LIVE UPDATES
Politike

LISTA/ Kush janë kandidatët e PD-së për 14 majin, Tirana në balotazh, bashkitë pa rezultat dhe ato ‘imune’

Ndërsa dy deputetë pritet të lëne mandatin, për shkak se rezultuan fitues në primare, Luçiano Boçi në Elbasan dhe Zef Hila në Vaun e Dejës.

5 Dhjetor 2022, 01:30 Nga F.M
LISTA/ Kush janë kandidatët e PD-së për 14 majin, Tirana
KOKOE

TIRANË- Tirana shkon në balotazh, por bashkitë e tjera e kanë një kandidat për zgjedhjet e 14 majit. Në fakt jo të gjitha. Kjo pasi në disa prej tyre nuk ka ende rezultate për shkka të tërheqjes së kandidatëve nga gara. Në 5 Bashki pritet që zgjedhjet të përsëriten pasi dolën në balotazh. "Imune" kanë qenë Bashkitë e Pusnecit, Himarës, Finiq e Dropull, pasi në këto zona u është lënë e drejta e zgjedhjeve aleantëve minoritarë të PBDNJ-së dhe Vangjel Dules. Ndërsa dy deputetë pritet të lëne mandatin, për shkak se rezultuan fitues në primare, Luçiano Boçi në Elbasan dhe Zef Hila në Vaun e Dejës.

Lista e plotë:

Korçë: Ledina Alolli 628  vota

Maliq: Alfred Gega 920 vota

Pogradec: Zini Tollozhina 291 vota

Devoll: Elvis Hajdërlli 1184 vota

Ersekë: Et'hem Sajamit 450 vota pro

Kavajë: Fisnik Qosja

Rrogozhinë: Shkëlqim Hoxha

Has------

Tropojë-------

Kukës: Atmir Sinamati 989 vota

Lezhë: Pashkë Gjonaj

Mirditë: Balotazh, Albert Mylyshi, 357 vota dhe Aleksander Lala, 285 vota

Kurbin: Behar Haxhiu 1358 vota

Vau i Dejës: Zef Hila 743 vota

Pukë-----

Shkodër: Bardh Spahia 1386 vota

Malësi e Madhe-----

Fushë Arrëz--------

Tiranë------

Kamëz: Arjan Hoxha

Vlorës: Hysni Sharra 549 vota

Selenicë: Leonard Rakipaj 270 vota

Delvinë: ----------

Sarandë: ----------

Konispol----

Berati: Zija Ismaili 527 vota

Kuçovë: Lefter Maliqi 339 vota

Skrapar: Eugen Mustafallari

Poliçan: Behar Xhaferraj 92 vota

Dimalit: Gentian Meci 187 vota

Dibër: Besnik Alku 291 vota dhe Ismail Uka 365 vota

Bulqizë: Defrim Fiku 453 vota

Klos: Bedri Hoxha, 758 vota

Mat: Balotazh, Skënder Gjuci me 319 vota dhe Bukurosh Ballabani me 145 vota

Elbasanit: Luçiano Boçi

Belsh-----

Librazhd: Balotazh, Shaqir Kuka me 55 vota dhe Ndricim Lila me 45 vota

Prrenjas:----

Gramsh-----

Peqinit: Mustafa Pashja

Fier: Balotazh, Albano Zhapaj me 87 vota dhe Artur Mahmutaj me 242 vota

Lushnje: Eduard Sharka 1021 vota

Divjakë: Aurel Malko 869 vota

Patos: Sofie Alushaj 256 vota

Mallakastër: Resmi Shanaj 264 vota

Roskovec: Futues Hazizaj 204 vota

Gjirokastër: Dorjan Lani 291 vota

Këlcyrë: Arjan Kasaj 171 vota

Memaliaj: Albert Malaj 300 vota

Tepelenë: Baftjar Imeri 109 vota

Libohovë: Adil Xhelili 282 vota

Përmet: Edmond Komino

primaret ne pd primaret ne pd 4 dhjetor 2022

Sondazh

Poll

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare