LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

VD+EMRAT/ Finalizohet operacioni 'Kutia e Pandorës', sekuestrohen 6 kg kokainë-heroinë dhe mijëra euro, grupi drejtohej nga 40-vjeçarja

• 6 kilogram kokainë dhe heroinë, ky është bilanci i operacionit 'Kutia e Pandorës' në Tiranë. • Në pranga kanë rënë 4 persona. • Grupi kriminal i shkatërruar drejtohej nga 40-vjeçarja Brikena Frakulli, ndërkohë që tre anëtarët e tij Hortenca Biçaku, Klevi Banushi dhe Artur Kristo kishin rolin e shpërndarësve të drogës. • Droga e kapur ishte e ndarë në 1100 doza të vogla gati për shitje. • Po ashtu u sekuestruan dhe 83.555 euro, 420.000 lekë të rinj, 2 automjete, 2 motoçikleta, 3 peshore elektronike dhe 4 aparate celulare.

4 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

S'është hera e parë! 6 kg kokainë e heroinë, kush është 40-vjeçarja, “koka” e grupit të shpërndarësve në Tiranë. U arrestua edhe në 2015

VD+EMRAT/ Finalizohet operacioni 'Kutia e Pandorës', sekuestrohen
Foto ilustruese

TIRANË- Katër anëtarë të grupit kriminal që merrej me shpërndarjen e heroinës dhe kokainës në zona të ndryshme të kryeqytetit kanë rënë në prangat e policisë. Ata janë identifikuar si Brikena Frakulli, 40 vjeçe, Hortenca Biçaku, 41 vjeçe, Klevi Banushi, 20 vjeç dhe Artur Kristo, 45 vjeç. 

Gjatë operacionit të koduar ‘Kutia e Pandorës’ janë sekuestruar 6 kilogramë heroinë e kokainë, ndërkohë që mësohet se grupi kriminal drejtohej nga Brikena Frakulli, e cila siguronte lëndën narkotike në sasi të mëdha dhe më pas furnizonte shpërndarësit në doza. Por duket se kjo nuk është hera e parë që përfundon në pranga për të njëjtën akuzë. Edhe në vitin 2015 ajo është arrestuar si pjesë e një grupi kriminal në kuadër të operacionit "Epilog 2", së bashku me partnerin e saj. 

Njoftimi i Policisë:

Tiranë, arrestohen 2 persona, i’u gjet heroinë në makinë

Edhe në kryeqytet policia ka arrestuar dy persona pasi pas kontrollit në një mjet tip “Volvo” me peshë 18.6 gram ndarë në doza. Pjerin Gjeçaj, 37 vjeç dhe Brikena Frakulli, 32 vjeçU arrestuan në flagrancë pasi në rrugën “Todi Shkurti”, duke udhëtuar me automjetin e tyre tip “Volvo” me targë AA309ME u kapën me 47 doza të mbështjella të dyshuara të llojit “Heroinë” me peshë totale 18.6 gram. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tyre janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale një peshore elektronike, një jelek antiplumb, 5 telefona celularë dhe sasia prej 90.000 lekë. Gjithashtu janë sekuestruar një mjet tip “Volvo” me targë AA309ME, një fugon tip “Renault” me targë AA 104 JX, dhe dy biçikleta. 

Asokohe, çifti arrinte të “gjuante” në rrjetet sociale klientët “VIP” dhe biznesmenë. Bashkëjetuesit dilnin në terren, në zonat e ndryshme të kryeqytetit për të shpërndarë drogën tek klientët e gjetur në online. Zonat më të preferuara të tyre ishin “Ali Demi”, “ish-Blloku”, si dhe lokalet e natës në Tiranë.

Por mesa duket edhe pas lirimit, 40-vjeçarja ka vendosur që të vazhdojë me të njëjtëin "aktivitet".

1 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje, eurot tufa-tufa

VD+EMRAT/ Finalizohet operacioni 'Kutia e Pandorës', sekuestrohen
Euro

TIRANË- Pamjet e mëposhtme janë nga operacioni 'Kutia e Pandorës' në Tiranë ku u shkatërrua një grup kriminal. Gjatë aksionit të policisë u gjetën 6 kg kokainë dhe heroinë të ndara në 1100 doza të vogla gati për shitje.   

Po ashtu janë sekuestruar dhe 83.555 euro, 420.000 lekë të rinj, 2 automjete, 2 motoçikleta, 3 peshore elektronike dhe 4 aparate celulare. Nga opeacioni janë arrestuar 4 persona, drejtuesja Brikena Frakulli si dhe 3 anëtarët Hortenca Biçaku, Klevi Banushi dhe Artur Kristo.  

1 MUAJ ME PARE

EMRAT/ 6 kg kokainë dhe heroinë, kush janë të arrestuarit e grupit kriminal, në krye 40-vjeçarja

VD+EMRAT/ Finalizohet operacioni 'Kutia e Pandorës', sekuestrohen
Parate

TIRANË-  Emrat e anëtarëve të grupit kriminal dhe drejtueses së tij në Tiranë kanë dalë. Mësohet se nga operacioni 'Kutia e Pandorës' ka rënë në pranga 40-vjeçarja Brikena Frakulli e cila ishte dhe lidere e grupit. Po ashtu janë arrestuar dhe 3 anëtarët e tij Hortenca Biçaku, Klevi Banushi dhe Artur Kristo.

Këta persona u kapën me 6 kg kokainë dhe heroinë të ndara në 1100 doza të vogla gati për shitje. Po ashtu u sekuestruan dhe 83.555 euro, 420.000 lekë të rinj, 2 automjete, 2 motoçikleta, 3 peshore elektronike dhe 4 aparate celulare.

1 MUAJ ME PARE

Operacioni 'Kutia e Pandorës', kapen 6 kg kokainë & heroinë, sekuestrohen mijëra euro

VD+EMRAT/ Finalizohet operacioni 'Kutia e Pandorës', sekuestrohen
Droha e sekuestruar

TIRANË- 6 kilogram kokainë dhe heroinë janë sekuestruar ditën e sotme në Tiranë. Mësohet se ky grup kriminal vepronte në disa zona të Tiranës me duke shitur doza të vogla. Droga e sekuestruar ishte e ndarë në 1100 doza të vogla. Nga operacioni 'Kutia e Pandorës' janë arrestuar dhe katër persona, drejtuesja e grupit 40-vjeçarja me iniciale B.F dhe 3 anëtar të grupit. Po ashtu janë sekuestruar dhe 83.555 euro, 420.000 lekë të rinj, 2 automjete, 2 motoçikleta, 3 peshore elektronike dhe 4 aparate celulare.

Njoftimi i Policisë:

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë  Goditet një grup kriminal që ushtronte veprimtarinë kriminale në fushën e shpërndarjes në sasi dhe në doza të drogave të forta heroinë e kokainë. Finalizohet operacioni policor i koduar “Kutia e Pandorës” pas një hetimi disajavor me metoda proaktive. Vihen në pranga 4 shtetas, pjestarë të një grupit kriminal. Sekuestrohen 6 kilogramë heroinë e kokainë dhe 1100 doza heroinë e kokainë. Gjithashtu janë sekuestruar shuma të mëdha parash në euro dhe lekë. Në vijim të operacioneve të njëpasnjëshme të zhvilluara nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, për goditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së drogave të forta, bazuar dhe në inteligjencën informative se një grup kriminal, shpërndante me shumicë dhe në doza, lëndë narkotike heroinë e kokainë, referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë e cila regjistroi procedimin penal në janar të këtij viti.

Si rezultat i hetimit disajavor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, u bë e mundur grumbullimi i provave të nevojshme për pjestarë të një grupi kriminal që shpërndanin lëndë narkotike heroinë e kokainë në zona të ndryshme të Tiranës. Bazuar në këto prova u organizua dhe finalizua me sukses operacioni policor i koduar “Kutia e Pandorës” Në kuadër të operacionit u kapën dhe u arrestuan në flagrancë shtetasit:

B. F., 40 vjeçe, banuese në Tiranë drejtuese e grupit kriminal
H. B., 41 vjeçe, anëtare e grupit kriminal
A. K , 45 vjeç, anëtar i grupit kriminal
K. B., 20 vjeç, anëtar i grupit kriminal.

Nga kontrolli i ushtruar në banesat e shtetases B. F., dhe A. K., Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale 6 kilogramë lëndë narkotike heroinë e kokainë, përkatësisht 3 kg 891 gramë lende narkotike e dyshuar heroinë dhe 2 kg e 110 gram lëndë narkotike kokainë, ku një pjesë ishte e ndarë në 1100 doza gati për shitje.  Gjithashtru nga kontrolli u gjetën dhe u sekuestruan dhe shuma të mëdha parash në euro dhe lekë, konkretisht 83.555 euro, 420.000 lekë të rinj, 2 automjete, 2 motoçikleta, 3 peshore elektronike dhe 4 aparate celulare.

Nga hetimit e kryra rezulton se këta shtetas vepronin në formën e grupit kriminal që drejtohej nga shtetasja B. F., e cila siguronte lëndën narkotike në sasi të mëdha dhe më pas furnizonte shpërndarësit në doza. Po nga hetimet është bërë e mundur që të identifikohet edhe personi që furnizonte me sasi kokaine e heroine shtetasen B. F., por për arsye hetimi nuk bëjmë me dije të dhëna pasi operacioni është në vijim për kapjen dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale. Thkesojmë faktin se vetëm gjatë muajit Janar 2023 , nga Seksioni për Hetimine Narkotikëve në DVP Tiranë janë finalizuar me sukes 4 procedime proaktive.

brikena frakulli operacioni kutia e pandorës hortenca biçaku klevi banushi artur kristo

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive