LIVE UPDATES
Aktualitet

Klodiana Lala: Ja "loja" e Policisë me pastruesen e Alda Klosit. Dëshmia e Rozetës zbuloi qëllimin, ish-zyrtarja donte t'ja "ngecte" fajin ish-burrit

Rozeta Dobi ka dëshmuar se inskenoi vjedhjen e parave në mënyrë që Alda Klosi t’ia hidhte fajin ish-bashkëshortit, kjo për shkak se kishin probleme mes tyre.

4 Shkurt 2023, 17:57 Nga k.m.
Klodiana Lala: Ja "loja" e Policisë me pastruesen e Alda Klosit.
Klodiana Lala

TIRANË- Gazetarja Klodiana Lala ka zbuluar detaje nga dëshmia e pastrueses Rozeta Dobi, e cila dërgoi në burg edhe Alda Klosin, pronaren e saj, e cila akuzohet për pastrim parash dhe jo vetëm. Në intervistën e saj për "Panorama TV", Klodiana Lala tregoi se pastruesja ka dëshmuar se Alda Klosi ka pasur disa shtëpi dhe ka punuar me të prej vitit 2018. Në dëshminë e saj, Rozeta Dobi ka dëshmuar se inskenoi vjedhjen e parave në mënyrë që Alda Klosi t’ia hidhte fajin ish-bashkëshortit, kjo për shkak se kishin probleme mes tyre.

"Policia ndoqi një rrugë tjetër, mori telefonin e pastrueses dhe kontaktoi të gjithë pronarët e banesave ku ajo kishte punuar. Asnjëri prej tyre nuk pranoi para. Ajo dha shpjegime mbi partaë. Ndërkohë që Rozeta Dobi pyetej, Alda Klosi ndodhej e shoqëruar duke u marrë në pyetje në një ambient të veçuar. Rozeta Dobi deklaroi se ka punuar në disa banesa të Klosit që nga viti 2018. Kam konstatuar në krevatin e saj shuma të konsiderueshme parash mbuluar në batanije, i sistemova në sirtar dhe i tregova se ku i kishte. Bëhet fjalë për një banesë ky Kosi jetonte me vajzën dhe ish bashkëshortin. Deklaron se ka ndërruar disa herë shtëpi, e fundit tek rruga e Kosovarëve. Në dhjetor kur familja ishte ndarë, Klosi më kërkoi që ti merrja e ti ruaja. Mora kasafortën bashkë me djalin, disa i sistemova tek tubi aspirimit dhe disa i lashë ti rregulloja më vonë. Ngjarja e 16 dhjetorit e inskenova që ajo të fajësonte bashkëshortin. Pas këtij deklarimi i janë komunikuar akuzat, ka kërkuar që të kujdeseshin për vajzën e mitur dhe të njoftoheshin familjarët e avokati.

Nuk ka përmendur emër zyrtari që është i përfshirë. Kush janë personat që i jepnin para Alda Klosit? Hetimi do vijojë me tej. Kjo nuk do të thotë që të nesërmen, gjatë ballafaqimit me Klosin mund të mos nxjerrë emra. Flet për gjithë ngjarjen, ka folur për disa banesa që Klosi nuk i ka deklaruar në formularin e pasurisë. Janë disa detaje që do duhet të konfirmohen. Është në dorën e saj nëse do të pranojë të bashkëpunojë. Ka qenë njeri i rëndësishëm, njeri i besueshëm i Arben Ahmetaj. Mund të ketë para të tjera kesh. Ky konflikti mes çiftit nga nxori që na banesat e zyrtarëve kanë para dhe bashkëpunojnë edhe me pastrueset për t’i ruajtur,"-tregoi ajo.

klodiana lala

Sondazh

Poll
Aktualitet 4 Shkurt 2023, 16:27 k.m.

Ulen çmimet e karburanteve

Foto ilustruese TIRANË- Bordi i Transparencës ka vendosur të ulë sërish çmimin e karburanteve në vendin tonë. Sip...

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN