LIVE UPDATES
Politike

Presidenca i kthen përgjigje harbute qytetarëve, gazetarja denoncon: Hapni e-maile false për të më intimiduar

E-mailet kanë përfunduar tek gazetarja, e cila nuk e ka lënë pa një reagim sjelljen e bërë ndaj qytetares. Në rrjetin e saj social ajo shkruan se punonjësja e Presidencës, për të fshehur atë që ka ndodhur, ka fabrikuar një email me emrin e gazetares, si për të treguar se me emër të njëjtë mund të krijohen disa posta elektronike.

31 Mars 2023, 19:47 Nga k.m.
Presidenca i kthen përgjigje harbute qytetarëve, gazetarja denoncon:
Esiona Konomi

TIRANË- Gazetarja Esiona Konomi ka bërë një "zbulim". Presidenca i ka "vjedhur" identitetin duke e përdorur për të hapur një adresë e-maili. Nga ajo që kuptohet nga postimet e gazetares, kuptohet që një qytetare kërkon që të lërë shtetësinë shqiptare. Por përgjigje harbute i kthen faqja zyrtare në email e Presidencës: president.al!

Disa nga përgjigjet e kthyera janë: Mund të drejtoheni dhe në institucionin në të cilin keni paraqitur dosjen, kaq dimë t'ju themi. 

Presidenca i kthen përgjigje harbute qytetarëve, gazetarja denoncon:

E-mailet kanë përfunduar tek gazetarja, e cila nuk e ka lënë pa një reagim sjelljen e bërë ndaj qytetares. Në rrjetin e saj social ajo shkruan se punonjësja e Presidencës, për të fshehur atë që ka ndodhur, ka fabrikuar një email me emrin e gazetares, si për të treguar se me emër të njëjtë mund të krijohen disa posta elektronike. Veçse e kanë gabim. Në rastin e gazetares, pasi i njëjti i email nuk mund të përdoret dy herë me të njëjtat të dhënat. Pra president.al ka vetëm një. Ndërsa emailin me emrin e gazetares e kanë hapur si "Esjona Konomi", e cila është adresë e lirë për t'u zbatuar pasi gazetarja ka rrjet të sajin me: [email protected]

Presidenca i kthen përgjigje harbute qytetarëve, gazetarja denoncon:

"Kaq di t’ju them @president.al më dilni vetë përpara. (Email drejtuar një qytetareje që dëshiron të lërë shtetësinë shqiptare). Presidenca, në vend që të merret me përgjigjet jo profesionale të punonjëses së saj Nensi, dhe ta orientojë zonjën të jetë më e kujdesshme në punë, i shpenzon energjitë të prodhojë email-e të tilla false për të më intimiduar. Nga ajo anë flini. Veçse emaili im është [email protected] dhe emri Esiona, dhe jo Esjona. Kijeni parasysh për montazhin e radhës,"-shkruan gazetarja.

Denoncimi është bërë publik por deri më tani nga ana e Presidencës nuk ka asnjë sqarim; as nuk kanë zgjedhur që të disatancohen, por as ta mohojnë atë që po ndodh. Deri atëherë sqarimi vjen vetëm nga gazetarja.

esiona konomi

Sondazh

Poll

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…