LIVE UPDATES
Art&Argëtim

FBI heq dorë nga hetimi për Brad Pitt: Nuk ka asgjë të re në denoncimin e Jolie

 Fituesja e Oskarit, pohoi në FBI në vitin 2016 se bashkëshorti i saj i atëhershëm Pitt, 58 vjeç, e la atë të mavijosur pasi e shtyu në bordin e një avioni privat, duke i lënë gjashtë fëmijët e tyre jashtëzakonisht të tronditur.

21 Gusht 2022, 17:19 Nga I.A
FBI heq dorë nga hetimi për Brad Pitt: Nuk ka asgjë të re
Brad Pitt dhe Angelina Jolie

SHBA- FBI nuk pritet të rihapë hetimin për Brad Pitt pasi një raport shpërthyes u zbulua këtë javë. PageSix shkruan se këtë gjë e ka bërë të ditur një burim pranë aktorit Brad Pitt. 

“Statuti i kufizimeve ka kaluar shumë dhe ata kanë parë të gjithë informacionin në dorë. Nuk ka asgjë të re këtu. Në atë kohë ata i morën parasysh të gjitha akuzat e Anxhelinës dhe nuk ngritën asnjë akuzë. FBI e hetoi plotësisht incidentin, ka zero shanse që ata të rihapin çështjen. E gjithë kjo është një përpjekje e përbashkët për të njollosur Brad,” tha burimi.

Një zëdhënës i FBI tha se ata nuk mund të komentojnë mbi rastin. Fituesja e Oskarit, pohoi në FBI në vitin 2016 se bashkëshorti i saj i atëhershëm Pitt, 58 vjeç, e la atë të mavijosur pasi e shtyu në bordin e një avioni privat, duke i lënë gjashtë fëmijët e tyre jashtëzakonisht të tronditur. 

“Pretendimet e Anxhelinës u ngritën në të paktën dy kontekste të ndryshme ligjore: incidenti në aeroplan dhe më pas përsëri gjatë një gjyqi të gjatë paraburgimi. Në një rast, nuk kishte asnjë akuzë dhe në një tjetër, Brad iu dha kujdestaria e fëmijëve 50/50", tha burimi.

Dyshja e profilit të lartë kanë qenë në luftë për gjashtë fëmijët e tyre për gjashtë vitet e fundit, që kur Jolie paraqiti kërkesën për divorc në shtator 2016. Edhe pse zyrtarisht janë divorcuar, aktorët janë ende të përfshirë në një mosmarrëveshje për kujdestarinë mbi fëmijët e tyre të mitur: Zahara, 17; Shiloh, 16; dhe binjakët Vivienne dhe Knox, 14. Djemtë Maddox dhe Pax janë përkatësisht 21 dhe 18 vjeç.

brad pitt angelina jolie

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 30 Mars

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë