LIVE UPDATES
Aktualitet

VIDEO/ "Ç'lidhje ke ti me burrin tim", përleshen dy shqiptare në Greqi, e reja godet me thikë 27-vjeçaren

25-vjeçarja sot është dërguar në prokurori. E reja e akuzuar për vrasje të mbetur në tentativë është dërguar pak pas orës 11:00 në Gjykatën e Selanikut dhe pritet të kalojë “pragun” e prokurorit dhe më pas të hetuesit.

18 Gusht 2022, 17:14 Nga I.A
VIDEO/ "Ç'lidhje ke ti me burrin tim", përleshen dy
25-vjeçarja shqiptare

GREQI- Një konflikt për shkaqe xhelozie ka ndodhur pasditen e djeshme në Selanik të Greqisë mes dy shqiptareve. Protothema shkruan se një 25-vjeçare ka sulmuar me thikë nga pas shpine një bashkëatdhetare 27 vjeç, pasi kjo e fundit dyshohet se pasur në aferë me burrin e saj. 25-vjeçarja sot është dërguar në prokurori. E reja e akuzuar për vrasje të mbetur në tentativë është dërguar pak pas orës 11:00 në Gjykatën e Selanikut dhe pritet të kalojë “pragun” e prokurorit dhe më pas të hetuesit.

Sipas informacioneve, gjithçka ka ndodhur pak pas orës 19:00, në rrugën Ralli, në zonën e Pylaia në Selanik, kur viktima me origjinë nga Shqipëria po shkonte drejt shtëpisë së saj. Më pas autorja e ka ndjekur, sulmuar me thikë dhe e ka plagosur në bark dhe në shpatull.

Viktima ka ikur për ndihmë në shtëpinë e motrës së saj, e cila ndodhet në një rrugë anësore, ndërsa autorja, nënë e dy fëmijëve të mitur, është pikasur në vendngjarje nga efektivët e policisë, të cilëve u ka rrëfyer aktin. Viktima është transportuar me autoambulancë në spitalin Papageorgiou, ku po vazhdon të mjekohet. Motra e 27-vjeçares, tha se e reja e ka sulmuar gruan duke i bërtitur se ajo kishte marrëdhënie të paligjshme me bashkëshortin.

 “Na erdhi motra për vizitë dhe papritmas në shtëpi u shfaq kjo grua, nuk e njihja, nuk e kisha parë kurrë në jetë. Ajo bërtiste se motra ime kishte lidhje me burrin e saj. Nuk e di nëse kjo është e vërtetë, nuk e di a ka e ka bërë ndonjëherë një gjë të tillë, motra ime”, tha ai.

Siç thotë ajo, motra e saj kishte shumë dhimbje nga goditjet që mori me thikë dhe nuk fliste. 

“Ajo u dërgua në spital me dy plagë me thikë në anën e majtë të barkut dhe një në shpatull, por fatmirësisht mësova se është mirë," tha ajo.

Ndërsa burri i saj tha se ai duke u përpjekur që të ndaj dy gratë që po ziheshin, theu një tavolinë. 

Unë isha duke ngrënë me gruan dhe fëmijën tonë, kur papritmas dëgjuam zhurmë të madhe dhe të bërtitura. Sapo dolëm jashtë, pamë motrën e gruas time të goditur me thikë dhe një grua tjetër mbi të. Unë u përpoqa ta largoja dhe theva një tavolinë që ishte në oborr. Fatmirësisht erdhi policia dhe e arrestoi”, tha kunati i viktimës.

konflikt ne greqi zihen dy shqiptare

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 28 mars

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim