LIVE UPDATES
Sport

Xavi nuk mbetet i papunë pas largimit nga Barcelona: Mori një ofertë live në TV dhe përgjigjen e dha aty për aty!...

Xavi Hernandez (44 vjeç) do të largohet nga Barcelona në fund të sezonit.

23 Shkurt 2024, 19:21 Nga DOSJA
Xavi nuk mbetet i papunë pas largimit nga Barcelona: Mori një

SPANJE - Trajneri katalanas e bëri njoftimin për t’u larguar në fund të janarit, pas një dështimi me Villarrealin me rezultatin 3-5. Deri në fund të sezonit, Xavi po përpiqet të ruajë atë që mundet këtë vit, me fokus të UEFA Champions League.

Barcelona është afër çerekfinaleve në kompeticionin më të rëndësishëm europian, pasi barazoi me Napolin, 1-1, në ndeshjen e parë të 1/16-tës. Lewandowski në minutën e 60-të hapi rezultatin për grupin ‘Blaugrana’, ndërsa italianët barazuan çerek ore para fundit, me anë të yllit Victor Osimhen.

Në fund të ndeshjes në stadiumin “Diego Armando Maradona”, Xavi u intervistua në “CBS Sports  Golazo”. Thierry Henry, Jamie Carragher, Micah Richards dhe Kate Abdo folën drejtpërdrejt me trajnerin e Barcelonës.

Thierry Henry i deklaruar fans i Xavi-t, të cilin e krahasoi me Pep Guardiolën, për sa i përket vizionit të tij për futbollin. “Jam i befasuar me punën që keni bërë. Ju fituat La Ligën: ndjehu krenar!”,- iu shpreh francezi.

Në të njëjtën kohë, analisti Jamie Carragher (46 vjeç), ish-lojtar “Tre Luanëve” dhe i Liverpoolit, i propozoi një punë Xaviut! “Fatkeqësisht, do të keni më shumë kohë të lirë në fund të sezonit, pasi do të na pëlqente nëse vini këtu në studio. Na duhet një spanjol, një fitues i shumëfishtë i Champions League”,- i tha Carragher.

Përgjigjen e ka dhënë Xavi Hernandez aty për aty. “Tani kam nevojë për pushim. Kemi ende ndeshje dhe gara deri në qershor. Mendoj se ndryshimi në verë, është gjëja më e mirë si për mua, ashtu edhe për klubin”,- ka thënë trajneri i katalanasve.

Tekniku i Barcelonës gjithsesi nuk i mungojnë ofertat, pas njoftimit se do të largohet nga “Camp Nou”. Emri i Xavit qarkullon në Katar, ku spanjolli drejtoi për dy vite Al Sadd, skuadër ku luajti edhe në fund të karrierës.

Te Barcelona, ​​Xavi fitoi titullin dhe Superkupën e Spanjës sezonin e kaluar. Në sezonin aktual, skuadra e tij është në vendin e 3-të në La Liga, me 8 pikë prapa liderit Real Madrid. Përveç kësaj, katalanasit tashmë janë eliminuar nga Kupa e Mbretit.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni