LIVE UPDATES
Politike

Liri Berisha feston 74-vjetorin e lindjes, urimi i veçantë i Malltezit: Sot është dita e Presidentes me page 0 lek

Ai e përshkruan Liri Berishen si një shembull të jashtëzakonshëm që ka ndihmuar dhe ndihmon prej vitesh fëmijët me autizëm.

5 Korrik 2022, 12:52 Nga e.k
Liri Berisha feston 74-vjetorin e lindjes, urimi i veçantë i
Liri Berisha

TIRANË- Jamarbër Malltezi dhëndri i ish kryeministrit ka zgjedhur një urim special për të uruar Liri Berishen me rastin e ditëlindjes. Me anë të një statusi në facebook Malltezi shkruan se sot është dita e Presidentës me 0 lekë duke ju referuar faktit se zonja Liri Berisha është themeluesja dhe Presidentja e Qendres Rajonale te Autizmit ku dhe prej fillimit nuk është paguar kurrë.

“Dita e Presidentes me page 0 lek! Krijoi me vullnet, perkushtim, vizion dhe shume dashuri Qendren Rajonale te Autizmit. Ndihmoi qindra femije dhe familjet e tyre te perballen me autizmin dhe shume prej tyre te integrohen ne shoqeri, si edhe mundesoi kualifikime per qindra profesioniste te rinj. Per te gjitha keto paguhet 0 leke”, shkruan Malltezi.

Ai e përshkruan Liri Berishen si një shembull të jashtëzakonshëm që ka ndihmuar dhe ndihmon prej vitesh fëmijët me autizëm.

“Prania dhe forca e virtutit te saj ka vite qe apelon shumekend te ndihmojme femijet me autizem. Ndihma qe cdokush jep per trajtimin e ketyre femijeve tejkalon shume here pensionin qesharak te presidentes se fondacionit. Por eshte njeriu i vetem ne Shqiperi qe njoh qe gezohet kur ndihmojme femijet e nuk pranon ndihme per vete”, shprehet Malltezi.

Liri Berisha feston sot 74 vjetorin e lindjes dhe ka marrë shumë mesazhe urimi nga bashkëpunëtorë, miq dhe të afërm. Zonja Berisha botoi së fundmi dhe një libër që i kushtohet “Nënë Terezës” të cilin e promovoi mes shumë miqsh që morën dhe autografin e saj.

STATUSI I PLOTË I MALLTEZIT:

Dita e Presidentes me page 0 lek!
Krijoi me vullnet, perkushtim, vizion dhe shume dashuri Qendren Rajonale te Autizmit. Ndihmoi qindra femije dhe familjet e tyre te perballen me autizmin dhe shume prej tyre te integrohen ne shoqeri, si edhe mundesoi kualifikime per qindra profesioniste te rinj. Per te gjitha keto paguhet 0 leke.
Nje presidente fondacioni qe pagen e ka 0 lek dhe jeton me pensionin e vet! (As ne azil qe ti jape edvini nja 30 miljon € per te pastruar natyrisht nuk shkon
Prania dhe forca e virtutit te saj ka vite qe apelon shumekend te ndihmojme femijet me autizem. Ndihma qe cdokush jep per trajtimin e ketyre femijeve tejkalon shume here pensionin qesharak te presidentes se fondacionit. Por eshte njeriu i vetem ne Shqiperi qe njoh qe gezohet kur ndihmojme femijet e nuk pranon ndihme per vete!
Se fundi botoi librin “Nene Tereza ne jeten time” si per te treguar burimin e frymezimit dhe busullen morale. Lavdia e saj nuk ka nevoje per asgje, e jona si komb ka nevoje per kete shembull te jashtezakonshem.
Gezuar Ditelindjen Lili! Shendet dhe mbaresi te urojme te gjithe qe te njohim dhe qe na ke ndikuar te behemi me te mire ne jete!

liri berisha jamarber malltezi

Sondazh

Poll

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia