LIVE UPDATES
Aktualitet

“Më vodhën pantallonat”, burri nga Vora denoncon në polici: Po flija me gruan kur hajdutët u futën nëpërmjet dritares

6 Qershor 2021, 10:35 Nga DOSJA
“Më vodhën pantallonat”, burri nga Vora denoncon në

TIRANË– Hajdutët ndonjëherë kanë sens humori të pabesueshëm. Së paku kështu bindesh nëse lexon kallëzimin e dorëzuar para oficerit të policisë në Vorë me inicialet A. M. ku i dëmtuari tregon çast pas çasti se si u vodh dhe se si hajdutët e ndaluan atë që mos ti ndiqte me vetëm një veprim. Duke i vjedhur pantallonat. Një burim policor i Gazetës “Si” pranë policisë lokale tregoi se si shtetasi me inicialet S. C, banues në fshatin Fushë-Prezë mbasi u bastis nga persona të panjohur kërkoi ekspertizën e policisë për zbulimin e tyre. 45-vjeçari tregon në polici se hajdutët kapërcyen murin rrethues.

“Nëpërmjet dritares së banjës e cila ka një dritare nga pjesa e pasme e banesës dhe që është e pasiguruar kanë hyrë brenda në shtëpi dhe në katin e dytë ku po flija me gruan time kanë marrë si fillim pantallonat e mia” – deklaron i zoti i shtëpisë. Sipas tij mbas këtij veprimi hajdutët kanë filluar xhiron nëpër banesë të sigurt që kryefamiljari edhe nëse zgjohej nuk do i ndiqte dot mbasi ai ishte i zhveshur dhe pantallona.

“Më pas kanë hyrë në dhomën ku fle nëna H.C, kanë kontrolluar por nuk kanë marrë asgjë aty. Kanë zbritur në katin e parë duke vjedhur prej andej televizorin, një laptop “note bosk” si dhe një xhup në dhomën e pritjes”, shton i zoti i shtëpisë.

Mbas këtij veprimi, 45-vjeçari tregon se hajdutët kanë dalë nga dera kryesore dhe e kanë mbyllur me çelës shtëpinë nga jashtë.

“Pantallonat e mia që i morën në dhomën e gjumit i kanë hedhur jashtë së bashku me të kanë lënë edhe çantën e gruas që e kanë kontrolluar dhe mbasi kanë marrë rreth 30 mijë lekë të reja kanë zhvatur edhe dokumentet personale si patentë, karta banke”,pohon në denoncim S. C.

Por i zoti i shtëpisë u kthehet sërish pantallonave që ja morën në afërsi të krevatit duke thënë në polici se “në xhepin e pantallonave përpara se ti flaknin jashtë kanë gjetur çelësat e makinës, të njërit prej mjeteve të parkuara në oborr që është tip mercedez-benz.

“Por duke qenë se në makinë kanë gjetur një bllok kartëvizitash të vendit ku punoj unë në një kompani të njohur, e kanë larguar prej aty dhe e kanë lënë të mbështjellë me letër të bardhë në parvazin e dritares,” shtjellon 45 vjeçari.
Hajdutët të qetë kanë hapur me pult derën dhe kjo vizitë e tyre, pavarësisht se i zoti i shtëpisë tregon se ju morën pantallonat as që i ka zgjuar anëtarët e familjes.

“Këtë fakt e konstatova në orën 4:20 dhe njoftuam policinë e cila edhe ka hapur derën kryesore të kyçur nga jashtë,” tregon S. C në kallëzimin që Gazeta “Si” disponon.

Policia shton për Gazetën “Si” se mbasi ka këqyrur disa bidonë plastikë që besohet se janë përdorur nga hajdutët gjatë bastisjes, ka zbuluar se hajdutët janë larguar me automjetin e vjedhur në drejtim të Fushë-Krujës. Mbas një sërë veprimesh hetimore ,policia deklaron për Gazetën “Si” se ka identifikuar si hajdut një 29-vjeçar nga fshati Yrshek me inicialet E. SH, i cili është shpallur në kërkim policor.

“Puna jonë vazhdon për të bërë të mundur identifikimin e plotë policor, u shpreh një zyrtar i rendit për Gazetën “Si” , që këmbëngul se kjo është një nga vjedhjet më të rralla, ku hajduti jo vetëm vodhi pantallonat për të paralizuar kryefamiljarin, por i mbylli ata nga jashtë tek të dyja dyert, edhe tek kryesorja edhe portën.

Marrë nga Gazeta Si

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

aktualitet aktualitet vjedhje ne vore vjedhje ne vore

Sondazh

Poll

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe