LIVE UPDATES

gerti bogdani

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Protesta/ Nga Mesila Doda tek Mediu, deputetët që lanë mandatet kërkojnë rrëzimin e Ramës - Politike
LIVE UPDATES
Politike

Protesta/ Nga Mesila Doda tek Mediu, deputetët që lanë mandatet kërkojnë rrëzimin e Ramës

5 Mars 2019, 09:53 Nga DOSJA
Protesta/ Nga Mesila Doda tek Mediu, deputetët që lanë mandatet

TIRANË– Opozita e bashkuar proteston sot sërish kundër qeverisë. Protesta ka nisur në orën 10:00 në të njëjtën kohë kur Kuvendi zhvillon  seancën plenare. Ish deputetët e opozitës po mbajnë fjalimet njëri pas tjetrit para protestuesve.

Gerti Bogadini: Këta duhet të kenë frikë nga vettingu, si Ilir Beqja, Saimir Tahiri, Damian Gjiknuri etj. Por Rama duhet të ikë, ai që ka sjellë sot shqiptarët këtu. Kur jemi të gjithë bashkë, këta duhet të binden se populli i thotë Ramës ik. Ai ka frikë nga zgjedhjet e lira e të ndershme.

Erisa Xhixho: Ky parlament ka prodhuar një qeveri bandash. Edi Rama sot është vetëm ndërkohë që ne jëmi shumë më shumë. Unë mendoj që për njerëzit e lirisë ka vetëm një zgjidhje dhe ajo është që Rama të ikë. Unë dua të ndërtoj të ardhmen e fëmijëve të mi në Shqipëri. Unë do jem këtu derisa ky kryeministër të largohet. Isha në lista e LSI-së. U përballa me blerje votash. Ata nuk përfaqësojnë votat e Shqipërisë. Ta kemi të qartë se Rama mund të blejë deputetë me paratë e drogës por unë kam vendosur të jem një njeri i lirë së bashku me ju. Rama po ta them live, ti duhet të largohesh. Për t’i dhënë shansin Shqipërisë të ecë në sistemet integruese. Beteja jonë është e vështirë por është e drejtë. Askush nuk na blen dot ne. Ata janë vetëm, “Rama është vetëm”.

Mesila Doda: Ne të gjithë bashkë kemi bërë histori politike, por as në kohën e komunizmit nuk është derdhur gaz e helm mbi protestuesit. Edi Rama ti nuk merr votat e qytetarëve dhe ti kthesh në vota mercenarësh. Ky nuk ka asnjë parim me patriotikët, siç bëri me Camërinë.

Fatmir Mediu: Berisha e bëri Shqipërinë vend anëtarë të NATO-s. Kjo qeveri ka ndërtuar një mur të fëlliqur ndërmjet qeverisë dhe shqiptarëve. Kjo qeveri ka shitur interesat tuaja dhe kombëtare, është koha për një reagim të fortë qytetar. Ne duhet të çohemi. Nëse duam ti shohim fëmijët tanë në sy, t’u japim mundësi për të ardhmen ne duhet të çohemi cdo ditë deri kur të rrëzojmë këtë regjim. Shqipëria ka burra të ndershëm që duan të drejtojnë këtë vend. Zgjedhje të lira dhe të ndershme. Në emër të shpresës dhe të besimit të ngrihemi për të drejtuar Shqipërinë europiane.

Ervin Salianji: Kush i përfaqëson sot qytetarët, ju apo ata? Sot dhe cdo ditë helmet e shpërndara nga Rama,sot shqiptarët po shikojnë sesi Rama dhe 40 hajdutët e tij po i varfërojnë ata. Nga ky vend po largohen të rinjtë pasi nuk ka më shpresë. Por ne do t’u rikthejmë shpresën shqiptarëve. Rama Ik. A duhet të largohet Rama apo jo? E duam Shqipërinë si gjithë Europa. Sa prej jush janë mashtruar nga premitimet e kësaj qeverie? Ne po kërkojmë që të kemi zgjedhje të lira e të ndershme.

Jorida Tabaku: Unë jam krenare sot me ju, ne duam ta shporrim këtë qeveri, duam ti themi Ramës ik. Sot në atë parlament nuk përfaqësohemi as ne, as ju. A mundemi sot bashkë të gjithë të nisnim atë rrugëtim që nuk e ka parë asnjë shtet? Në këtë shesh kanë ardhur nga e gjithë Shqipëria, njerëz që duan ndryshimin.Por nuk do jetë e largët dita, kur të gjithë bashkë do ta rrëzojmë këtë qeveri. Edhe sot Rama gënjeu në paralament, kur tha se do ulim taksat ndaj biznesit. Me heqjen e Ramës shpëton Shqipëria.

Kejdi Mehmetaj: Kemi Përballë dy rrugë, ose këtu në sheshin e demokracisë për të ardhmen e Shqipërisë, ose aty brenda në parlament me bandat e krimit. Ne sot, jemi më të fortë se kurrë, shqiptarët kanë besuar të zgjidhja e tyre. Sot të gjithë bashkë do i largojmë këta. Ne nuk do ti falim këta që janë aty brenda dhe që kanë shqiptarët të vuajnë. Ne do luftojmë për të ardhmen e shqiptarëve, kemi rrugën e shpresës kundër krimineleve, për ta rrëzuar këtë qeveri. Rama ik.

Nora Malaj: Sot Shqipëria është e nënave shqiptare. Sot ky popull është parlamenti i shqiptarëve që nuk e do krimin. Zëri i politikës është zëri i njerëzve që e duan vendin e tyre. Ne jemi sot këtu për të kuptuar që parlamenti është i shqiptarëve dhe jo i oligrakëve. Shqipëria është e atyre burrave dhe grave që nuk e duan krimin. Betohemi për familjet tona, për ti thënë stop krimit. Çdo ditë do qëndrojmë këtu, uragani ynë do jetë uragani im së vërtetës.

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

politike politike erisa xhixho gerti bogdani protesta e opozites 5 mars 2019 erisa xhixho gerti bogdani protesta e opozites 5 mars 2019

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN