LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Vrasja e Ulqinakut, burg për Dinon e dy të tjerët në arrati, dëshmia: Konsumuam drogë e u zumë

• Eiden Dino, i vetmi i arrestuar për vrasjen e Madrit Ulqinakut, është lënë në burg. Në kërkim janë ende dy miqtë e tij, autori i vrasjes Horgito Peqini dhe Klaudjan Sallufi, për të cilët Gjykata e Elbasanit ka vendosur masën e sigurisë ‘arrest me burg’ në mungesë. • Prokurori Ritvan Suka në pretencën e tij kërkoi arrest me burg për te tre personat të cilët pas një konflikti të castit i morën jetën babait të një fëmijë të mitur. Pas kqyrjes së provave paraprake, dëshmitarëve në vendngjarje dhe deklaratës së Eiden Dino, gjykatësja Idush Maliqi la në burg të riun ndërsa vendosi të njëjtën masa dhe për miqtë e tij në arrati. • Në gjyq, në momentin që ju komunikua masa ‘arrest me burg’, Dino ka treguar se bashku me dy të rinjtë e tjerë, Horgito Peqinin (autori i vrasjes) dhe Klaudjan Sallufin kishin konsumuar drogë të llojit kokainë dhe kishin dalë të armatosur. • Ai tregon se kanë qenë duke lëvizur në rrugë nën efektin e drogës teksa janë përballur me viktimën Madrit Ulqinakun dhe shokun e këtij të fundit. Sipas Dinos, ka qenë Sallufi që është përplasur me Ulqinakun fillimisht dhe i ka kërkuar llogari e përse po e shikonte keq. Mes tyre, sipas 18-vjeçarit është futur Horgito Peqini, 18 dhe e ka qëlluar me një plumb Ulqinakun duke e lënë të vdekur. • 33-vjeçari, Madrit Ulqinaku, babai i një vajze mbeti i vdekur në vend pasi u qëllua me armë zjarri sapo doli nga lokali në afërsi të bulevardit kryesor të Elbasanit, pranë stadiumit. Për ngjarjen e rëndë, policia ka arrestuar një person, Eiden Dino që akuzohet për bashkëpunim, ndërsa në kërkim është autori i krimit Horgito Peqini dhe Klaudjan Sallufi.

3 artikuj për këtë temë.

5 MUAJ ME PARE

“Pimë kokainë”, Dino vrasjen e Madrit Ulqinakut: Peqini e qëlloi me tek plumb

Vrasja e Ulqinakut, burg për Dinon e dy të tjerët në arrati,
Madrit Ulqinaku

ELBASAN- Eiden Dino i vetmi i arrestuar për vrasjen e Madrit Ulqinakut që tronditi Elbasanin, ka treguar se si nisi sherri mes të rinjve që çoi në përdorimin e armëve. Në gjyq, në momentin që ju komunikua masa ‘arrest me burg’, Dino ka treguar se bashku me dy të rinjtë e tjerë, Horgito Peqinin (autori i vrasjes) dhe Klaudjan Sallufin kishin konsumuar drogë të llojit kokainë dhe kishin dalë të armatosur.

Ai tregon se kanë qenë duke lëvizur në rrugë nën efektin e drogës teksa janë përballur me viktimën Madrit Ulqinakun dhe shokun e këtij të fundit. Sipas Dinos, ka qenë Sallufi që është përplasur me Ulqinakun fillimisht dhe i ka kërkuar llogari.

“Pse m’pe, më bëre pis,”- tregon Dino se i ka thënë Sallufi, fjalë që kandezur konfliktin.

Mes tyre, sipas 18-vjeçarit është futur Horgito Peqini, 18 dhe e ka qëlluar me një plumb Ulqinakun duke e lënë të vdekur. 33-vjeçari, Madrid Ulqinaku u vra me pistoletë nga Horgito Peqini. Për ngjarjen e rëndë, policia ka arrestuar një person, Eiden Dino që akuzohet për bashkëpunim, ndërsa në kërkim është autori i krimit Horgito Peqini dhe Klaudjan Sallufi.

5 MUAJ ME PARE

Vrau Madrit Ulqinakun, daja i Peqinit: S'kemi lidhje me Mandelën, e dënoj veprimin e nipit tim

Vrasja e Ulqinakut, burg për Dinon e dy të tjerët në arrati,
Horgito Peqini, Madrit Ulqinaku dhe vendi ku u vra

TIRANË- Gentjani, daja i Horgito Peqinit, të shpallurit në kërkim për vrasjen e Madrit Ulqinakut ka mohuar çdo lidhje me Eduart Peqinit, të njohurin si ‘Mandela i Elbasanit’ që është dënuar me burgim të përjetshëm. Në një prononcim për ABC, ai është shprehur se edhe pse në media është raportuar se kanë lidhje farefisnore me Eduart Peqinin, nuk i lidh asgjë bashkë.

Ai tha se e dënon veprën penale që ka kryer nipi i tij, por që ngjarja duhet sqaruar. Sipas tij, dëshmia e dhënë nga Eiden Dino në polici, i cili është shprehur se Peqini ka konsumuar drogë e birra me Klaudjan Sallufin, që është gjithashtu i shpallur në kërkim për krimin e rëndë.

“Personin që bëri atë vrasje nuk është nipi i Mandelës. Unë jam daja i Horgitos. E dënoj atë që bëri nipi im. Unë e dënoj ashpër veprimin e nipit tim. Dua t’i shpreh ngushëllimet e mia familjes së djalit që u vra. Por i bëj thirrje policisë që të hetojë ngjarjen, për të kuptuar se e kujt ishte pistoleta, dhe se cila ishte arsyeja që nipi im shoqërohej me një 33-vjeçar. Unë jetoj jashtë, por sa herë kam ardhur në Shqipëri dhe kam takuar shoqërinë e nipit tim, kamë parë se ata janë të gjithë bashkëmoshatarë, dhe nuk e kuptoj se çfarë ka dashur nipi im me një 33-vjeçar. Nipi im duhet të dënohet për atë që ka bërë, por policia duhet të hetojë deri në fund ngjarjen,”- thekson Gentjani.

33-vjeçari, Madrid Ulqinaku u vra me pistoletë nga Horgito Peqini. Për ngjarjen e rëndë, policia ka arrestuar një person, Eiden Dino që akuzohet për bashkëpunim, ndërsa në kërkim është autori i krimit Horgito Peqini dhe Klaudjan Sallufi. Gjithçka mësohet se ka ardhur pas një sherri banal.

5 MUAJ ME PARE

Vrasja e Ulqinakut në Elbasan, jepet masa për autorët

Vrasja e Ulqinakut, burg për Dinon e dy të tjerët në arrati,
Madrit Ulqinaku

ELBASAN- Gjykata e Elbasanit ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për Ejden Dino i arrestuar dy ditë më parë si i përfshirë në vrasjen e Madrit Ulqinakut. Në kërkim janë ende dy miqtë e tij Horgito Peqini dhe Klaudjan Sallufi.

Masa e sigurisë ndaj këtyre të fundit është dhënë në mungesë pasi në sallën e gjyqit ndodhej vetëm Ejden Dino. Prokurori Ritvan Suka në pretencën e tij kërkoi arrest me burg për te tre personat të cilët pas një konflikti të castit i morën jetën babait të një fëmijë të mitur. Pas kqyrjes së provave paraprake , dëshmitarëve në vendngjarje dhe deklaratës së Ejden Dino gjykatësja Idush Maliqi la në burg të riun ndërsa vendosi të njëjtën masa dhe për miqtë e tij në arrati. 18 vjecari Ejden Dino i cili mësohet se në konflikt ka pasur rolin e shuarjes së sherrit iu rendua gjendja para togave blu pasi u arratis menjëherë pas ngjarjes dhe se në momentin e arrestimit policia i gjeti me vete një mjet prerës (thikë) dhe një dorezë metalike.

Para gjykatës i riu Ejden Dino ka pohuar se ka qënë nën efektin e drogës gjykata vendosi ta lërë atë në burg si bashkëpunëtor dhe ndihmues në krim. I riu Ejden Dino u arrestuar dy ditë më parë pranë banesës sa tij teksa ishte duke dërguar mjetin prerës thikë që kishte me vete, ndersa për dy miqtë e tij Horgito Peqini dhe 33 vjecarin Klaudjan Sallufi nuk dihet ende asgjë.

33-vjeçari, Madrit Ulqinaku, babai i një vajze mbeti i vdekur në vend pasi u qëllua me armë zjarri sapo doli nga lokali në afërsi të bulevardit kryesor të Elbasanit, pranë stadiumit. Në pranga për ngjarjen është vendosur Kajdi Sallufi, 33 vjeç, si i përfshirë në konflikt, ndërsa në kërkim është shpallur 18-vjeçari Horgito Peqini, që rezulton të jetë nipi i Eduart Peqinit, të njohur si Mandela. Ky person, krijoi në vitin 1997 një grup prej 8 personash, duke u kthyer në një nga më të rrezikshmit e qytetit. 

klaudjan sallufi eiden dino horgito peqini madrit ulqinaku vritet madrit ulqinaku

Sondazh

Poll

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale