LIVE UPDATES
Sport

Dybala dhe ajo telefonata nga Mourinho: "Fraza që më bindi të vij në Romë"

Nga e kaluara te Juventus, në të tashmen dhe të ardhmen në Romë. Paulo Dybala flet nga grumbullimi me Kombëtaren argjentinase.

21 Shtator 2022, 22:11 Nga DOSJA

Dybala dhe ajo telefonata nga Mourinho: "Fraza që më bindi

ITALI- Nga e kaluara te Juventus, në të tashmen dhe të ardhmen në Romë. Paulo Dybala flet nga grumbullimi me Kombëtaren argjentinase. Sulmuesi ndodhet në Miaimi, edhe pse ende jo plotësisht i disponueshëm për shkak të atij problemi me pulplën e këmbës së majtë që e detyroi të humbasë ndeshjen kundër Atalantës.

"Te Roma u ndjeva përsëri i rëndësishëm. Vitet e fundit te Juventus nuk kanë qenë të lehta, një ndryshim i ambjentit më bëri mirë. Mourinho më thirri dhe brenda pak minutash vendosa. Ai si dhe drejtori sportiv Tiago Pinto më treguan për projektin. Të qenit protagonist në një ekip si ky më ndihmon shumë. Mirëpritja e tifozëve? Ishte e pazakontë. Tifozi i Romës është i ngjashëm me tifozin argjentinas për nga pasioni."

Mourinho ka shtyrë fort që të ketë Dybalan në merkaton e verës. Argjentinasi në intervistë zbuloi një detaj të veçantë për transferimin e tij te Roma: "Sezonin e kaluar kur isha te Juventus, skuadra po fitonte në Romë 4-3 dhe trajneri më largoi. Mourinho iu afrua pankinës për të më përshëndetur dhe më tha: "Ti je një fenomen." Ky episod më mbeti në mendje, por nuk mund ta dija se çfarë do të ndodhte me rinovimin te Juve.

Kur më thirri për herë të parë, më pyeti nëse e mbaja mend atë moment. Unë: "Sigurisht, si mund ta harroja. Ishte një nder." Pastaj më tha: "Epo tani duhet ta bësh për mua." Më thirri edhe në ditët në vijim dhe ishte e lehtë për të vendosur. Puna me të është e lehtë, flet për gjithçka, i njeh të gjithë lojtarët, nga elita deri te kategoria e tretë. Ai ka një grup njerëzish që punojnë shumë mirë. U habita nga përulësia e Mourinhos, ai i trajton të gjithë në mënyrë të barabartë. Ndonjëherë ai mund të japë një ' imazh ndryshe për atë që shihni në fushë, pastaj e pashë edhe të zemëruar. .. Jam shumë i lumtur te Roma, kur ndihesh mirë është më e lehtë”.

E.Ç (Dosja.al)

juventus dybala roma

Sondazh

Poll

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'