LIVE UPDATES
Aktualitet

EMRAT+FOTO/ Zbulohen identitetet e partnerëve të 'Esko' në Athinë, momentet nga grabitjet me armë

Protothema shkruan se së bashku me disa fotografi dhe pamje kompromentuese janë zbuluar gjithashtu dhe emrat e dy bashkëpunëtorëve të Esmin Ferhatit, të cilat janë Denis Alushaj (alias Leonard Alushaj) si dhe Emanuel Mujo.

29 Shtator 2022, 19:11 Nga I.A
EMRAT+FOTO/ Zbulohen identitetet e partnerëve të 'Esko'
Pamjet

GREQI- Dokumentet fotografike nga aksioni i bandës “Esko” brenda dhe jashtë Universitetit Politeknik, të cilat përfshihen në këto aktakuza. Protothema shkruan se bashku me disa fotografi dhe pamje kompromentuese janë edhe emrat e dy krijuesve të Esmin Ferhatit, të cilat janë Denis Alushaj (alias Leonard Alushaj) si dhe Emanuel Mujo.

Korniza nga celularët e drejtuesve por edhe të gjithë anëtarëve të tjerë të tre bandave që funksionojnë në lidhjet me komunikimin dhe i shfaqin ata duke fotografuar me armë në hyrje të universitetit, brenda dhomave, duke grabitur një Mercedes luksoz në mes të ditëve, duke marrë shoferin poshtë në mes të rrugëve si dhe kioskat e super marketit dhe kërkesat që pyesin nga grupi nëse janë "policë", shkruan në më shumë aktivitete në organizatat kriminale që u "shkatërruan" nga politika e nëndrejtorit të Sigurimit të Athinës.

Në fakt, siç bëhet e ditur dhe konkretisht përmendet në shkresat e çështjeve, rektori i NTUA-së kishte marrë një shkresë nga një person i panjohur, i cili ndër të tjera thotë se në Universitetin Politeknik kryhen vjedhje dhe trafikimi i lëndëve narkotike nga njerëzit me mua. personat shqiptarë.

Dy ditë më parë u arrestua shqiptari, Esmin Ferhati në Greqi, i njohur me pseudonimin “Esko”. 30-vjeçari vitet e fundit kishin gjetur rrugë në rezidencat studentore të Universitetit Politeknik, aty ku qëndronin para 4 vitesh me grupin e tij, të formuar nga shqiptarët. Ata kanë kryer grabitje dhe rrëmbime. Disa ditë më parë, Policia ka arrestuar 32 persona për këtë rast, mes policisë në provë dhe “Xhulio” personi që ka sulmuar me kaçavidë një politikë dhe është qëlluar me armë zjarri.

emanuel mujo leonard alushaj denis alushaj esmin ferhati shkaterrohet banda shqiptare ne greqi

Sondazh

Poll

Merr flakë banesa në Tiranë

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës