LIVE UPDATES
Bota

VD: Arrestime, bullizim ndaj vajzës së tij dhe vrasje! Incidentet e Alec Baldwin

22 Tetor 2021, 14:11 Nga DOSJA
VD: Arrestime, bullizim ndaj vajzës së tij dhe vrasje! Incidentet e

SHBA– Xhirimet e një skene nga filmi i ri me aktorin Alec Baldwin në Santa Fe të SHBA-së, patën një fund tragjik, duke sjellë vdekjen e drejtoreshës së fotografisë Halina Hutchins dhe plagosjen e regjisori Joel Souzat. Aksidenti ndodhi në “Bonanza Creek Ranch”, gjatë mesditës së sotme, por ky nuk është incidenti i parë që ndodh në jetën e aktorit. Natyra e tij shpërthyese ka preokupuar shpesh autoritetet.

Në 1995, aktori amerikan u arrestua në aeroportin e Los Angeles, pasi sulmoi një fotograf, i cili po fotografonte asokohe gruan e tij, Kim Basinger dhe vajzën e tij 3-vjeçare.

Në vitin 2007, ai kërkoi falje publikisht kur doli në dritë një mesazh audio ku ai e përshkruante vajzën e tij si “derr i vrazhdë dhe i pamatur”.

Në Dhjetor 2011, ndërsa hipte në një aeroplan në Aeroportin e Los Anxhelosit, një stjuardesë i kërkoi të fikte celularin. Ai nuk pranoi dhe u grind me stjuardesën dhe në fund iu kërkua të zbriste nga avioni.

3 vjet më vonë, Alec Baldwin u “kap” duke i dhënë ilegalisht biçikletës së tij. Ai u ndalua nga Policia, por nuk u përmbajt dot dhe shpërtheu në të shara. Efektivët nuk e njohën dhe e prangosën.

Në Nëntor 2018, aktori 63-vjeçar u zu për një vend parkimi dhe më pas u arrestua. Aktori i famshëm “sulmoi dikë për një vend parkimi që të dy e prisnin me padurim”, kishte deklaruar asokohe efektivja e policisë së Nju Jorkut, Sophia Mason.

Po çfarë ka ndodhur?

Aktori hollywood-ian dhe producenti i famshëm botëror, Alex Baldwin ka vrarë me armë zjarri drejtoren e fotografisë Halyna Hutchins dhe ka lënë të plagosur regjisorin Joel Souza. Gjatë xhirimeve të filmit ‘Rust’ i cili po zhvillohej në Neë Mexico, Baldwin ka qëlluar me armë ndaj dy personave gabimisht, duke menduar se arma ishte lodër. Ende nuk është marrë asnjë masë ndaj aktorit, i cili është parë i përlotur jashtë komisariatit pasi la të vdekur kolegen e tij.

LAJMI KRYESOR: TRAGJEDI gjatë filmit! Alec Baldwin vret gabimisht fotografen, plagos regjizorin

(k.m/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

bota bota alec baldwin tragjedi ne filmin rust alec baldwin tragjedi ne filmin rust

Sondazh

Poll
Bota 22 Tetor 2021, 12:44

KQZ-ja jep të dhënat mbi votën e diasporës

KOSOVË- Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë, Valmir Elezi, në një konferencë për media ka deklaruar se KQZ-ja ka përfunduar punën për vl...

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!