LIVE UPDATES
Aktualitet

Atentati në Vlorë/ Kamerat fokusuan vrasësit në hyrje të autostradës, 15 persona përfundojnë në polici

Pas krimit, ekzekutorët janë larguar drejt Fierit dhe më pas kanë shkuar në rrugën nacionale Levan-Tepelenë ku i kanë vendosur edhe flakën mjetit në zonë të braktisur.

19 Gusht 2022, 10:48 Nga F.M
Atentati në Vlorë/ Kamerat fokusuan vrasësit në hyrje
Makina e personave që vranë Shpati Lenën e Hakim Xhezon

TIRANË- Kamerat në hyrje të autostradës Fier-Vlorë kanë fiksuar makinën e personave që vranë me breshëri kallasnikovi Shpati Lenën e Hakim Xhezon. Në pamjet filmike duket mjeti i llojit “BMË” që rezulton i vjedhur në Durrës në qershor të këtij viti. Mjeti ka xhama të zinj gjë që nuk lejon që të duken fytyrat e tre atentatorëve.

Pas krimit, ekzekutorët janë larguar drejt Fierit dhe më pas kanë shkuar në rrugën nacionale Levan-Tepelenë ku i kanë vendosur edhe flakën mjetit në zonë të braktisur.

Deri më tani në polici kanë përfunduar 15 persona që janë marrë në pyetje në lidhje me ngjarjen në fjalë. Ata janë kryesisht persona me precedent penalë që dyshohet se mund të kenë marrë pjesë në ngjarje ose të kenë pasur dijeni.

vrasje e dyfishte ne vlore shpati lena hakim xhezo

Sondazh

Poll

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën