LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Përplasi për vdekje 21-vjeçaren në Kretë, 26-vjeçari shqiptar del para hetuesve: S'ka ardhur koha të flas. Lihet i lirë me kusht

• 26-vjeçari shqiptar që plagosi rëndë studenten e re në qendër të Selanikut është lënë i lirë me kusht deri në përfundimin e hetimeve. • I riu, i paidentifikuar me emër, ka qëndruar vetëm për disa minuta në hetuesi por nuk ka dëshmuar me detaje por e vetmja gjë që tha ishte se dëshironte që të ngushëllonte familjen. • “Nuk është koha që unë të jap shpjegime” , tha ai, teksa shprehu ngushëllime për familjarët e Emmanuelës. • Shqiptari po ndiqet për veprën penale të drejtimit të automjetit të rrezikshëm me pasojë vdekjen, si dhe largimin nga vendi i ngjarjes. • Vepra që i kushtojnë deri në 15 vite burg. • Edhe pasagjerja 19-vjeçar i mjetit është i lirë me kusht dhe përballet me veprën penale të bashkëpunimit në drejtimin e rrezikshëm të automjetit dhe bashkëpunim në braktisjen e një aksidenti. • Sipas informacioneve, e reja ka pohuar se ishte hera e parë që hynte në makinën e të akuzuarit, e njihte pasi ishte i rregullt në lokalin ajo ku punonte por nuk ia dinte as numrin e telefonit dhe mbiemrin. • Ajo pohoi gjithashtu se i kërkoi të ndalonte menjëherë pas skenës së rrëmbimit, por ai u përpoq ta qetësonte pasi ajo ishte e frikësuar. • “Sapo u kthyem në rrugën Iasonidou, i kërkova të zbriste nga makina dhe të kthehej, ai më kapi dorën dhe më tha mos u shqetëso, do ta rregulloj, më jep pak kohë,”-dëshmoi ajo. • Ndërsa prindërit e 21-vjeçares së ndjerë vendosën sot që të dhunonin organet e të bijës, duke i realizuar kështu dëshirën e saj të fundit.

2 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

Humbi jetën pasi u përplas nga shqiptari, familja bë GJESTIN e madh, dhuron organet e 21-vjeçares, e ëma: Udhëtim të mbarë shpirti im!

Përplasi për vdekje 21-vjeçaren në Kretë,
Emmanuela

GREQI- Prindërit e studentes 21-vjeçare që u aksidentua për vdekje në orët e parë të mëngjesit të 22 nëntorit nga 26-vjeçari shqiptar kanë vendosur që organet e së bijës t'i dhurojnë duke shpëtuar kështu shumë jetë të tjera. Ata e morën vendimin duke menduar për shumë të tjerë që ishin vetëm një 'hap larg jetës'. 

Duke folur për mediat greke babai i Emmanuelës tha se ajo ishte një fëmijë i mrekullueshëm që ka dashur gjithmonë të ndihmojë të tjerët prandaj dhe ata e morën vendimin e dhurimit të organeve. Ndërsa nënë e të ndjerës preku opinionin publik me postimin e ndjerë të bërë në rrjetin social Facebook. 

"Udhëtim të mbarë shpirti im, deri në skajet e universit. Nuk po them lamtumirë dashuria ime por shihemi përsëri! Të dua deri në qiell dhe më tej dhe do të të dua sa të jem gjallë dhe të marr frymë” , shkruan në Facebook.

26-vjeçari shqiptar rrezikon të dënohet deri në 10 vite burg për aksidentin. Familja e 21-vjeçares ka kërkuar që ta referojënë ngjarjen jo si aksident por si vrasje pasi shqiptari ishte me shpejtësi dhe nuk ka ndaluar që t'i japë ndihmën e parë duke e lënë të gjakosur dhe në gjendje të rëndë në rrugë. Ngjarja e rëendë ndiodhi më 22 nëntor. E raja do të varroset në qytetin e saj të lindjes në Chania.

2 MUAJ ME PARE

Përplasi për vdekje 21-vjeçaren në Selanik, shqiptari del para gjykatës, akuzat që rëndojnë ndaj tij

Përplasi për vdekje 21-vjeçaren në Kretë,
26-vjeçari shqiptar dhe vajza greke

GREQI- 26-vjeçari shqiptar, i cili përplasi për vdekje studenten 21-vjeçare në Selanik pritet të dalë sot para trupit gjykues. E reja nuk mundi t'i mbijetonte dot plagëve duke ndërruar jetë disa ditë pas aksidentit në spital. Familja e saj ka vendosur që t'i dhurojë organet e të resë. 

Siç shpjegoi avokati i familjes së 21-vjeçarit, ndjekja penale e ngritur ndaj 26-vjeçarit shqiptar parashikon një dënim deri në 10 vjet burg.  

"Pozicioni i familjes është ta akuzojë atë për vrasje nga pakujdesia me keqdashje të mundshme. Nuk është vetëm se e ka braktisur por ka bërë gjithçka për t’u zhdukur, thjesht nuk ka llogaritur se kamerat e rrugës fatmirësisht sot regjistrojnë gjithçka", tha ai.

Studentja 21-vjeçare në fillim u shtrua Repartin e Mjekimit Intensiv të spitalit Papageorgiou por nuk mundi t' mbijetonte dot plagëve duke mbyllur sytë një ditë më parë. Varrimi i 21-vjeçares, e cila studionte në Shkollën Veterinare të AUTH-së, pritet të zhvillohet në vendlindjen e saj, në Chania.

shqiptari perplas 21-vjeçaren greke greqi

Sondazh

Poll

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare