LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Gjyqi i Vitit/ Dalin të pathënat e Depp & Heard, akuzat për çrregullimet erektile dhe fotot nudo të aktores

Tani, dokumentet e gjykatës paragjyqësore që u zbuluan kohët e fundit zbulojnë pretendimet se ekipi i Depp u përpoq të paraqiste fotot nudo të Heard-it në provë ndërsa ekipi i Heard u përpoq të sugjeronte që Depp po merrte ilaçe për mosfunksionimin erektil dhe se kishte tekste gjoja ndëshkuese që nuk lejoheshin të të dorëzohet për gjykim.

1 Gusht 2022, 22:43 Nga I.A
Gjyqi i Vitit/ Dalin të pathënat e Depp & Heard, akuzat për
Johnny Depp dhe Amber Heard

SHBA- Padia e Johnny Depp për shpifje kundër ish-bashkëshortes së tij, Amber Heard, mund të ketë përfunduar, por pretendimet dhe akuzat tronditëse që ish-dashnorët ngritën kundër njëri-tjetrit nuk ia dolën të gjitha në gjyq. Tani, dokumentet e gjykatës paragjyqësore që u zbuluan kohët e fundit zbulojnë pretendimet se ekipi i Depp u përpoq të paraqiste fotot nudo të Heard-it në provë ndërsa ekipi i Heard u përpoq të sugjeronte që Depp po merrte ilaçe për mosfunksionimin erektil dhe se kishte tekste gjoja ndëshkuese që nuk lejoheshin të të dorëzohet për gjykim.

Padia për shpifje zgjati javë, përfshinte orë të panumërta deponimesh, dëshmi të drejtpërdrejta dhe dominoi në qendër të vëmendjes mediatike. Pavarësisht se vendimi ra kryesisht në favor të Depp-it dhe përpjekjeve për të hequr çështjen dhe për t'u rigjykuar nga avokatët e Heard, mendohej se, pas gjithë asaj kohe, bota kishte marrë gjithçka që mund të dinte të transmetuar në gjykatë.

Siç u zbulua në 6000 faqe të dokumenteve të gjykatës paraprake që u zbardhën këtë fundjavë, kishte mjaft informacione dhe detaje që të dyja palët u përpoqën të paraqisnin në prova që nuk u miratuan ose u konsideruan të papranueshme nga gjyqtari. Disa nga dokumentet kanë të bëjnë me provat e supozuara që të dy avokatët e Heard dhe Depp bënë përpjekje që juria t'i vlerësonte, por u refuzuan.

Sipas dokumenteve të shumta, ekipi i Heard pretendon se kishte meta të dhëna të paqëndrueshme nga fotografitë dhe regjistrimet e shumta të dorëzuara nga avokatët e Depp në lidhje me lëndimet që ai pretendonte se kishte pësuar dhe abuzimin verbal të paraqitur si provë. Në thelb, ekipi i Heard pretendoi se provat video, audio dhe fotografike të paraqitura nga ekipi i Depp ndoshta mund të ishin manipuluar. Ekipi i Heard paraqiti mocione të shumta duke kërkuar dokumentet origjinale, por mocionet u refuzuan. Ata madje shkuan aq larg sa të punësonin një ekspert mjeko-ligjor, i cili dëshmoi se ai kishte parë meta të dhënat dhe kishte zbuluar anomali që vënë në pikëpyetje vërtetësinë e dokumenteve multimediale. Dëshmia e tij përfundimisht nuk u lejua si provë në gjyq.

Ekipi i Depp gjithashtu argumentoi kundër përpjekjeve të bëra nga avokatët e Heard për të paraqitur pjesë të të dhënave të tij mjekësore si provë. Dokumentet e paraqitura nga avokatët e Depp-it pretenduan se Heard do një cirk dhe synon të heqë këtë gjyq poshtë një sërë vrimash të panevojshme duke përfshirë dhe historinë mjekësore të zotit Depp".

Sipas dokumenteve, Heard paraqiti një listë medikamentesh në prova që përfshinte "Nexium, Cialis dhe Valtrex", dhe avokatët e Depp deklaruan se Heard pretendonte se Depp vuante nga "disfunksioni erektil" dhe se ajo sugjeroi se kjo mund të ishte disi një motiv për abuzim. Megjithatë, avokatët e Depp pohojnë se Heard po përpiqej të paraqiste këto prova vetëm për ta vënë atë në siklet në gjykatë.

Ndërkohë, dokumentet e depozituara nga avokatët e Heard pretendojnë se Depp ka tentuar të paraqesë fotot nudo të aktores në provë.

"Zoti Depp në mënyrë të papërshtatshme kërkon të prezantojë prova për çështjet personale të parëndësishme në vijim," thanë avokatët e Heard në një lëvizje, duke renditur si shembuj "fotografitë nudo të Amber Heard" dhe "Punën e shkurtër të Amber si një kërcimtare ekzotike vite përpara se të takonte Depp". 

johnny depp amber heard

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN