LIVE UPDATES
Sport

Europa League/ Britanikët fërkojnë duart, me shans edhe Milan e Leverkusen…

Gogla të ëmbla në Nyon për italianët: Liverpool dhe Leverkusen u shmangën, por verdhekuqtë do të përballen me De Zerbin

23 Shkurt 2024, 14:52 Nga DOSJA

Europa League/ Britanikët fërkojnë duart, me shans edhe Milan e

ZVICER - Në Nyon u hodhën  shortet për fazën e 16-të të Europa League, ku fituesit e tetë grupeve u çiftuan me tetë fituesit e “play off”-it. Sa për italianët goglat krijuan çiftet: Atalanta e gjen Sportingun tashmë të përballur në fazën e parë, Roma do të ndeshet me Brighton të Roberto De Zerbi, ndërsa Milani do të duhet të përballet me Slavia Pragën. 

Ndeshjet e para të fazës së 16-të do të zhvillohen më 7 mars (Atalanta parashikon datën 5), ndërsa ndeshjet e kthimit do të zhvillohen më 14 mars. Kuqezinjtë dhe verdhekuqtë do të luajnë turin e dytë jashtë, ndërsa ‘Dea’ do të luajnë në shtëpi.

Short thuajse me dorë, pra, në raundin e 16-të, italianët shmangën Liverpool-it dhe Leverkusen-it , duke përfunduar përkatësisht me Sparta Pragën dhe Qarabag-un, por Roma nuk ishte në gjendje t'i shmangej Brighton-it të De Zerbit, një skuadër shumë e vështirë për t'u përballur për cilësinë e lojës së propozuar dhe për njohuritë e mëdha të ish-trajnerit të Sassuolos në futbollin italian.

As kundërshtari i Atalantës nuk ishte i lehtë , pasi ata me siguri mund të kishin tërhequr më mirë, duke u larguar. Pasi janë përballur tashmë me ta në fazën e grupeve (fitore 2-1 në Lisbonë dhe 1-1 në Bergamo), ‘Dea’ do të duhet të përballet sërish me Sportingun për të synuar çerekfinalet. 

Nga tre italianët në fazën e 16-të, sigurisht që është Milani, që pati një barazim më të butë me Slavia Pragë. Sidomos sepse kuqezinjtë rrezikuan seriozisht të kapnin Leverkusen në minutën e fundit. 

Ja dhe shorti i 1/16 në Europa League:
Sparta Pragë - Liverpool
Marseille - Villarreal
Roma - Brighton
Benfica - Rangers 
Freiburg - West Ham
Sporting - Atalanta
Milan - Slavia Prague
Qarabag - Bayer Leverkusen

Europa League/ Britanikët fërkojnë duart, me shans edhe Milan e

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll
Sport 23 Shkurt 2024, 09:30

Kylian Mbappé, shi milionash…

SPANJE - Të drejtat e imazhit janë kthesa e fundit që mbetet për nënshkrimin e operacionit Mbappe. Lojtari dhe Real Madridi vazh...

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni