LIVE UPDATES
Aktualitet

DENONCIMI- Mashtruesi i merr 300 Euro për punë në Gjermani dhe e lë rrugëve

Plarenti thotë se mbeti rrugëve pa punë e pa para.

25 Nëntor 2022, 22:06 Nga k.m.
DENONCIMI- Mashtruesi i merr 300 Euro për punë në Gjermani dhe e
Foto ilustruese

Plarent Berxha ka dërguar një video mesazh në redaksinë e “Stop”, me anë të të cilit denoncon shtetasin Mondi Aliaj nga Vlora. Ky i fundit në Shtator të këtij viti i ka marrë 300 Euro, duke i premtuar një vend pune në Gjermani në një stallë kuajsh. Plarenti shkoi në Gjermani, por puna nuk ekzistonte dhe Mondi u zhduk. Plarenti thotë se mbeti rrugëve pa punë e pa para.

Plarent Berxha: Ky person, për të cilin bëhet llaf, quhet Mondi Aliaj nga Vlora. Ky person më premtoi një punë në Gjermani në stallë kuajsh dhe unë me të rashë dakord kundrejt një pagese 300 Euro, që ia dhashë në dorë dhe u nisa për në Gjermani. Kur shkova në Gjermani, Mond Aliaj më çoi numrin e një personi Qazim Aliaj, i cili ishte nga Kosova dhe më priti atje. Rrugës duke shkuar në shtëpi, Qazimi më tha që ti je ai djali për saldim? Unë i thashë, që jam për punë në stallë kuajsh, jo saldim. Fola me Mondin dhe ai më tha, që prit 2-3 ditë aty dhe do të çoj te stalla e kuajve. Prita 1 javë, 2 javë kaluan 21 ditë, e telefonoja vazhdimisht. Mondi mua më gënjente. Ngela rrugëve pa lekë pa gjë.

Mond Aliaj në një telefonatë me gazetaren e “Stop” e mohoi gjithë këtë situatë dhe u shpreh i gatshëm të ballafaqohej.

Gazetarja: Unë jam Domenika, gazetare e emisionit “Stop” në Tv Klan. Të marrim në lidhje me zotin Plarent Berxha.

Gazetarja: Zotin Plarent Berxha që e keni çuar në Gjermani?

Mond Aliaj: S’kam çuar njeri në Gjermani. Kush është ky?

Gazetarja: Po e njihni ju zotin Plarent Berxha, e keni çuar në Gjermani keni marrë dhe 300 Euro.  

Mond Aliaj: Jo më vjen shumë keq!

Gazetarja: Mund të bëjmë një përballje me zotin Plarent nëse nuk e njihni?

Mond Aliaj: Patjetër! Kur të doni, pa problem fare!

Por pas mbylljes së telefonit, mori menjëherë denoncuesin, duke i kërkuar llogari, se pse kishte ngritur problemin te gazetarja.

Mond Aliaj: Më ka marrë një gazetare në telefon.

Mond Aliaj: Një Plarent e ke çuar në Gjermani, ku di unë, ça më thoshte!

Denoncuesi: Të mori gazetarja në telefon?

Denoncuesi: Po! Gazetaren e kam lajmëruar unë për arsyen e lekëve, që s’po m’i ktheni. Unë vajta dy muaj pas teje, po bredh, hë do m’i dërgosh sot, hë do m’i dërgosh nesër. S’po më jep lekët vëlla! Unë jam hallexhi. Pak, që më le rrugëve në mes të Gjermanisë. Nga 300 Euro më the do të jap gjysmën, edhe gjysmën s’po ma jep.

Mond Aliaj: Ore nuk duhet ta kishe bërë këtë!/tvklan.al

plarent berxha

Sondazh

Poll

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska