LIVE UPDATES
Bota

Aktorja australiane Rebel Wilson ka rrëfyer eksperiencën e tmerrit që ka përjetuar gjatë një udhëtimi në Mozambik

15 Janar 2021, 10:26 Nga DOSJA
Aktorja australiane Rebel Wilson ka rrëfyer eksperiencën e tmerrit

AUSTRALI– Aktorja Australiane, Rebel Wilson ka zbuluar se ajo ishte rrëmbyer me armë në Afrikë dhe ishte mbajtur gjithë natën. Ajo pohoi se ishte me gra të tjera kur ndodhi ngjarja e tmerrshme dhe ajo këmbënguli për tu kapur përkrahu me të gjithë në rast se ndonjë prej tyre do të rrëmbehej.

Duke folur në Sky Original Straight Talking, ajo tha-”Ka qenë një herë në Afrikë ku më rrëmbyen. Ishte në Mozambik.Ne ishim në këtë kamion bagëtish dhe këta burra erdhën me një kamion tjetër me shumë armë. [Ata u ngritën pranë nesh] me armët e mëdha dhe ata ishin si, “Po, duhet të zbresësh nga kamioni juaj. Ata na çuan në një shtëpi në mes të askundit. Ndihesha sikur isha shumë mirë në krizë. Unë isha si një drejtues skuadre.”

Rebel u hap rreth përvojës së tmerrshme për herë të parë në një diskutim me njeriun e fortë Ant Middleton i cili do të transmetohet në Sky One nesër në mbrëmje. Fatmirësisht, askush nuk u lëndua dhe ata u lanë të lirë mëngjesin tjetër, të bindur se substanca të paligjshme ishin futur në automjetin e tyre për t’u kontrabanduar përtej kufirit.

Ajo shpjegoi: “Për fat të mirë nuk u dëmtuam dhe të nesërmen ata erdhën dhe thanë: ‘Kamioni juaj është gati tani. Mund të shkoni të shkoni “. Ne nuk bëmë asnjë pyetje.”

“Sapo hipëm në atë kamion dhe dolëm prej andej dhe kaluam kufirin e Afrikës së Jugut disa orë më vonë. Unë mendoj se ndoshta ata njerëz, ndoshta, na kanë përdorur për të kontrabanduar gjëra të paligjshme në pjesën e poshtme të kamionit.”- shtoi ajo.

Ndërsa një film aksion është diçka që Rebel do të donte të bënte, nuk është ai që i është ofruar asaj në Hollywood, ndoshta për shkak të madhësisë së saj më të madhe para se të humbte më shumë se 40 paund vitin e kaluar.

Aktorja i tha The Sun qershorin e kaluar se ajo ishte paguar që të qëndronte më e madhe, duke thënë:- “Unë kisha një punë ku më paguanin shumë para për të qenë më e madhe, në disa raste cili lloj mund të ngatërrohej pak me kokën tuaj”.

Rebel është personi i famshëm i dytë që guxon një udhëtim në shkretëtirë me Ant, pas Liam Payne i cili u hap në program vitin e kaluar për përvojën e mëparshme të mendimeve vetëvrasëse.

(d.a/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

bota bota rebel wilson rebel wilson

Sondazh

Poll

Newsroom/ Abilekaj: Rama u ndje i kërcënuar nga fama e Martinajt. Cukali: Duan 'shock' dhe show

Newsroom/ Abilekaj: Rama u ndje i kërcënuar nga fama e Martinajt. Cukali: Duan 'shock' dhe show

Newsroom- Abilekaj: Media në Shqipëri boton me porosi nga pronari, gazetari ngelet hallka e fundit

Newsroom- Cukali: Komisioni për Diskriminimin veproi me dy standarte për Këlliçin

Newsroom- Abilekaj: Aksioni për Këlliçin u amplifikua nga Rama, u përdor stereotipi për romët

Newsroom- Dizinformimi për Këlliçin, tregoi fuqinë e Veliajt në media

Newsroom- Cukali: Media serioze ka emër dhe pronarë, kërkon falje kur gabon

Newsroom/ Batuta e Cukalit: Nëse do ishin mbjellë 1 mln pemë, do na hante ujku në Myslym Shyri

Newsroom- Pse politikanëve i duhet dizinformimi? Abilekaj: Shmangin filtrin mediatik

Newsroom- Cukali: "Specialistët" e Bashkisë Tiranë bëjnë dizinformim në rrjet

Newsroom, Ep1, P3 - Dizinformimi me sfond politik.

Newsroom, Ep1, P2- Dizinformimi, media botërore di të përgjigjet

Newsroom, Ep1, P1 - Dizinformimi: Kush dizinformon? Politika, media dhe faktorë të tretë

Newsroom/ Abilekaj: Media në botë e lufton dizinformimin, ne kemi media tradicionale të pabesueshme

Newsroom, Episodi 1- Dizinformimi, "arma" e politikës dhe medias

Sherri në PD-në e vulës, Berisha fton deputetët 'anti-Basha': Ejani, të bëjmë më të mirën

'Mos u bëj protagonist'/ debat Shehu-Kodhelin, socialistja: Keni nga 10 vite që keni mbetur në klasë

Berisha: Janë lejuar të votojnë fëmijë në moshën 10-vjeçare

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!