LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Vrasja e Bakiajt, burg për vëllezërit Tarja,18-vjeçari: E qëllova unë, më falni! (Përloten në sallë)

• Gjykata e Sarandës dha sot masën e sigurisë ‘burg pa afat’ si masë sigurie për 18-vjeçarin Xhoi Tarja dhe 24 vjeçarin Xhanelo Tarja. “Arrest me burg” kërkoi organi i akuzës nga prokurore Alba Dhima dhe i të njëjtit vendim ka qëndruar edhe gjyqtari Alban Veçani. • Mbi të dy vëllezërit Tarja rëndon akuza “Vrasje me dashje në bashkëpunim”. Të dy janë përlotur në sallën e gjyqit dhe kanë kërkuar falje. • Krimin e ka marrë përsipër 18-vjeçari Xhoi Tarja. Avokati Edison Ademi është shprehur se ka qenë Xhoi Tarja ai që ka qëlluar me thikë Klodian Bakiajn pas sherrit për parkimin. • “Arrest me burg” me afat 1 muaj me akuzën “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës” u dha is masë për Genci Ahmetin, administrator i hotelit ku punonin dy të rinjtë. • Si ndodhi ngjarja? Klodian Bakiaj parkoi makinën përpara restorantit ku punonin dy vëllezërit. Xhoi Tarja i kërkoi që ta largonte mjetin që aty, por Bakiaj e kundërshtoi. Dyshja u përleshën fizikisht dhe në atë moment nga restoranti doli Xhanelo Tarja. • Ky i fundit nisi të debatonte me Bakiajn dhe në atë çast, Xhoi Tarja u fut brenda restorantit, mori thikën, doli dhe qëlloi drejt e në zemër Bakiajn duke e lënë të vdekur. • Të rinjtë u fshehën në bodrumin e hotelit që kishte dhe restorantin ku punonin, në pronësi të të afërmit të tyre. Por, disa orë më vonë u gjetën dhe u prangosën.

3 artikuj për këtë temë.

1 VITE ME PARE

Vrasja e Bakiajt në Sarandë, krimin e merr përsipër 18-vjeçari, ç’ndodhi në sallën e gjyqit

Vrasja e Bakiajt, burg për vëllezërit Tarja,18-vjeçari: E
Xhoi dhe Xhanelo Tarja

SARANDË- Autorësinë e vrasjes së Klodian Bakiajt, ngjarje e ndodhur në Sarandë dy ditë më parë, e ka marrë përsipër 19-vjeçari Xhoi Tarja, një prej vëllezërve të arrestuar këtë gjë e ka bërë me dije avokati i vëllezërve Tarja në sallën e gjyqit, Edison Ademi, pavarësisht se versioni që kishte dalë deri më tani është se autori i ngjarjes ishte 24-vjeçari Xhanelo Tarja.

Si u raportua fillimisht se ndodhi ngjarja?

Klodian Bakiaj parkoi makinën përpara restorantit ku punonin dy vëllezërit. Xhoi Tarja i kërkoi që ta largonte mjetin që aty, por Bakiaj e kundërshtoi. Dyshja u përleshën fizikisht dhe në atë moment nga restoranti doli Xhanelo Tarja. Ai pa se si vëllai i tij po rrihej nga 41-vjeçari nga Tepelena dhe u fut brenda restornatit, mori thikën, doli dhe qëlloi drejt e në zemër Bakiajn duke e lënë të vdekur. 

Si ndodhi sipas avokatit?

Klodian Bakiaj parkoi makinën përpara restorantit ku punonin dy vëllezërit. Xhoi Tarja i kërkoi që ta largonte mjetin që aty, por Bakiaj e kundërshtoi. Dyshja u përleshën fizikisht dhe në atë moment nga restoranti doli Xhanelo Tarja. Ky i fundit nisi të debatonte me Bakiajn dhe në atë çast, Xhoi Tarja u fut brenda restorantit, mori thikën, doli dhe qëlloi drejt e në zemër Bakiajn duke e lënë të vdekur. 

Të rinjtë u fshehën në bodrumin e hotelit që kishte dhe restorantin ku punonin, në pronësi të të afërmit të tyre. Por, disa orë më vonë u gjetën dhe u prangosën. Në masën ‘arrest me burg’ për një muaj është lënë edhe Genci Ahmeti, administrator i hotelit ku punonin dy të rinjtë. Ai akuzohet për “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës” parashikuar nga neni  301 i kodit penal, pais dyshohet se ka qenë ai personi që i fshehu në bodrum.

1 VITE ME PARE

Vranë Bakiajn për vendin e parkimit, përloten në gjyq vëllezërit Tarja, dëshmia: Kërkojmë falje

Vrasja e Bakiajt, burg për vëllezërit Tarja,18-vjeçari: E
Xhanelo Tarja dhe vendi ku u vra Klodian Bakiaj

SARANDË- Xhanelo dhe Xhoi Tarja, përkatësisht 24 dhe 18 vjeç, vëllezërit që vranë Klodian Bakiajn në Sarandë janë përlotur në sallën e gjyqit. Pasi u është komunikuar masa ;’burg pa afat’, dyshja kanë nisur të qajnë. Fjalët e vetme që kanë thënë në sallë kanë qenë: Kërkojmë falje!

Të rinjtë u lanë në burg, dy ditë pas krimit të rëndë. Bashkë me ta në burg për një muaj u la dhe Genc Ahmeti, pronari i hotelit në bodrumin e të cilit ishin fshehur pas krimit të rëndë.

Si ndodhi ngjarja?

rasja ndodhi dy ditë më parë në qytetin bregdetar. Klodian Bakiaj parkoi makinën përpara restorantit ku punonin dy vëllezërit. Xhoi Tarja i kërkoi që ta largonte mjetin që aty, por Bakiaj e kundërshtoi. Dyshja u përleshën fizikisht dhe në atë moment nga restoranti doli Xhanelo Tarja. Ai pa se si vëllai i tij po rrihej nga 41-vjeçari nga Tepelena dhe u fut brenda restornatit, mori thikën, doli dhe qëlloi drejt e në zemër Bakiajn duke e lënë të vdekur. 

Të rinjtë u fshehën në bodrumin e hotelit që kishte dhe restorantin ku punonin, në pronësi të të afërmit të tyre. Por, disa orë më vonë u gjetën dhe u prangosën.

1 VITE ME PARE

Vrasja e 41-vjeçarit për një vend parkimi në Sarandë, Gjykata vendos për vëllezërit nga Laçi

Vrasja e Bakiajt, burg për vëllezërit Tarja,18-vjeçari: E
Xhanelo Tarja

SARANDË- Xhanelo dhe Xhoi Tarja, përkatësisht 24 dhe 18 vjeç, banues në Laç janë lënë në burg nga Gjykata e Sarandës pasi akuzohen për vrasjen e 41-vjeçarit Klodian Bakiaj, ngjarje e ndodhur pak ditë më parë në Sarandë. Në seancën e mbajtur sot, vëllezërit Tarja janë lënë në masën 'burg pa afat'. Ata akuzohen për 'vrasje me dashje në bashkëpunim'. 

Vrasja ndodhi dy ditë më parë në qytetin bregdetar. Klodian Bakiaj parkoi makinën përpara restorantit ku punonin dy vëllezërit. Xhoi Tarja i kërkoi që ta largonte mjetin që aty, por Bakiaj e kundërshtoi. Dyshja u përleshën fizikisht dhe në atë moment nga restoranti doli Xhanelo Tarja. Ai pa se si vëllai i tij po rrihej nga 41-vjeçari nga Tepelena dhe u fut brenda restornatit, mori thikën, doli dhe qëlloi drejt e në zemër Bakiajn duke e lënë të vdekur. 

Të rinjtë u fshëhën në bodrumin e hotelit që kishte dhe restorantin ku punonin, në pronësi të të afërmit të tyre. Por, disa orë më vonë u gjetën dhe u prangosën. Për ngjarjen përfundoi në polici dhe pronari i hotelit pasi u akuzua se kishte tentuar të fshihte autorët e krimit. Genci Ahmeti është lënë në burg për 1 muaj.

vritet klodian bakiaj klodian bakiaj xhoi tarja xhanelo tarja

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN