LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Komediani i njohur i del në mbrojtje Kanye West: Duhet ta ndihmojmë

West ka qenë i qetë në mediat sociale kohët e fundit derisa ai postoi një titull të edituar të New York Times duke u gëzuar që Kardashian dhe ish-i dashuri i saj, Pete Davidson, ishin ndarë. 

21 Gusht 2022, 12:35 Nga A.B
Komediani i njohur i del në mbrojtje Kanye West: Duhet ta ndihmojmë
Kanye West dhe Trevor Noah

SHBA- Trevor Noah ka shprehur publikisht mbështetjen e tij ndaj, Kanye West, pavarësisht përplasjes së  tyre gjatë divorcit të reperit me Kim Kardashian

“Është e lehtë të qëndrosh mënjanë, të shohësh një përplasje treni që do ndodh dhe të mos thuash asgjë për këtë”, tha Noah në episodin e së enjtes të Variety’s Awards Circuit Podcast.

“Dhe më pas, pasi treni rrëzohet nga shinat, ne themi, ‘Oh, e pashë që po vinte!’ Epo, atëherë pse nuk thatë asgjë? Sidomos nëse keni një lloj platforme, keni një lloj detyrimi për të thënë një të vërtetë. Ti e di, shiko diçka dhe thuaj diçka.

“Dhe unë gjithashtu e kuptoj se qeniet njerëzore janë një paradoks,” vazhdoi Noah në podcast. “Ne mund të duam njerëzit që i urrejmë, mund të urrejmë njerëzit që duam. Qeniet njerëzore në tërësi janë paradoks i ndërlikuar. Dhe kështu, nuk më pëlqen të jetoj në një botë ku ne vazhdimisht i hedhim qeniet njerëzore si copa plehrash.”

Komediani vazhdoi të sugjeronte se është më mirë të flasësh se sa të mbyllësh një sy kur dikush – si West – merr një kthesë negative.

“Kanye West është dikush që ka një përshtypje të pashlyeshme në jetën time. Muzika e tij më ka përcjellë fjalë për fjalë nëpër periudha të ndryshme të udhëtimit tim, por më pas ka edhe momente ku mendoj, ‘Ai po del nga binarët.’ Por prapë mund të them se unë  do kujdesem për ty  si qenie njerëzore, kjo është; prandaj po flas. Nuk do të të urrej krejt papritur.’

West ka qenë i qetë në mediat sociale kohët e fundit derisa ai postoi një titull të edituar të New York Times duke u gëzuar që Kardashian dhe ish-i dashuri i saj, Pete Davidson, ishin ndarë. 

kanye west

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 28 mars

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim