LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Xhaxhai vret nipin 10-vjeçar në Shkodër, e qëlloi me çifte aksidentalisht, plagoset dhe vetë

• Vlash Jakaj, 68 vjeç banues në fshatin Samrisht, në Dajç të Shkodrës ka vrarë me çifte nipin e tij, B.J., 10 vjeç. • Ngjarja e rëndë ka ndodhur në banesën e familjes Jakaj, në fshatin Samrisht. • Jakaj është mbyllur në dhomë me nipin 10-vjeçar të cilin e ka thirrur që ta ndihmonte në pastrimin e çiftes. Më pas dyshja kanë nisur të pastrojnë çiften duke luajtur dhe arma është shkrehur. • 10-vjecari është dërguar në spital, por rrugës ka ndërruar jetë. Nga e shtëna ka mbetur i plagosur dhe vetë Jakaj, në njërën dorë. Ai ndodhet në polici për tu marrë në pyetje në lidhje me ngjarjen.

4 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

IDENTIFIKOHET xhaxhai që vrau aksidentalisht nipin në Shkodër, u plagos dhe vetë

Xhaxhai vret nipin 10-vjeçar në Shkodër, e qëlloi me
Foto Ilustruese

SHKODËR- Vlash Jakaj është 68-vjeçari që vrau aksidentalisht nipin e tij këtë mbrëmje. Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Samrisht në zonën administrative të Dajçit në Shkodër. Rreht orës 21:55, Jakaj e ka thirrur nipin e tij, vetëm 10 vjeç që ta ndihmonte me pastrimin e armës.

Të dy nisën ta pastronin çiften që 68-vjeçari e kishte me leje dhe në proces e sipër arma u shkreh dhe plagosi 10-vjeçarin. I vogli u dërgua në spital, por rrugës ndërroi jetë. Nga e shtëna, ka mbetur i plagosur edhe vetë Jakaj. Aktualisht ai ndodhet në spital. 

1 MUAJ ME PARE

Xhaxhai vrau nipin, policia: Qëlloi mbi 10-vjeçarin teksa pastronte çiften

Xhaxhai vret nipin 10-vjeçar në Shkodër, e qëlloi me
Foto Ilustruese

VLORË- Policia e Shkodrës ka dalë me njoftim zyrtar në lidhje me vrasjen aksidentale të ndodhur këtë mbrëmje në Shkodër. Në njoftim bëhet me dije se rreth orës 21:55, në fshatin Samrisht, Shkodër, aksidentalisht duke pastruar çiften, V.J, 68 vjec ka vrarë me armën e gjahut nipin e tij B.J, rreth 10 vjeç. Nga e shtëna aksidentale është plagosur në dorë dhe vetë 68-vjeçari.

Njoftimi i policisë:

Më datë 09.08.2022, rreth orës  21:55, në fshatin Samrisht, Shkodër,  nga të dhënat paraprake dyshohet se aksidentalisht duke pastruar çiften, shtetasi V.J, 68 vjec, ka vrarë me armën e gjahut nipin e tij B.J, rreth 10 vjeç. Nga e shtëna aksidentale është plagosur në dorë dhe vetë shtetasi V.J.  jashtë rrezikut për jetën. Në vendngjarje  po shkon grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë,  për  kryerjen e veprimeve dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

1 MUAJ ME PARE

U plagos dhe vetë! Si e vrau xhaxhai nipin në Shkodër, e thirri në dhomë që ta ndihmonte me pastrimin e armës

Xhaxhai vret nipin 10-vjeçar në Shkodër, e qëlloi me
Foto Ilustruese

SHKODËR- Xhaxha e nip ishin mbyllur në një dhomë dhe po pastronin armën e gjahut në momentin që ndodhi tragjedia këtë mbrëmje në Shkodër. Rreth orës 21:55, në fshatin Samrisht, në Dajç të Shkodrës, 68-vjeçari ka thirrur nipin e tij vetëm 10 vjeç që ta shoqëronte në dhomë për të pastruar çiftet.

Më pas, në pastrim e sipër, fëmija ka marrë armën në dorë. Në momentin që xhaxhai e ka rimarrë në dorë, armë e gjahur është shkrehur dhe i mituri ka marrë plagë të shumta. Ai ka humbur jetën rrugës për një spital, ndërkohë që mësohet se i plagosur ka mbetur edhe xhaxhai në një nga duart.

1 MUAJ ME PARE

Xhaxhai vret nipin 10-vjeçar në Shkodër, e qëlloi me çifte teksa luanin

Xhaxhai vret nipin 10-vjeçar në Shkodër, e qëlloi me
Foto Ilustruese

SHKODËR- Një 10-vjeçar ka humbur jetën në mënyrë tragjike në Shkodër pasi është qëlluar aksidentalisht me çifte nga xhaxhai i tij. Mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Dajç të Shkodrës.

Xhaxha e nip kanë qenë duke luajtur në momentin që është shkrehur çiftja dhe plumbat kanë rënë mbi 10-vjeçarin. I mituri është dërguar në spital për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore, por ka ndërruar jetë. 

vlash jakaj xhaxhai vret nipin ne shkoder

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra