LIVE UPDATES
Aktualitet

“Rama e kërcënoi se s’do merrte Vettingun”/ Babai i Enkelejda Hoxhës bën denoncimin e RËNDË: Vajza ime la në burg d

13 Shkurt 2021, 09:43 Nga DOSJA
“Rama e kërcënoi se s’do merrte Vettingun”/ Babai i

TIRANË- Babai i gjyqtares së arrestuar, Enkelejda Hoxha, Belul Hoxha, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka kërcënuar të bijën se “ajo nuk e kalonte kurrë Vettingun”. Në një deklaratë për mediat jashtë dyerve të gjykatës, Belul Hoxha tha se krisja e të bijës me sistemin e drejtësisë ka nisur që pas gjyqit për “dhunimin e vajzës nga djali i deputetit”, referuar gjyqit të Rexhep Rrajës me Xhisiela Malokun. Hoxha tha se e bija e la në burg djalin e deputetit dhe në këtë moment, ajo u bë shënjestër nga kryeministri Edi Rama. Ndërsa kolegia e saj që mori pas saj çështjen, u ngrit në detyrë.

RRËFIMI I PLOTË I BELUL HOXHËS:

Jam Belul Hoxha, babai I Enkelejda Hoxhës. Erdha për të pasqyruar aktivitetin e Enkeledës se është e vështirë ta pasqyrosh. Ju falenderoj të gjithëve që jeni të interesuar, për të vërtetën e sidomos drejtësisë që nëse vazhdon kështu, zor se do t’ja arrijë qëllimit. Vendimet e gjyqtares janë të dyshimta për mua, sesi ka mundësi që I bie gjithnjë një kapobandë vajzës. Pikërisht në 2 vetë që ajo gjykatë iku tre herë drejtimi i saj, vajza ime bëri 19 vite atje. Kush gjyqtar ndenji 19 vite atje? I kam të gjitha telegramet për Mejdanin, Topallin etj. E kërkoj transferimin e saj se ka një fëmijë të vogël. Vajza është kërcënuar, kanë future njerëz nga brenda gjykatës. Erdhën me x5 dhe Benza, ajo ikën me bidona qumështi në punë. Se mori në konsideratë as presidencë asnjë. Ai që qe më përpara tha që është një gjyqtare që ikën me këmbë në punë. Ajo s’ka bërë asnjë nga ato që thotë kryeministri. Dëgjoni se është shumë interesante. I tha gjyqtares, ti s’ke për ta marrë kurrë Vettingun. Se ajo gjykoi drejt atë vajzën që dhunonte djali i deputetit. Vajti shoqja e saj dhe e liroi dhe shoqja për çudi vajti në gjykatën e Lartë. Pse more për këto jemi keq neve? Erdhi varfanjukja tha… shyqyr që na erdhi shpejt. O kryeministër, s’janë kështu këta njerëz siç i mendon ti. Pres që e vërteta të dalë siç është. Ajo nuk ka dorë. 9 mijë dollar janë të firmës së ndërtimit. S’ka të mbarojë hallet e saj, babai i sëmurë me Parkinson, vëllai me kemp.


(F.g/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

aktualitet aktualitet arrestohet gjyqtarja enkelejda hoxha belul hoxha arrestohet gjyqtarja enkelejda hoxha belul hoxha

Sondazh

Poll
Aktualitet 13 Shkurt 2021, 09:26

Moti i keq në vend, bora mbulon qytetin e Dibrës

DIBËR– Reshjet e dëborës kanë mbuluar qytetin e Dibrës. I gjithë qarku i Dibrës është përfshirë nga reshje të shumta bore, e shoqeruar edhe me erëra ...

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë