LIVE UPDATES

isak

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Arsenali afër nënshkrimit me Alexander Isak, për të zëvendësuar Aubameyang - Sport
LIVE UPDATES
Sport

Arsenali afër nënshkrimit me Alexander Isak, për të zëvendësuar Aubameyang

3 Janar 2022, 06:41 Nga DOSJA
Arsenali afër nënshkrimit me Alexander Isak, për të

SPANJE – “El Nacional” pretendon se sulmuesi suedez, 22 vjeç, do të zëvendësojë Pierre-Emerick Aubameyang që këtë muaj, pas një periudhe mbresëlënëse në Spanjë. Alexander Isak mund të shkojë te Arsenali, pasi Real Sociedad e bllokoi një lëvizje të tij drejt Barcelonës.

Ai iu bashkua Sociedadit nga Borussia Dortmund në vitin 2019 dhe ka shënuar 38 gola në 101 ndeshje, përfshirë 17 sezonin e kaluar. Mendohet se Isak do të largohet nga skuadra e Sociedadit, pas rënies së saj në renditjen e La Ligas, ndërkohë që “Topçinjtë” duken të jetë destinacioni i tij më i mundshëm.

Barcelona thuhej se ishte jashtëzakonisht e etur për të pas kthimit të Xavi si trajner. Katalanasit kanë nevojë për një sulmues, pasi Sergio Aguero është tërhiqur. Por Sociedad thuhet se ka bllokuar Isak nga çdo negociatë me Barcelonën.

Kjo do të thotë, që Arsenali duket se ka fituar garën për nënshkrimin e tij të lakmuar. Ish-kapiteni Aubameyang është lënë jashtë fushës nga Mikel Arteta, pas një shkeljeje disiplinore. Por ai mund të ketë luajtur edhe ndeshjen e tij të fundit për klubin, me paraqitjen e tij të fundit në fillim të dhjetorit.

Prandaj duket se Isak tani është në linjë për t’u bërë numri 9 i ri i Arsenalit nën drejtimin e Artetës. Ai gjithashtu mendohej se do të ishte një objektiv i Juventusit, por italianët në vend të këtij po ndjekin Mauro Icardin të Paris Saint-Germain. Kjo edhe për shkak se Barcelona është gjithashtu pas Alvaro Moratas, i cili dëshiron të bëhet spanjolli i dytë që nënshkruan për Xavi pas Ferran Torres të Man City.

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport “topçinjtë” e arsenalit alexander isak barcelona ka lëshuar një deklaratë për mediat borussia dortmund fenomeni i borussia dortmundit pierre emerick aubameyang se sulmuesi suedez “topçinjtë” e arsenalit alexander isak barcelona ka lëshuar një deklaratë për mediat borussia dortmund fenomeni i borussia dortmundit pierre emerick aubameyang se sulmuesi suedez

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 22 mars

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it

Ish-shefi i Forcave të Armatosura, Bardhyl Kollçaku paraqitet në SPAK

Rama i pergjigjet Ahmetajt: Nese do beja rolin e gjykatesit, gjerat do kishin qene me keq

Vendimi i apelit për PD, kandidati i Klosit, Bedri Hoxha: Asnjë ndikim në elektorat

Rama flet para kancelarit për sukseset e Reformës: Rajoni të marrë shembull nga ne...

Scholz ia thotë Ramës në sy: Media e lirë dhe e pavarur, thelbi i demokracisë evropiane

Samiti i procesit të Berlinit do të zhvillohet më 16 tetor