LIVE UPDATES
Sport

FOTO +18/ 'Më nis foto, jam i zhveshur"! Ngacmime 'të pista' ndaj financieres, Chelsea shkarkon drejtorin

Chelsea e kishte punësuar për më pak se një muaj, por befas vendosi ta pushonte në vend. Megjithatë, tani është zbuluar arsyeja e largimit të drejtorit komercial Damian Willoughby, ai kishte punuar më parë edhe për City dhe EA Sports.

21 Shtator 2022, 21:25 Nga DOSJA

FOTO +18/ 'Më nis foto, jam i zhveshur"! Ngacmime 'të

ANGLI- Chelsea e kishte punësuar për më pak se një muaj, por befas vendosi ta pushonte në vend. Megjithatë, tani është zbuluar arsyeja e largimit të drejtorit komercial Damian Willoughby, ai kishte punuar më parë edhe për City dhe EA Sports. Ai i kishte dërguar një sërë mesazhesh të papërshtatshme dhe eksplicite një drejtueseje financiare. Kjo gjë rrezikoi të hidhte në erë një biznes shumë të rëndësishëm.

FOTO +18/ 'Më nis foto, jam i zhveshur"! Ngacmime 'të

Chelsea shkarkoi drejtorin e shitjeve Willoughby për ngacmimin seksual ndaj ekzekutives financiare Catalina Kim. Për këtë arsye u rrezikua një marrëveshje shumëmilionëshe. Klubi londinez konfirmoi për Telegraph se ëilloughby, i cili kishte më pak se një muaj që punonte për Blues, u shkarkua të martën. Kim tha se ishte ngacmuar seksualisht dhe ndihej e kërcënuar në telefon. Ajo tregoi edhe mesazhet e qarta që burri i kishte dërguar.

FOTO +18/ 'Më nis foto, jam i zhveshur"! Ngacmime 'të

Shkarkimi i Willoughby, i cili filloi të punojë për klubin në fillim të shtatorit, vjen vetëm tre muaj pasi pronarët e rinj të klubit premtuan të "fusin një mjedis të ri në përputhje me vlerat tona". Klubi lëshoi ​​një deklaratë në lidhje me këtë.

"Dëshmitë e mesazheve të papërshtatshme të dërguara nga zoti Willoughby, përpara emërimit të tij te Chelsea në fillim të këtij muaji, u siguruan dhe u hetuan së fundmi nga klubi. Edhe pse ato ishin dërguar para punësimit të tij në klub, një sjellje e tillë është absolutisht në kundërshtim me mjedisin e punës dhe kulturën e korporatës të krijuar nga pronësia e re e klubit”.

E.Ç (Dosja.al)

chelsea angli drejtori i klubit damian willoughby

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it