trageti GMV niset sonte në orën 23:00, ndërsa nga Bari fillon lundrimi drejt Durrësit nga 3 tragete që ishin të bllokuar atje pas përkeqësimit të motit.

Si parashikohet moti sot? 

Masat e ftohta me origjinë verilindore-Lindore do të kushtëzojnë në vendin tonë. Mot të ftohtë, situatë cila do të jetë prezent, gjate orëve të paradites dhe në të gjithë territorin ndërsa mesdita dhe pasditja do të sjellin herë pa shere kalime të vranësirave si fillim në zonat malore dhe gradualisht vranësirat do të përfshijnë të gjithë vendin duke rrezikuar reshje të izoluara dëbore në zonat e thella malore.

1 MUAJ ME PARE

Rikthehet acari, temperaturat pritet të zbresin deri -6°C, Peshkopia me vlerën minimale (HARTA LIVE)

MOTI/ Temperaturat zbresin deri në -6/ Dëbora bllokon disa akse
Moti

TIRANË- Masat e ftohta me origjinë verilindore-Lindore do të kushtëzojnë në vendin tonë. Mot të ftohtë, situatë cila do të jetë prezent, gjate orëve të paradites dhe në të gjithë territorin ndërsa mesdita dhe pasditja do të sjellin herë pa shere kalime të vranësirave si fillim në zonat malore dhe gradualisht vranësirat do të përfshijnë të gjithë vendin duke rrezikuar reshje të izoluara dëbore në zonat e thella malore.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes dhe mesdita sjellë rënie të tyre duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Peshkopisë -6°C , ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Sarandës 10°Celsius. Era do fryjë e fortë me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi verior -verilindor duke krijuar në brigjet e Adriatikut dhe Jonit dallgëzimi 5 balle.

permbytet shqiperia 2023

Sondazh

Poll

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave