LIVE UPDATES
Politike

'Skuthi Basha 2'/ Kokalari s'ndalon me akuzat ndaj Këlliçit: Manipulon dhe sulmon

Përmes një postimi në Facebook, Kokalari merr dy shembuj si për të treguar se këto raste u manipuluan nga Këlliçi, që në shkrim e etiketon si 'Basha 2'

20 Qershor 2022, 07:27 Nga A.B
'Skuthi Basha 2'/ Kokalari s'ndalon me akuzat ndaj
Belind Këlliçi dhe Evi Kokalari

TIRANË- Aktivistja Evi Kokalari ka vijuar me akuzat për deputetin e Partisë Demokratike, Belind Këlliçin. Përmes një postimi në Facebook, Kokalari merr dy shembuj si për të treguar se këto raste u manipuluan nga Këlliçi, që në shkrim e etiketon si 'Basha 2'. Kokalari përmend (pa emra) këngëtaren Bleona Qerretin, për të cilën thotë se u fut si kandidate në Këshillin Kombëtar nga Këlliçi.

Personazhi i dytë për të cilën flet Kokalari është Drejtuesi i “Nova Media”, gazetari Arjan Asimi. Këtë të fundit, Kokalari e cilëson si personazh grotesk që ka një platformë të pallogaritshme në vend. 

KOMEDI SI PER DITE TE DIELË

Fillimisht Basha #2 fut një këngëtare (që akoma pres ta dëgjoj të këndoj të paktën njëherë live) si kandidate në Këshill Kombetar - dhe kur unë them "me këtë do e prezantojmë konservatorizmin shqiptar,” kjo bën të indinjuarën dhe dergon një ‘cease & desist’ letër nga një avokat që as nuk e paguan, dhe të thotë: "Boll shpifet për të se i dëmton reputacionin dhe do të të hedhim ne gjyq." Pastaj vete ja dërgon letrën 30 portaleve sepse per të ky është 'lajm'.

Në fakt pergjigja ime avokatit të kësaj ishte "Shumë mirë, më hidhni në gjyq - se seriozisht pres të shoh fytyren e gjykatesit kur ti tregoj fotot nudo të cilat i botoj uncle Fester, ose kur ti tregoj rastin kur meqë m’u ngjit gjatë fushatës së Trumpit, i mundesova të këndonte himnin Amerikan përpara një mitingu në Michigan, diku para zgjedhjeve të 2020, ku do ishte prezent zv. Presidenti Mike Pence, dhe mbasi e aprovuan shërbimet sekrete, stafi zv. Presidentit dha ultimatum momentin e fundit që kjo mos këndonte sepse me sa u la të nenkuptohej, profili i saj në internet binte në kundërshtim të plotë me virtytet dhe vlerat konservatore të Mike Pence. Nejse, në atë kohë më erdhi keq por dhe turp për drejtorin e fushatës së Michigan që kjo çfarë nuk i tha e nuk i bëri - duke e kërcënuar se do ta hidhte në gjyq, blah, blah, blah - a thu se ja kishte prishur ai i shkreti këtë gjë. Në fakt ajo vet ja prishi vetes, dhe askush tjetër nuk kishte faj. Më vonë në Kuvend Basha #2 fton një personazh tjetër super grotesk që ka një podcast diku andej nga Wisconsin apo Milwaukee, që personalisht nuk më pëlqen për fjalorin vulgar që përdor. Nejse, ky erdhi dhe bërtiste në Kuvend ashtu siç bërtet në emisionin e vet, pa kuptuar që përpara kishte një audience shumë ndryshe nga ata pak vetë që e ndjekin. Gallatë është kur thotë se po 'inkurajonte" demokratet sepse sipas tij ishin të gjithë duke qarë.

Ne fakt mua të gjithë mu dukën të lumtur atë ditë se në fakt Kuvendi i 30 Prillit ishte pika kulminante e gjithë betejës që filloj në Shtator. Tashti Basha #2 e manipuloi këtë tipin duke i thënë Evi bëri namin që ti fole në Kuvend, dhe ky tashti ka inat personal që ma shprehu vetë dje para se të lançonte sulmet e orientuara nga skuthi ‘Basha 2’ Në fakt ky është një sulm tjetër bazuar në shpifje dhe aludime nga më absurdet që janë në konkurrencë të plotë me sulmet e Fundorrimës që ky i Milëaukee me përbuzje thotë se Fundorrima ka a s’ka 1000 vetë që e ndjekin dhe nuk e lexon njëri, kur ky ka platform të fortë me 300,000 folloëers e se llogarit atë tjetrin. Dmth këtu kemi konkurrencë të llumit mediatik. Nejse - se ku lexova diku që këtu kanë filluar të vetë-pastrohen politikanët. Më duket se e njëjta gjë do të ndodh dhe me mediat, e ndoshta ky është fillimi i mirë i pastrimi të mediokritetit Shqiptar. Të djelë të mbarë të gjithëve!!

Kreu i FRPD-së Belind Këlliçi ka njoftuar se ka ngritur padi kundrejt Evi Kokalarit për shpifje. Me anë të një postimi në Facebook, Këlliçi ka deklaruar se shpifje dhe akuzave të Kokalarit nuk ka dashur tu përgjigjet në rrjete sociale, por me anë të një padie në Gjykatën e Tiranës.

Si nisi përplasja mes tyre?

Aktivistja Evi Kokalari ka akuzuar Belind Këlliçin se ka ndërhyrë në zgjedhjet e anëtarëve të Këshillit Kombëtar. Sipas Kokalarit, një listë lobimi me emrat që duheshin votuar ka qarkulluar nga kryesia e Forumit Rinor dhe disa bashkëpunëtorë të ngushtë të Belind Këlliçit. Ajo e ka akuzuar edhe se kishte orientuar votat për të dalë vetë më i votuari në Partinë Demokratike për zgjedhjet e Këshillit Kombëtar.

evi kokalari perplasja kellici-kokalari

Sondazh

Poll

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari