LIVE UPDATES
Sport

Gruaja e Mahrez ‘qan’ jetën në Arabi: "Më thanë se pishina është vetëm për burra"...

Ish-lojtari i Mançester Cityt nënshkroi për Al-Ahli gjatë verës, mirëpo bashkëshortja e tij Taylor Ward po e ka të vështirë të përshtatet në vendin arab.

23 Shkurt 2024, 10:59 Nga DOSJA

Gruaja e Mahrez ‘qan’ jetën në Arabi: "Më

ARABIA SAUDITE - Taylor Ward, gruaja e Riyad Mahrez, tha me lot në programin 'Marries of the Game' se ajo 'pati një incident' kur iu desh të përballej me konservatorizmin e Arabisë Saudite, pasi ish-lojtari i Manchester City nënshkroi për Al-Ahli verën e kaluar dhe u transferua në vendin saudit.

"Është shumë e vështirë, jeta këtu është shumë ndryshe. Ka raste që nuk e bëj dot, nuk më pëlqen. Por nuk kam zgjidhje tjetër",- ka nisur duke shpjeguar bashkëshortja e lojtarit.

Ward pranoi se ishte "tronditur" kur Mahrez i tha asaj se po largohej nga Manchester City dhe se ata po transferoheshin në Jeddah. Lojtari tha se ndryshimi ishte "pjesë e profesionit" dhe ajo shprehu shqetësimin për të qenë "vetëm në shtëpi".

Gruaja e futbollistit, vajza e ish-yllit Ashley Ward, ka udhëtuar mes Manchesterit dhe Jeddah, duke përgatitur vendbanimin e përhershëm të familjes në atë vend arab, por tashmë ka pasur disa kontrolle realiteti, të ngjashme me atë që ndodhi me gratë e lojtarëve të tjerë.

Ndikuesja tha se thirri recepsionin e një hoteli për të mësuar se çfarë mund të vishnin ajo dhe vajza e saj 18-muajshe në pishinë, por nuk e priste përgjigjen që mori. "E di që ka njëfarë konservatorizmi dhe telefonova për të parë se çfarë rrobash mund të veshim, nëse duhej të mbulohesha për të hyrë në ujë. Megjithatë, ata më thanë 'më falni, por pishina është vetëm për burra, është një pishinë për burra".

Gruaja e Mahrez ‘qan’ jetën në Arabi: "Më

“E pranoj se u shtanga, sepse më goditi. E di që mund të tingëllojë budallallëk, nuk më pëlqen as të notoj apo të laj flokët, por ai realitet më goditi. Është një mënyrë jetese ndryshe. Këtë e kuptova vërtet vetëm kur Rijadi më shpjegoi se nuk mund të pish këtu.

Një mik më tha 'mund të pish në shtëpi'. Jo, nuk mundesh, as në shtëpinë tënde! Jo mund të pish në të gjithë vendin, nuk mund ta blesh as në aeroport. Askush nuk do të vijë të më vizitojë", u ankua Taylor Ward.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll
Sport 23 Shkurt 2024, 09:30

Kylian Mbappé, shi milionash…

SPANJE - Të drejtat e imazhit janë kthesa e fundit që mbetet për nënshkrimin e operacionit Mbappe. Lojtari dhe Real Madridi vazh...

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni