LIVE UPDATES
Sport

Araujo: “Jam shumë i lumtur në Barcelonë”...

I pyetur nëse tifozët për largimin e tij të mundshëm, ai u shpreh i hapur: “jo, jo, jam shumë i lumtur këtu”

23 Shkurt 2024, 15:48 Nga DOSJA

Araujo: “Jam shumë i lumtur në Barcelonë”...

SPANJE - E ardhmja e Araujo-s është një nga çështjet që është në tavolinë prej disa muajsh, megjithëse për subjektin është një pjesë kyçe. Edhe më 14 shkurt, agjenti i lojtarit ishte në Barcelonë dhe u takua me Decon. 

Ka qenë një kontakt mes dy palëve, pasi ata nuk njihen personalisht. Futbollisti nga ana e tij ka ripërsëritur orët e fundit dëshirën e tij për të vazhduar si lojtar i Barçës.

“Ndihem shumë mirë në Barcelonë , jam shumë i lumtur. Unë kam qenë këtu për gati pesë vjet dhe e tregoj sa herë e vesh këtë fanelë në fushë”,- tha ai në një intervistë për “TNT”.  Madje ai shkoi një hap më tej kur gazetari e pyeti, nëse fansat duhet të kenë frikë nga largimi i tij i mundshëm. “Jo, jo, jam shumë i lumtur në Barcelonë”,- tha ai.

Araujo: “Jam shumë i lumtur në Barcelonë”...

Lidhur me këtë temë, Xavi në paraqitjen para ndeshjes së nesërme ndaj Getafes, të shtunën, iu referua edhe situatës së Araujos. Trajneri katalanas e ka shumë të qartë se duhet të jetë një lojtar i paprekshëm te Barcelona.

"Nuk ka dyshim. Ai është e tashmja dhe e ardhmja. Ai është një nga liderët brenda dhomave të zhveshjes dhe themelor për të ardhmen e klubit",- tha trajneri katalanas.

Araujo: “Jam shumë i lumtur në Barcelonë”...

Nga ana tjetër, Araujo iu referua barazimit ndaj Napolit. Mbrojtësi ishte I keqardhur që nuk mundi ta fitonte ndeshjen, por vuri në dukje punën në mbrojtje të bërë nga blloku katalanas. 

"Ne i njihnim sulmuesit që kishin dhe bëmë një punë të shkëlqyer në mbrojtje, ata e goditën portën një herë. Nëse jemi të mirë në mbrojtje, kjo skuadër është shumë e fortë dhe shumë e vështirë për t'u mposhtur. Vitin e kaluar e treguam këtë sezonin e kaluar duke fituar shumë ndeshje 1-0, falë detyrës së madhe mbrojtëse”,- shpjegoi ai.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Lapsusi me datën/ Rama njofton samitin e madh me komunitetin Europian

Lapsusi me datën/ Rama njofton samitin e madh me komunitetin Europian

“Keni fituar më shumë zgjedhje se unë”/ Cameron batuta me Ramën

"Emigracioni është problem," Cameron i prerë: Partneritet dhe në luftën kundër krimit të organizuar

Emigracioni/ Rama me Cameron: Operacionet do të vazhdojnë, gadishmëria jonë është maksimale

“Anglia më e pranishme në vendin tonë”, Rama: Projekt strategjik për hekurudhën Durrës-Prishtinë

Rama: Me Cameron kemi biseduar për marrëdhëniet bilaterale

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet