LIVE UPDATES
Sport

Bonucci: "Mosmirënjohje? Karriera ime kështu ka shkuar, asgjë nuk më tremb"

Mbrojtësi nga grumbullimi në Coverciano: “Kush fishkëllen një lojtar të kombëtares italiane për mua është pa tru”

22 Shtator 2022, 14:13 Nga DOSJA

Bonucci: "Mosmirënjohje? Karriera ime kështu ka shkuar,

ITALI - Në shtëpi, Italia është në prag të ndeshjes së Nations League kundër Anglisë. Në konferencën për shtyp është edhe Leonardo Bonucci, i cili përfundoi në gojën e tifozëve të Juventusit, për fillimin zhgënjyes të sezonit. "Mosmirënjohje? Nëse do të kishte qenë herët e fundit do të isha i befasuar... Por është e gjithë karriera ime kështu ka shkuar, asgjë nuk më tremb, - shpjegoi ai. - Kam jetuar momentet më të këqija në jetën time, asgjë nuk më frikëson më”. 

Për mundësinë që të ketë fishkëllima në San Siro? “Kushdo që fishkëllen një lojtar të kombëtares italiane për mua është një njeri pa tru, në atë moment lojtari përfaqëson të gjithë kombin, gjithashtu edhe ata që fishkëllejnë, - shtoi ai. - Nuk e kuptoj pse duhet fishkëllyer Donnarumma, i cili vetëm bëri një zgjedhje, ai nuk ishte i pari që u fishkëllua dhe nuk do të jetë i fundit. Duhet të rritemi nga pikëpamja kulturore, nesër presim një ‘San Siro’ të plotë”.

Më shumë liderë me Italinë apo Juventusin? "Unë e ndiej veten, gjithmonë. Për mirë ose për keq, gjithçka që kam bërë në karrierën time e kam bërë duke qenë vetvetja. Qoftë Juventusi apo kombëtarja, sillem ashtu siç besoj se është e drejtë. E rëndësishme është që në mëngjes mund ta shikoj veten në pasqyrë dhe të jem i vetëdijshëm se kam dhënë gjithçka për veten time dhe për ekipin”.

Për sfidën me Anglinë? “Nesër do të jetë një garë shumë e rëndësishme, do të na bëjë të kuptojmë se ku jemi në rrugën tonë. Pas dështimit për t'u kualifikuar në Kampionatin Botëror dhe ndeshjet e qershorit, nesër do të kuptojmë se ku duhet të përmirësohemi dhe në çfarë. Nuk ka ndeshje më të mirë nga kjo për të nisur rrugën. Do të duhet të jemi të kujdesshëm për individualitetin e tyre, veçanërisht në sulm ata kanë lojtarë që mund të vendosin ndeshjen në çdo moment".

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE