LIVE UPDATES
Politike

LISTA ME 61 EMRA/ Konfirmohet ekipi i Ramës për 14 majin, ‘surprizat’ dhe emrat e rinj që i futen garës

Lefter Alla, ish-kryebashkiaku i Bulqizës që përfundoi në pranga pas abuzimeve me tenderat është zëvendësuar nga kryetarja e PS-së në këtë zonë, Festime Mjeshtri. Në Vaun e Dejës ka gjithashtu risi, Kristjan Shkreli, zëvendëskryetari i Bashkisë është zgjedhur kandidat për kryetar bashkie.

25 Mars 2023, 22:09 Nga F.M
LISTA ME 61 EMRA/ Konfirmohet ekipi i Ramës për 14 majin,
Edi Rama

TIRANË- Dosja.al ju sjell listën e plotë me emrat e zgjedhur nga Partia Socialiste për 61 bashkitë e vendit. Përgjithësisht, PS-ja ka zgjedhur të rikonfirmojë kryebashkiakët aktualë. Përjashtim bëjnë disa prej bashkive, ku janë zgjedhur emra të rinj. Përmendim këtu Vlorën ku në vend të Dritan Lelit, PS do të kandidojë një ish-ambasador, Ermal Dredhën. Lefter Alla, ish-kryebashkiaku i Bulqizës që përfundoi në pranga pas abuzimeve me tenderat është zëvendësuar nga kryetarja e PS-së në këtë zonë, Festime Mjeshtri. Në Vaun e Dejës ka gjithashtu risi, Kristjan Shkreli, zëvendëskryetari i Bashkisë është zgjedhur kandidat për kryetar bashkie.

Qarku Shkodër

MALËSI E MADHE -Tonin Marinaj (i rikandiduar)

SHKODËR- Benet Beci

PUKË- Gjon Gjonaj (i rikandiduar)

VAU I DEJËS- Kristjan Shkreli, zv.kryetar i bashkisë

FUSHË ARRËZ- Frank Tuci (i rikandiduar)

Qarku Kukës

KUKËS- Safet Gjici (i rikandiduar)

TROPOJË- Rexh Byberi (i rikandiduar)

HAS- Halit Mulaj

Qarku Dibër

DIBËR- Rahim Spahiu (i rikandiduar)

MAT- Agron Malaj (i rikandiduar)

KLOS- Valbona Kola

BULQIZË- Festime Mjeshtri

Qarku Lezhë

LEZHË- Pjerin Ndreu (i rikandiduar)

KURBIN- Majlinda Cara (i rikandiduar)

MIRDITË- Ndrec Deda (i rikandiduar)

Qarku Tiranë

TIRANË- Erion Veliaj (i rikandiduar)

RROGOZHINË- Edison Memolla (i rikandiduar)

KAVAJË- Redjan Krali (i rikandiduar)

VORË- Blerim Shera

KAMËZ- Rakip Suli (i rikandiduar)

Qarku Elbasan

ELBASAN- Gledjan Llatja (i rikandiduar)

CËRRIK- Andis Sala (i rikandiduar)

BELSH- Arif Tafani

GRAMSH- Besjan Ajazi (deputet)

PEQIN- Bukurosh Maçi (kryetar i PS)

LIBRAZHD- Mariglen Disha

PRRENJAS- Nuri Belba (i rikandiduar)

Qarku Fier

FIER -Armando Subashi (i rikandiduar)

LUSHNJE- Eriselda Sefa (e rikandiduar)

MALLAKASTËR- Qerim Ismaili (i rikandiduar)

ROSKOVEC- Majlinda Bufi (e rikandiduar)

PATOS- Fatjon Duraj

DIVJAKË- Josif Goreja

Qarku i Durrësit

DURRËS- Emirjana Sako (i rikandiduar)

SHIJAK- Elton Arbana (i rikandiduar)

KRUJË- Artur Bushi (i rikandiduar)

Qarku Berat

SKRAPAR- Adriatik Meta (i rikandiduar)

POLIÇAN- Ardiatik Zotkaj (i rikandiduar)

BERAT- Ervin Demo (i rikandiduar)

DIMAL- Juliana Mema (e rikandiduar)

KUÇOVË- Kreshnik Hajdari (i rikandiduar)

Qarku Korçë

KORÇË- Sotiraq Filo (i rikandiduar)

POGRADEC- Ilir Xhakolli (i rikandiduar)

DEVOLL- Eduard Duro (i rikandiduar)

MALIQ- Gëzim Topçiu (i rikandiduar)

PUSTEC- Palë Kolevski (i rikandiduar)

KOLONJË- Erion Isai (i rikandiduar)

Qarku Gjirokastër

GJIROKASTËR- Flamur Golemi (i rikandiduar)

DROPULL- Dhimitër Toli (i rikandiduar)

LIBOHOVË- Leonard Hide

PËRMET- Alma Hoxha (i rikandiduar)

KËLCYRË- Klement Domi (i rikandiduar)

TEPELENË- Tërmet Peçi (i rikandiduar)

MEMALIAJ- Gjolekë Guci

Qarku Vlorë

VLORË- Ermal Dredha

SELENICË- Nertil Bellaj

DELVINË- Besmir Veliu

FINIQ- Romeo Cakulli 

HIMARË- Jorgo Goro (i rikandiduar)

KONISPOL- Ergys Dule

SARANDË- Olti Caci

edi rama

Sondazh

Poll

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit

"Belinda është si lepur" Rama çon burrat e Bulqizës në këmbë.

Rama MESAZH atyre që s'votuan: Se ngarkuat traditën e djathtë me turpin e votës për “Like floririn”

Arrest me burg për Fredi Belerin

Komisioni i Ekonomisë, debat mes Shalsit dhe Spahos: Injorojeni, ti do degjenerohesh.

Balla kërkesë opozitës: Të miratojmë ndryshimet në ligjin e reformës në drejtësi

Padi elektorale? Veliaj nuk paraqitet për të tretën herë në gjyqin me gazetarin Bledian Koka

Berisha: Bandat e urdhëruara nga Rama ndryshuan rezultatet e zgjedhjeve

Shkrumbohet mjeti në Bypass-in e Rrugës së Arbrit