LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Investimet do ju shpërblejnë! Do josheni për shumë gjëra, bëni kujdes, horoskopi ditor

Dosja.al ju sjell parashikimin e horoskopit për ditën e sotme, 22 gusht 2022

22 Gusht 2022, 06:57 Nga A.B
Investimet do ju shpërblejnë! Do josheni për shumë
Horoskopi

Dashi
Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill
Kalimi i Hënës përmes Binjakëve do të rrisë besimin tuaj. Jeni shumë optimistë me energjinë krijuese. Ju jeni në gjendje të zgjidhni të gjitha problemet tuaja. Një ditë e mrekullueshme për çiftin për të nisur gjithçka të re në lidhjen e tyre.

Demi
Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj
Besoni në instinktet tuaja që do t’ju tregojnë rrugën e duhur në jetë. Përdorni njohuritë tuaja për të zgjidhur sfidat. Mundohuni ta bëni jetën tuaj të thjeshtë për të pasur paqe. Do të josheni për shumë gjëra, por zgjidhni me kujdes.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor
Shërbimi juaj vetëmohues do të sjellë çmime për ju. Një kohë emocionuese pasi do të merrni njohje në fushën tuaj. Gjendja juaj financiare do përmirësohet. Do të inkurajoheni të bëni hapat tuaj përpara.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik
Mbajeni vetëbesimin në një nivel më të lartë dhe shfrytëzojeni sa më mirë. Kjo ditë do të jetë një ditë plot tension për ju, megjithatë, do të jeni në gjendje të qëndroni energjikë gjatë gjithë kohës.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht
Është dita më e mirë për të rifilluar përmirësimin e shëndetit tuaj. Nëse i keni investuar paratë tuaja për të blerë ndonjë tokë jashtë shtetit, mund ta shisni atë me një çmim të mirë. Çmimi që merrni mund të ndihmojë në përmirësimin e gjendjes suaj financiare.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator
Do ta shfrytëzoni idealisht kohën tuaj të lirë në aktivitete sportive për të ruajtur qëndrueshmërinë fizike. Nëse keni qenë i përfshirë në ndonjë çështje në lidhje me çështjet e parave, gjykata do të dekretojë në favorin tuaj.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor
Gjendja juaj shëndetësore do të mbetet e mirë pavarësisht orarit të ngarkuar. Do të kuptoni faktin se investimi shpesh rezulton të jetë shumë i dobishëm. Çdo investim i vjetër i bërë nga ju mund të ofrojë kthime fitimprurëse.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor
Motivoni veten për të qenë më optimistë. Ajo rrit besimin dhe fleksibilitetin. Është koha të përgatiteni për të lënë emocionet negative si frika, urrejtja, xhelozia dhe hakmarrja. Të gjitha angazhimet dhe transaksionet financiare duhet të trajtohen me kujdes.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor
Nga pikëpamja shëndetësore, bëni kujdes me atë që konsumoni. Pozicioni juaj financiar mund të përmirësohet pasi ka mundësi për rikuperimin e pagesave të vonuara. Fëmijët tuaj do të kërkojnë më shumë vëmendje dhe kujdes.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar
Mund të jeni të hapur ndaj gjërave të mira. Mund të rikuperohen borxhet dhe detyrimet e gjata në pritje. Përgjegjësitë familjare mund të rriten dhe kjo mund t’ju stresojë.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt
Mund të punoni për përmirësimin e shëndetit tuaj dhe për këtë mund të filloni të ushtroheni. Vëllezërit e motrat tuaja mund t’ju ndihmojnë të përfitoni përfitime financiare.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars
Nëse po bëni betejë ligjore, vendimi mund të jetë në favorin tuaj. Mund të ketë përfitime financiare. Anëtarët e familjes mund të jenë mbështetës ndaj jush. Personat që janë beqarë për një kohë të gjatë ka gjasa të takojnë dikë të veçantë.

horoskopi ditor

Sondazh

Poll

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh