LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon gazetarët, pezullohet. Nis hetimi

•Anisa Kostani, efektivja e krimit ekonomik në Drejtorinë e Policisë së Elbasanit është pezulluar nga detyra. • Me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano, Kostani nuk do të mund ta ushtrojë më detyrën e saj deri në përfundim të hetimeve. •Kjo masë vjen vetëm një ditë pasi ofendoi e kërcënoi gazetarët që kishin kritikuar punën e bluvë të këtij qyteti. • Në shkrimin e bërë në 'Instagram', ajo i quan gazetarët të degjeneruar madje në një farë mënyrë i ka kërcënuar mediat duke i thënë 'do përfundoni nën rrota'. •Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (AMP) ka filluar procedurën e hetimit të thelluar administrativ ndaj saj, për shkak të daljeve publike në media, ku ka tërhequr vëmendjen e publikut në intervistat e saj me gjarprin e famshëm 'Prada', që e mban në qafë. • Reagimi i Kostanit në Instagram nisi pas raportimit të mediave në lidhje me vrasjen e Madrit Ulqinakut në Elbasan nga 18-vjeçari Horgito Peqini, i cili nuk është kapur ende nga policia.

7 artikuj për këtë temë.

5 MUAJ ME PARE

"Më ndal veç plumbi"! Pendohet efektivja Kostani, fshin nga instagrami 'diss'-in që i bëri Nanos pas pezullimit

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon
Anisa Kostani

TIRANË- Anisa Kostani, efektivja e Policisë së Elbasanit që iu kundërpërgjigj me 'diss' Policisë së Shtetit për pezullimin nga detyra, është penduar dhe e ka fshirë videon. Vetëm një orë pasi publikoi videon në Instastory, ku në sfond dëgjohej kënga e reperit Unikkatil 'U çova pi vorri', Kostani e ka hequr këtë postim. Në video ajo shihej që edhe pse po drejtonte mjetin, mbante celularin në duar e filmonte, gjë që tregon një tjetër shkelje nga ana e efektives.

Anisa Kostani, efektivja e krimit ekonomik në Drejtorinë e Policisë së Elbasanit është pezulluar nga detyra. Me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano, Kostani nuk do të mund ta ushtrojë më detyrën e saj deri në përfundim të hetimeve.

Kjo masë vjen vetëm një ditë pasi ofendoi e kërcënoi gazetarët që kishin kritikuar punën e bluve të këtij qyteti. Në shkrimin e bërë në 'Instagram', ajo i quan gazetarët të degjeneruar dhe i kërcënon duke u thënë 'do përfundoni nën rrota'.

VIDEOJA QË FSHIU ANISA KOSTANI:

5 MUAJ ME PARE

U pezullua, Kostani i përgjigjet vendimit të Gledis Nanos me këngën e Unikkatil: Jam shqipja që e ndal veç plumbi

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon
Anisa Kostani

TIRANË- Nënkomisarja e Policisë së Elbasanit, Anisa Kostani ka reaguar vetëm pak orë pasi Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano e pezulloi nga detyra. Në një video që ka publikuar në Instagram, Kostani shihet duke udhëtuar me makinë. Në sfond dëgjohet kënga e reperit Unikkatil, “U qova pi vorri”.

“Un jom ma i mallkumi ma i paparashikumi, ai shqipja i pergjakshem qe mun e nal veq plumi, gjinja tash po vesin kush ke ti? Un jom viktori, un nashta deka per do vjet po tash u qova pi vorri hey,”- dëgjohet të thotë këngëtari, fjalë përmes të cilave Kostani duke se i përgjigjet vendimit të marrë ndaj saj.


Anisa Kostani, efektivja e krimit ekonomik në Drejtorinë e Policisë së Elbasanit është pezulluar nga detyra. Me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano, Kostani nuk do të mund ta ushtrojë më detyrën e saj deri në përfundim të hetimeve. Kjo masë vjen vetëm një ditë pasi ofendoi e kërcënoi gazetarët që kishin kritikuar punën e bluvë të këtij qyteti. Në shkrimin e bërë në 'Instagram', ajo i quan gazetarët të degjeneruar madje në një farë mënyrë i ka kërcënuar mediat duke i thënë 'do përfundoni nën rrota'.

5 MUAJ ME PARE

Ofendoi e kërcënoi gazetarët, pezullohet nga puna efektivja e Elbasanit Anisa Kostani

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon
Anisa Kostani

ELBASAN- Anisa Kostani, efektivja e krimit ekonomik në Drejtorinë e Policisë së Elbasanit vetëm një ditë pasi ofendoi e kërcënoi gazetarët që kishin kritikuar punën e bluve të këtij qyteti. Me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano, Kostani nuk do të mund ta ushtrojë më detyrën e saj deri në përfundim të hetimeve.

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (AMP) ka filluar procedurën e hetimit të thelluar administrativ ndaj Anisa Kostanit. AMP thotë se Kostani ka qenë gjithashtu nën hetim për daljet e saj publike në media, ku ka tërhequr vëmendjen e publikut në intervistat e saj me gjarprin e famshëm, që e mban në qafë.

Policja e Elbasanit 'shpërtheu' ditën e djeshme ndaj mediave për kritikat e ngritura në lidhje me punën e Policisë për vrasjen e Madrit Ulqinakut, të riut që u ekzekuua dy ditë më parë. Në postime në rrjetet sociale, Kostani i quante gazetarët 'të dëgjeneruar' që shkollën e kanë marrë me 'profesorë 'Don Juanë' dhe i ka kërcënuar duke shtuar 'do përfundoni nën rrotat e makinës'.

5 MUAJ ME PARE

'Kujdes mos digjeni në ferr...'/ Reagimi i Polices, AMP: Ka nisur hetimi ndaj saj, tërhoqi vëmendjen me gjarprin

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon
Anisa Kostani

ELBASAN- Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (AMP) ka reaguar për ABC në lidhje me Nënkomisaren e Policisë së Elbasanit, Anisa Kostani, e cila shpërtheu ditën e djeshme në rrjetet sociale me komente ofenduese ndaj gazetarëve. APM ka bërë të ditur se ka filluar procedurën e hetimit të thelluar administrativ ndaj Anisa Kostanit. AMP thotë se Kostani ka qenë gjithashtu nën hetim për daljet e saj publike në media, ku ka tërhequr vëmendjen e publikut në intervistat e saj me gjarprin e famshëm, që e mban në qafë.

Policja e Elbasanit shpërtheu ditën e djeshme ndaj mediave për atë që kanë publikuar në lidhje me punën e Policisë për vrasjen e Madrit Ulqinakut. Ajo doli në krah të kolegëve duke thënë se kanë kryer gjithmonë punë të mirë e të denjë. Ajo hodhi akuza të forta ndaj gazetarëve duke thënë se ata që shkruajnë keq për Policinë e Elbasanit e kanë marrë provimin prej “profesorëve Don Zhuanë”.

5 MUAJ ME PARE

Pse shfryrja e Polices Anisa Kostani për gazetarët është e paligjshme?

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon
Anisa Kostani

TIRANË- Policja e njohur nga Elbasani, Anisa Kostani ka marrë përsipër të mbrojë punën e Policisë së Shtetit në rrjetet sociale. Pasi u bë e njohur në këto rrjete për pamjen e saj dhe për ekspozimin e gjarprit si kafshë shtëpiake, Kostani, e revoltuar këtë herë, ka dalë kundër medias dhe pro punës që po bëhet nga kolegët e saj për zbardhjen e krimeve që po ndodhin në vend, më specifikisht, asaj të vrasjes së Madrit Ulqinakut në Elbasan. 

Ditën e djeshme, policja akuzoi përmes një postimi të bërë në 'INSTASTORY', në aplikacionin 'Instagram' mediat se po nxijnë punën e Policisë së Elbasanit e se këta të fundit po bëjnë një punë të shkëlqyer. Ajo shkon më tej duke hedhur akuza të forta ndaj gazetarëve duke thënë se ata që shkruajnë keq për Policinë e Elbasanit e kanë marrë provimin prej “profesorëve Don Zhuanë”.

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon

Fotot e mëparshme të saj me gjarprin qarkulluan në rrjet e po ashtu dhe kjo deklaratë. Po çfarë thotë rregullorja e Policisë së Shtetit për përdorimin e rrjeteve sociale për punonjësit e policisë.

Do marrim më konkretisht dy raste, të cilat e cilësojnë të paligjshme komentet dhe veprimet e kryera nga policja Kostani. 

Neni 115. 2. Punonjësi i policisë sigurohet që sjellja dhe fjalori i përdorur nga ana e tij, të mos perceptohen si abuzive, ofenduese, ngacmuese, tallëse apo viktimizuese për kolegët dhe publikun.

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon

Neni 116. 2. Punonjësi i policisë nuk shpreh asnjë qëndrim politik mbi çështje me karakter sensitiv për publikun, që janë duke u trajtuar nga ana e Policisë së Shtetit.

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon

Tashmë mbetet vetëm reagimi i institucioneve përgjegjëse për thyerjen e rregullores së kryer nga Policja Kostani.

5 MUAJ ME PARE

“Gazetarë të degjeneruar", Artan Hoxha ironizon nënkomisaren e Elbasanit: Nepërka paska dalë nga kafazi

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon
Artan Hoxha

TIRANË- Gazetarët Artan Hoxha dhe Aldo Mustafa kanë reaguar në lidhje me sulmin që nënkomisarja e Elbasanit Anisa Kostani u bëri mediave në lidhje me vrasjet e Madrit Ulqinakut mbrëmjen e djeshme. Me anë të një postimi në Instagram, Kostani ka sulomuar gazetarët, që sipas saj vetëm sa hedhin poshtë punën e Policisë së Shtetit. 

Gazetari Hoxha me anë të një postimi në Facebook, ka ironizuar postimin e saj duke shkruar se nepërka e vedhë e saj ka dalë nga kafazi për të pickuar gjithë gazetarët e Elbasanit.

Postimi i Hoxhës:

Aldi Hilmi Kozaria gjej vrime ku te futesh!!!
Sapo me njoftuan se neperka e verdhe e asaj bjondes, paska dale nga kafazi dhe do helmoje gjithe gazetaret e Elbasanit

 

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon
Postimi

 

Ndërsa gazetari Aldo Mustafa ka vënë në dukje shkeljet që ka bërë nënkomisarja duke përdorur rrjetet sociale. Ndërkohë që ka ngritur pyetje në lidhje me jetesën që ajo reklamon në rrjetet sociale.

Postimi i Mustafës:

"Mediat sociale u kanë dhënë të drejtën e fjalës budallenjve”. Janë fjalët e Umberto Eco-s dhe janë pikërisht për njerëz si Anisa Kostani. Të më ndjejnë feministat dhe feministet, por kur kam pyetur për një xhiro me jaht, më kanë thënë shifra për të cilat duhet të mblidheshim nja 10 veta të shoqërisë time, që të mblidhnim lekët për një xhiro (ose më ka rastisur mua ajo vlerë, ose unë dhe shoqëria ime jemi pabuksa, presim të na iluminoni nëse ka ndonjë vlerë të përballueshme për rrogëtarët!). Tani kjo a nuk duhet hetuar pak nga Policia e Shtetit se këtu, në këtë foto, nuk besoj se është në krye të detyrës dhe nuk na bën dot për budallenj sesi ka bërë atë që ka bërë, por më e bukura sulmon gazetarët, sepse 0 krim gjendet vetëm në parajsë! Ore si nuk del dikush t’i thyej turinjtë njerëzve të tillë se këto nëna pjellin kriminelë! Pra kjo del ofendon dhe ul gazetaret duke treguar që e kanë marrë shkollën me profesorë “Don Zhuan”, kjo në këto foto, që jo për paragjykim, por kur je “shefe” në policinë e shtetit, ka disa norma etike të cilat duhen rishikuar.

 

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon
Postimi

Nënkomisarja e Policisë në Elbasan Anisa Kostani ka bërë një postim fyes ndaj gazetarëve në rrjetet sociale duke i cilësuar ata si njerëz të degjeneruar. Ky postim erdhi pas atentatit të mbrëmshëm në Elbasan ku mbeti i vrarë Madrit Ulqinaku. Gjatë një postimi në Instagram Kostani ka shkruar se gazetarët i kanë marrë provimet përmes favoreve të tjera ndaj “profesorëve Don Zhuanë”.

5 MUAJ ME PARE

“O gazetarë të degjeneruar", Policja e famshme me gjarpër në shtëpi sulmon shtypin: Zero vrasje ka vetëm në parajsë

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon
Anisa Kostani

TIRANË- Anisa Kostani, policja nga Elbasani që u bë e famshme në rrjetet sociale dhe media për gjaprin që mbante si kafshë shtëpiake dhe fotot provokuese ka reaguar ashpër ditën e sotme për ngjarjen në Elbasan. 

Ajo ka akuzuar mediat se po nxijnë punën e Policisë së Elbasanit. Reagimi erdhi pas ngjarjes së rëndë të shënuar natën e mbrëmshme ku mbeti i vrarë në mes të qytetit 33-vjeçari Madrit Ulqinaku.

Përmes një instastory, policja thekson se policia e Elbasanit është në krye të detyrës dhe se janë duke bërë një punë të shkëlqyer. Ajo shkon më tej duke hedhur akuza të forta ndaj gazetarëve duke thënë se ata që shkruajnë keq për Policinë e Elbasanit e kanë marrë provimin prej “profesorëve Don Zhuanë”.

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon

Madrit Ulqinaku, baba i një vajze 8-vjeçare gjeti vdekjen në vend mbrëmjen e djeshme. Ky krim thellon tragjedine e familjes Ulqinaku pasi në 1997, Madritit i kishin ekzekutuar një vëlla. Policia ka sekuestruar kamerat në zonë, të cilat ndihmuan edhe në identifikimin e autorit, tashmë i shpallur në kërkim. Dyshohet se autori është ndihmuar nga persona të tjerë për tu larguar. Autoritetet kanë ngritur pika kontrolle në hyrje dhe dalje të Elbasanit, për të bërë të mundur kapjen e tij. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje për të bërë të munduar zbardhjen e plotë të saj.

 

anisa kostani

Sondazh

Poll

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare

‘Shpërthen’ Shehi: Kamionët me drogë kalojnë nga Rapiskani, turp për qeverinë e para vitit 2013