LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Tentoi të fuste armë në Shqipëri nga Porti i Durrësit/ Kapet 53-vjeçari nga Kosova, nga Zvicra sillte shotgun, snajper dhe pistoleta

• Arsenal armsh ishin porositur pr t kaluar nga porti i Durrsit, por nuk dihet se ku ishte destinacioni. • Selman Lajçi nga Kosova, 53 vjeç, i cili jetonte në Zvicër është arrestuar pasi tentoi të fuste armë në Shqipëri përmes portit të Durrësit. • Lajçi vinte me traget nga porti i Anconës, Itali dhe po futej në vendin tonë nëpërmjet pikës kufitare të portit të Durrësit. Ndrsa makinn ku edhe kishte fshehur armt, e kishte me targa zvicerane.

4 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

FOTO- Tentoi të futej në Shqipëri me arsenal armësh, ky është 53-vjeçari nga Kosova

Tentoi të fuste armë në Shqipëri nga Porti i Durrësit/
Selman Lajçi

FOTO- Personi në foto është Selman Lajçi, 53-vjeçari i cili u kap sot në Portin e Durrësit me arsenal armësh.

Në kuadër të operacionit të koduar “Snajperi”, u vu në pranga Lajçi i cili banonte në Zvicër. Ai po udhëtonte me traget nga Italia në Shqipëri dhe më pas do shkonte drejt Kosovës.

Ai u kap me arsenal armësh në portin e Durrësit duket se i kishte fshehur në pjesën e dyerve brenda automjetit tip 'Land Rover'. Gjatë kontrollit rezultoi se në brendësi të makinës ishin fshehur një armë zjarri pistoletë, një snajper, një armë gjahu, 1367 copë fishekë luftarak dhe 800 copë fishekë për armë gjahu.

1 MUAJ ME PARE

Kuti me fishekë, shotgun, snajper dhe pistoletë! FOTO- Çfarë kishte në makinën me targa zviceriane Lajçi

Tentoi të fuste armë në Shqipëri nga Porti i Durrësit/
Armet

DURRËS- Selman Lajçi është arrestuar në portin e Durrësit, pasi në makina iu gjetën tre armë zjarri. Gjatë kontrollit në makinë, atij i janë gjetur një snajper, një shotgun dhe një pistoletë. Mjeti i drejtuar nga Lajçi ka hyrë në pikën kufitare të portit të Durrësit pasi ka udhëtuar me tragetin e linjës Ankona-Durrës. Pas daljes nga trageti, mjeti i është nënshtruar kontrollit ku janë konstatuar armët.

NJOFTIMI I POLICISË:

Port Durrës/Finalizohet operacioni policor I koduar “Snajperi”.
Operacioni nga Policia Kufitare e Portit Durrës, në bashkëpunim me Strukturat Hetimore të DVP Durrës, dhe autoritetet doganore të Portit. peracioni i zhvilluar mbi bazën e inteligjencës informative dhe analizës së rriskut. Sekuestrohen një armë zjarri snajper, një pistoletë, një armë gjahu dhe municion luftarak.
Vihet në pranga 53 vjeçari, i cili udhëtonte nga Italia në drejtim të Kosovës. Shërbimet e Policisë Kufitare të Portit Durrës, në vijim të kontrolleve të shtuara për parandalimin dhe goditjen e trafiqeve të paligjshme, bazuar në analizën e rriskut dhe inteligjencën informative për një shtetas që kishte me vete armë zjarri dhe do të hynte në Shqipëri, organizuan dhe finalizuan, në bashkëpunim me Strukturat Hetimore të DVP Durrës, dhe autoritetet doganore, operacionin policor të koduar “Snajperi”. Si rezultat i këtij operacioni u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit S. L., 53 vjeç, banues në Zvicër.
Shërbimet e Policisë kanë kaluar për kontroll në vijën e dytë në hyrje të RSH, 53 vjeçarin së bashku me automjetin e tij tip "Land Rover" dhe gjatë kontrollit, Policia gjeti të fshehura, në brendësi të makinës një armë zjarri pistoletë, një snajper, një armë gjahu, 1367 copë fishekë luftarak dhe 800 copë fishekë për armë gjahu, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.


1 MUAJ ME PARE

U kap me snajper dhe arsenal armësh në Portin e Durrësit! Zbulohet EMRI i të arrestuarit, po i sillte nga Italia

Tentoi të fuste armë në Shqipëri nga Porti i Durrësit/
Policia

DURRËS- Selman Lajçi, 53 vjeç me origjinë nga Kosova është personi i arrestuar i cili tentoi të futej nga Porti i Anconas, Itali drejt Shqipërisë. Nga kontrolli i bërë nga policia kufitare, rezultoi se në makinë ishin fshehur një snajper, shotgun dhe pistoletë.

 Ai jetonte në Zvicër dhe po kalonte përmes portit të Durrësit kur u kap nga policia.

1 MUAJ ME PARE

Snajper, shotgan dhe pistoletë! Policia i zbulon arsenalin në mjet, arrestohet një person në Portin e Durrësit

Tentoi të fuste armë në Shqipëri nga Porti i Durrësit/
Porti

DURRËS- Arrestohet një person në Portin e Durrësit. Personi, ende i paidentifikuar është kapur me një arsenal armësh. Ai ishte duke u futur në Shqipëri nëpërmjet pikës kufitare të portit të Durrësit, mirëpo pas kontrolleve iu zbulua arsenali i armëve. 

Policia zbuloi se në makinë ky person kishte fshehur një snajper, një shotgan dhe një pistoletë. Policia kreu menjëherë arrestimin e tij. Mbetet e paqartë se ku do të përdoreshin këto armë e se cili ishte objektivi.

selman lajci

Sondazh

Poll

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare