LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

U përplas me dy makina! Aksident në Tiranë përmbyset autobusi, 3 të plagosur, jashtë rrezikut për jetën. Shoferi: Kisha debulesë, jam me agjerim!

• Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tiranë pasditën e sotme, pranë zonës së Saukut, pranë Fakultetit të Ekonomikut ku është përmbysur një autobus. • Siç duket edhe nga pamjet e sjellja nga Dosja.al, si pasojë e aksidentit janë tre të dëmtuar lehtë, pa probleme për jetën. • Mësohet se shkak i aksidentit ka qenë përplasja e autobusit të linjës së Kërrabës me dy mjete. • Policia ka dhënë detajet e para dhe ka bërë me dije se janë lënduar 3 persona, por fatmirësisht janë jashtë rrezikut për jetën. 4 të tjerë kanë shpëtuar me gërvishtje të vogla. • Ndërkohë që shoferi i autobusit, i identifikuar si Gentjan Qosja, 42 vjeç. Pas testit të alkoolit, drejtuesi i autobusit nuk ka rezultuar nën efektin e pijeve alkoolike. Ai ështëka rrëfyer se ishte nën regjim agjërimi dhe nuk është ndjerë mirë, duke pasur një debulesë, gjë që ka shkaktuar edhe aksidentin.• Megjithatë hetimet do të zbulojnë shkakun e aksidentit.

4 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

Detaje nga aksidenti në Tiranë/ Autobusi u përmbys, shoferi jep deklaratën në Polici: S'kontrollova dot mjetin…

U përplas me dy makina! Aksident në Tiranë përmbyset
Pamje nga aksidenti

ELBASAN- Një autobus që vinte nga Kërraba humbi drejtimin dhe u përmbys në rrugë, duke marrë përpara dy makina të tjera, e si pasojë la 3 persona të lënduar. Megjithatë fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën. Drejtuesi i mjetit u shoqërua në Policinë e Shtetit, Gentjan Qosja ka deklaruar se nuk ka arritur të mbajë kontrollin e autobusit teksa po udhëtonte në rrugën e pjerrët, pak pasi kaloi Pallatin e brigadave.

Nga testi i alkoolit që i është bërë që në vendin e ngjarjes, ka rezultuar se 42-vjeçari nuk ka përdorur alkool dhe nuk ka qenë me shpejtësi, ndaj dhe paraprakisht dyshohet se ka ndodhur një gabim teknik. 

2 MUAJ ME PARE

Aksidenti tek rruga e Elbasanit, Policia jep DETAJET e para: 3 të lënduar, jashtë rrezikut për jetën. Shoferi s'kishte konsumuar alkool

U përplas me dy makina! Aksident në Tiranë përmbyset
Pamje nga aksidenti

TIRANË- Policia e Shtetit ka dalë më një njoftim zyrtar lidhur me aksidentin e ndodhur pasditen e sotme, ku urbani i linjës së Krrabës u përmbys në mes të rrugës. Si pasojë e aksidentit janë lënduar tre pasagjerë të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Por sipas Policisë, drejtuesi i autobusit i është nënshtruar testit të alkoolit dhe nuk ka rezultuar nën efektin e pijeve alkoolike.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 26.03.2023, rreth orës 15:45, në Rrugën e Elbasanit, shtetasi G. Q., 42 vjeç, duke drejtuar autobusin e linjës së Krrabës, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e autobusit dhe si pasojë autobusi ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.

Si pasojë janë dëmtuar 3 shtetas të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Pas testit të alkoolit, drejtuesi i autobusit nuk ka rezultuar nën efektin e pijeve alkoolike. Në vendngjarje ndodhen shërbimet e ambulancës dhe shërbimet e Policisë.

2 MUAJ ME PARE

ME VIDEO- U përplas me një makinë, aksident i rëndë në Tiranë përmbyset autobusi, xhama kudo

U përplas me dy makina! Aksident në Tiranë përmbyset
Pamje nga aksidenti

TIRANË-Dalin pamjet e para nga aksidenti që ka ndodhur pranë zonës së Saukut, në afërsi të Fakultetit të Ekonomisë. Siç duket edhe nga pamjet e siguruara nga Dosja.al duke autobusi i Krrabës i kthyer përmbys, ndërsa dy makinat kanë përfunduar në "ishujt" e rrugës, të dëmtuara nga aksidentit. 

Mësohet se shkak i aksidentit ka qenë përplasja e autobusit të linjës së Kërrabës me dy mjete, por nuk dihet se përse ka ndodhur përplasja.

2 MUAJ ME PARE

Aksident në Rrugën e Elbasanit, përmbyset një autobus, 3 persona të lënduar

U përplas me dy makina! Aksident në Tiranë përmbyset
Foto ilustruese

TIRANË- Një aksident ka ndodhur në rrugën e Elbasanit, ku një autobus është përmbysur. Deri më tani raportohet për 3 persona të lënduar, por nuk dihet gjendja e tyre shëndetësore. 

aksident ne sauk

Sondazh

Poll

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit

"Belinda është si lepur" Rama çon burrat e Bulqizës në këmbë.

Rama MESAZH atyre që s'votuan: Se ngarkuat traditën e djathtë me turpin e votës për “Like floririn”

Arrest me burg për Fredi Belerin

Komisioni i Ekonomisë, debat mes Shalsit dhe Spahos: Injorojeni, ti do degjenerohesh.

Balla kërkesë opozitës: Të miratojmë ndryshimet në ligjin e reformës në drejtësi

Padi elektorale? Veliaj nuk paraqitet për të tretën herë në gjyqin me gazetarin Bledian Koka

Berisha: Bandat e urdhëruara nga Rama ndryshuan rezultatet e zgjedhjeve

Shkrumbohet mjeti në Bypass-in e Rrugës së Arbrit