LIVE UPDATES
Aktualitet

U dhunua nga kunatat, Dava Ndoj: Burri më rrahu në sy të fëmijëve, i zbulova SMS-të dhe e pranoi që më tradhton!

20 Korrik 2021, 11:30 Nga DOSJA
U dhunua nga kunatat, Dava Ndoj: Burri më rrahu në sy të

Akuza dhe kundërakuza, dyshime për tradhti, dhunë dhe ecejake në polici dhe gjykatë. Kjo është panorama që ndjek procesin e divorcit mes çiftit nga Lezha, Gjet dhe Dava Ndoj. Në këtë situatë janë përfshirë dhe fëmijët e çiftit dhe familjarë të tyre, të cilët në një farë mënyre janë përfshirë në këtë marrëdhënie të vështirë dhe po vuajnë pasojat.

Në studion e Emisioni “Me zemër të hapur”, këtë të martë ishte Dava, e cila vjen për një përballje me bashkëshortin, që u rrëfye një javë më parë. Dava mohon të ketë braktisur familjen dhe pretendon se drejt divorcit e çoi tradhtia e bashkëshortit dhe dhuna e tij.

Evis Ahmeti: Para sa vitesh jeni martuar me Gjetën?
Dava: Tani bëjmë 17 vite martesë dhe kemi 4 fëmijë. 2 fëmijë i kam me probleme që jemi lodhur në spitale. Djali ka probleme të epilepsisë ndërsa vajza me zhvillim të vonuar. Në fillim kishim marrëdhënie të mira. 4 vitet e fundit u bë agresiv dhe nuk na përkushtohet. Këtu lindën dyshimet e mia.

Evis Ahmeti: Pse ndodhi ftohtësia? I dhe ti shkak?
Dava: E fajësoj veten se besoj se ai ka përfituar nga dashuria e madhe që kisha për atë. Jam përkushtuar shumë ndaj djali. Ai ka familje të madhe, por unë kam shkuar mirë me ato.

Evis Ahmeti: Gjeta tha që konfliktet nisën pas një aksidenti?
Dava: Jo ka qenë edhe më parë. Unë zbulova se ai më tradhtonte. E zbulova nga mesazhet në telefon. Ai se jepte kurrë telefonin. Më lëndoi se ne u rritëm bashkë. Kur i thashë e pranoi dhe më tha jam mashkull dhe më lejohet. Më pas debatet kanë qenë të ashpra. Madje edhe në sy të fëmijëve. Unë i kërkoja të takoheshim jashtë por ai nuk pranonte.

Evis Ahmeti: Kur je dhunuar për herë të parë?
Dava: Kam rreth 2 vite. Unë skam kërkuar ndihmë. Kam heshtur për hir të fëmijëve. Unë jam dhunuar në sy të fëmijëve ndaj ata nuk duan të flasin më me të atin. Urdhrin e mbrojtjes nuk e kërkova unë por Gjeta. Unë heshta për fëmijët.

Evis Ahmeti: A ke pretendime se aksidenti që ke bërë ka gisht Gjeta?
Dava: Jo nuk e kam faj1%suar as unë dhe as babai im. Gjeta në atë kohë ka qenë në Itali. Aksidentet ndodhin.

Evis Ahmeti: Çfarë ndodhi në 16 janar?
Dava: Historia nis në datën 15 janar. Për shkak të tradhtisë unë i kërkova divorcin. Shkuam në polici, por duke qenë se ishim me mirëkuptim na thanë të shkojmë në gjykatë. Gjykata na dërgoi tek një noterë, e cila na dha një letër për ndarjen e fëmijëve, por unë nuk e firmosa. Kjo e nervozoi Gjetën dhe më dhunoi në sy të fëmijëve. Dhunoi dhe vajzën, e cila hyri në mes për të na ndarë. Nuk kam gjetur asnjë mbështetje.

Marre nga Balkanweb

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

aktualitet aktualitet dhunohet dava ndoj dhunohet dava ndoj

Sondazh

Poll
Aktualitet 20 Korrik 2021, 11:03

Shqiptari me emrin Agim Cerma, i njohur me pseudonimin “Jimmy” u kap dy ditë më parë në Kolumbi së bashku me katër bashkëpunëtorë të tij duke trafikuar kokainë ...

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren