LIVE UPDATES
Aktualitet

Zhdukja në det e Taulant Malshit, kthehet në pistën kryesore të hetimit për vrasjen e Fation Dervishit. JA LIDHJA

Ky i fundit aktualisht është duke vuajtur një dënim me burg në Shqipëri, pasi në vitin 2022 plagosi të dashurën e tij nga Durrësi, në një dhomë hoteli teksa festonin së bashku Vitin e Ri. Fatbardh Dervishi në vitin 2022 është marë në pyetje në Drejtorinë e Policisë së Lezhës, si person që kishte dijeni dhe dyshohej për rrëmbimin dhe zhdukjen e Taulant Malshit.

29 Shtator 2023, 12:21 Nga h.k
Zhdukja në det e Taulant Malshit, kthehet në pistën kryesore
Tauland Malshi

DURRËS-Rrëmbimi dhe zhdukja e Taulant Malshit nga Lezha, ngjarje e cila ka ndodhur në 2018 në Malaga të Spanjës, është një nga dy pistat kryesore që po heton policia me shpresën e zbardhjes së vrasjes së Fation Dervishit në fshatin Sukth të Durrësit. 

“Ora News” ka mësuar përmes burimeve pranë policisë kriminale në Durrës, se zhdukja pa adrresë në Spanjë e Lezhjanit Taulant Malshi, lidhet me ngjarjen e Sukthit për shkak të vëllait të viktimës, Fatbardh Dervishi

Ky i fundit aktualisht është duke vuajtur një dënim me burg në Shqipëri, pasi në vitin 2022 plagosi të dashurën e tij nga Durrësi, në një dhomë hoteli teksa festonin së bashku Vitin e Ri. Fatbardh Dervishi në vitin 2022 është marë në pyetje në Drejtorinë e Policisë së Lezhës, si person që kishte dijeni dhe dyshohej për rrëmbimin dhe zhdukjen e Taulant Malshit.

Ai ka mohuar akuzat për implikim në këtë ngjarje. Por shoku i të zhdukurit Taulant Malshit, Edmir Vlashi, është njeri nga personat që ka treguar në policinë Spanjolle se personi i fundit me të cilin ka qënë Malshi, ishte Fatbardh Dervishi. Për zhdukjen e Malshit hetime kanë kryer autoritet Spanjolle dhe policia e Lezhës. Edmir Vlashi, ka ngritur dyshime se rrëmbimin dhe më pas zhdukjen e shokut të tij, Taulant Malshit, e ka kryer Fatbardh Dervishi.

Lidhur me rrethanat e zhdukjes dhe pse kishte ngritur dyshime të forta mbi Fatbardh Dervishin, ishte fakti se ai në 2018 kishte zhvilluar një bisedë me Fatbardhin, ku ky i fundit i është shprehur “…po e çoj në Malaga këtë, po e hedh në det…”.

Por këto pretendimi i ka mohuar gjatë marjes në pyetje Fatbardh Dervishi. Për shkak se kjo ngjarje lidhet me ekzekutimin e një personi nga Lezha, policia ka ngritur dyshime të forta se dhe vrasja e kryer tre ditë më parë e Fation Dervishit, të jetë kryer për motive gjakmarje. Hetimet janë përqëndruar në këtë pikë ndërsa nuk përjashtohet mundësia e vrasjes nga ndonjë anëtar i rrethit farefisnor të vajzës 23-vjeçare, të cilën Fatbardh Dervishi e plagosi në hotel.

Viktima, i cili njihej vitet e fundit edhe me emrin Toni Margen, rezulton i hetuar për trafik droge në Holandë. Ky aktivitet i tij është një piste e tretë e hetimit. Pas zbulimit të faktit se viktima ishte hetuar në Holandë për trafik droge, policia shqiptare është në pritje të informacioneve shtesë nga Interpoli./ Marrë nga Ora News

martin bardhi tauland malshi

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!