LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Amber Heard e ka 'punën pisk', u detyrohet më shumë para avokatëve të saj sesa Depp

Megjithatë, këto nuk janë të vetmet kosto që duhet ta shqetësojnë aktoren, pasi sipas një raportimi, paratë që i detyrohet ekipit të saj ligjor janë edhe më shumë se dëmshpërblimi i Depp.  

3 Tetor 2022, 15:40 Nga I.A
Amber Heard e ka 'punën pisk', u detyrohet më shumë
Amber Heard dhe Johnny Depp

SHBA- Deri më tani, raportet kanë bërë që Amber Heard të përpiqet të mbledhë shumën e kërkuar për të paguar kompensimin që i takon Johnny Depp pasi fitoi betejën e shumëpërfolur ligjore. Megjithatë, këto nuk janë të vetmet kosto që duhet ta shqetësojnë aktoren, pasi sipas një raportimi, paratë që i detyrohet ekipit të saj ligjor janë edhe më shumë se dëmshpërblimi i Depp.  

Në total, aktorja e “Aquaman” u urdhërua të paguante 10 milionë dollarë si dëmshpërblim, plus 350 mijë dollarë. Pas kundërpadisë që ajo ngriti, në të cilën Depp u urdhërua të paguante 2 milionë dollarë, Heard i lihet të paguajë një total prej 5 milionë dollarësh, para që ajo pretendon se nuk i ka.

Përveç këtyre, megjithatë, Amber Heard u detyrohet avokatëve të saj gati 15 milionë dollarë. Siç raportohet, aktorja u detyrohet shuma të konsiderueshme ish-përfaqësuesve ligjorë, si dhe kompanive të sigurimit, si kompania e sigurimeve tregtare Tarvelers dhe New York Marine General Insurance Company.

Kompanitë në fjalë dyshohet se kanë ndërhyrë në padinë që ajo ka ngritur kundër Johnny Depp. Megjithatë, ata po refuzojnë të paguajnë shpenzimet e saj ligjore pasi vendimi i gjeti pretendimet e saj të rreme. Aktualisht aktorja ka nxjerrë në shitje një pronë që zotëron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por edhe kështu nuk do të mund të mbulojë as një pjesë të vogël të të dyja borxheve.

Sipas informacioneve të Marca, agjencia Zen Models shpreson të përfitojë nga nevoja që ka gjetur Heard, duke i ofruar asaj një rol në një film porno. Në emisionin australian "Pop Topic" u raportua se Heard u afrua për një marrëveshje me vlerë nëntë milionë dollarë për të luajtur në një film të titulluar "High Voltage".

"Ne jemi në kontakt me një grup kompanish të prodhimit të filmave për të rritur të interesuara për t'i ofruar zonjës Heard një kontratë për të luajtur në një prodhim argëtimi për të rritur," tha Veronica Mandarian, presidentja e agjencisë.

amber heard johnny depp 

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni