LIVE UPDATES
Politike

Ndodhej pranë Berishës kur u sulmua, Nesho: U hutova, agresion nga qeveria

Nesho tha se agresioni ndaj kryedemokratit është porositur nga qeveria, duke thënë se po zhduk demokracinë në Shqipëri.

6 Dhjetor 2022, 23:14 Nga I.A
Ndodhej pranë Berishës kur u sulmua, Nesho: U hutova, agresion nga
Agim Nesho

TIRANË- Nënkryetarin e Partisë së Lirisë, Agim Nesho ka treguar momentin kur kryetari i PD, Sali Berisha u sulmua gjatë protestës. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Nesho tha se agresioni ndaj kryedemokratit është porositur nga qeveria, duke thënë se po zhduk demokracinë në Shqipëri. Nesho tha se  Berisha arriti ta përballonte sulmin dhe tregoi kurajo duke vijuar protestën

“Jemi takuar dhe kemifolur për protestën paqësore dhe thamë që ne nuk duhet të japim asnjë shaka pasi protesta e ka dhënë mesazhin e saj. Berisha dhe Meta qëndruan në zyrë për 45 minuta. Në diskutuam se kush do të jenë mesazhet që ne do iu japim ndërkombëtarëve. Dhe që nuk do të biem pre e provokimeve. Ky ishte një provokim i pastër. Nuk e kuptova në momentin e parë, nuk e pash nëse kishte grushte, pash një lëkundje të Berishës nga goditja dhe më pas u afruan simpatizantët. Ai e pa që në momenti n e parë që kishte gjak, sigurisht kishte emocion. Po mos kishte ndërhyrje nga Meta dhe Breçani, autori mund të kishte humbur jetën. U pa që ishte provokim, atë rritim  dhe kisha një hetim, por turma mund të bënte çdo gjë. Psikologjia e turmë në situata të tilla është e paparashikueshme. Berisha reagoi me kurajo dhe si lider, menjëherë u hoq gjaku… Kjo është faze e fundit që mund të bëj kjo qeveri. Në i kishim mesazhet që Europa i kishte vënë këtij regjimi. Fati i madh që nuk pati viktima, ky është një moment tepër i rëndësishëm dhe tregon që jemi para një realiteti ku Shqipëria ka shkarë nga rruga demokratike”, tha Nesho.

agim nesho dhunohet berisha ne proteste

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 30 Mars

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë