LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Jeni kuriozë për muajin Korrik? Parashikimi mujor për 12 shenjat, cila do 'lundrojë' në para

Horoskopi i muajit korrik nga Susan Miller.

5 Korrik 2022, 12:13 Nga A.B
Jeni kuriozë për muajin Korrik? Parashikimi mujor për 12 shenjat,
Horoskopi

DASHI

Jeta po bëhet gjithmonë e më e bukur për ju! Ka ditë kaq të mira sa ndodh që t'i kërkoni universit të zgjasin përgjithmonë dhe në fakt, do të zgjasin ca. Ky trend ka nisur dy muaj më parë dhe Jupiteri do të vazhdojë t'ju ndihmojë të shkëlqeni. Falë ndikimit të tij do të takoni njerëz të rëndësishëm të cilët do t'ju ndihmojnë gjithnjë e më tepër të jeni të suksesshëm në punën tuaj. 

Përsa i përket karrierës, gjërat s'mund të jenë më mirë se kaq. Nëse diçka e pakëndshme ka ndodhur kohët e fundit (jo domosdoshmërisht, por nëse ka ndodhur), dijeni se kompania juaj ju ka bërë një nder. Ju do ta ktheni atë situatë të keqe, (siç mund të jetë humbja e punës), në një mundësi të mrekullueshme për të marrë një më të mirë, që do t'ju vlerësojë edhe më shumë.

Ndihma e Jupiterit shkon përtej karrierës dhe parave. Shumë dëshira tuaja do të realizohen falë tij. Edhe në jetën private dhe atë personale do të keni ditë fantastike, pasi mund të nisni një lidhje të re apo të takoni komplet rastësisht dashurinë e jetës. Thuajse çdo aspekt i jetës suaj do të përfitojë nga gjithë energjia e mirë që vjen në muajt në vazhdim. Jupiteri do të qëndrojë tek Dashi deri në maj të 2023, por financiarisht do t'ju ndihmojë edhe përtej kësaj date. Nga gjithë shenjat e tjera, shenja juaj është më me fat! 

Hëna e Re do të ofrojë mundësi të jashtëzakonshme për të përmirësuar ambientin e shtëpisë suaj. Saturni do të jetë në anën tuaj për t'ju dhënë ndjesinë e qëndrueshmërisë - kjo do të jetë periudhë e mirë për t'u zhvendosur nëse e keni patur në plan apo për të bërë diçka që do t'i vinte në ndihmë prindërve tuaj. 

Nga 5 korriku deri në 20 gusht, do t'ju duhet të shpenzoni më shumë se zakonisht. Filloni të praktikoni listat sepse kjo mund t'ju çojë në një ndryshim të stilit të jetës. Bëhuni gati për një shpenzim të papritur kur Marsi t'i afrohet Uranit në Dem rreth 1 gushtit. Merrni frymë thellë- jeta ndonjëherë është e tillë, por mos u shqetësoni sepse paratë do t'i zëvendësoni në javët në vijim. Mund të fitoni një lotari, ose mund të merrni para nga një burim i papritur. 

Në 13 korrik mund të marrësh një ofertë pune shumë emocionuese apo konfirmimin për një projekt të ri. Nëse jeni të vetëpunësuar dhe merreni me gjëra krijuese, një klient i ri dhe shumë i rëndësishëm do t'ju ndihmonte shumë.

Shpenzimet nisin të reduktohen pas 20 gushtit, por vini re lajmet e mira që lidhen me të ardhurat tuaja aty në javët e para të korrikut. 

Hëna e Plotë e 28 korrikut do të jetë një nga më të ëmblat e gjithë vitit përsa i përket romancës. Keni shumë pushime, qejf, dashuri dhe lojra me të vegjëlit nëse keni fëmijë. Nëse jeni single, Hëna e Re t'ju ndihmojë të takoni dikë shumë të veçantë me të cilin do të doni të kaloni jetën. Eshtë periudhë perfekte për ju, prandaj shijojeni! Nëse po përpiqeshit për një bebush, shanset për shtatzëni janë shumë të larta këtë muaj dhe në gusht. Fundjava më e mirë është 30-31 korriku kur gjithçka do të duket në vendin e saj. Muajin e mbyllni me shumë humor, ashtu siç edhe do ta nisni.

DEMI

Fillimi i korrikut vjen me gjallëri dhe energji për ju. Marsi, planeti i energjisë është në shenjën tuaj sërish pas një ndërprerjeje 2-vjeçare, shumë gati për t'ju dhënë avantazh në çdo sfidë që ju del para. Ka të ngjarë të jeni në mes të një procesi për të marrë një drejtim të ri, prandaj zgjidhni me kujdes- rruga që do të ndiqni është rrugë në të cilën do të qëndroni për vite me radhë.

Urani do të qëndrojë në shenjën tuaj deri në 2025, prandaj jeta për ju duket goxha interesante- madje mund të themi edhe emocionuese. Ndjeni se jeni rritur shumë së fundmi, prandaj bëhuni gati të përballeni me surpriza pozitive. Meqë po flasim për surpriza, me shumë gjasa do të merrni një vendim që do të surprizojë familjen dhe miqtë tuaj. Ata s'e presin të dëgjojnë çfarë ti do t'i thuash pasi ky vendim mund të ndryshojë drejtimin e jetës tënde. Vendimi juaj do të jetë i prerë aq sa të tjerët mund të tmerrohen ose frymëzohen nga nevoja që ti ke për pavarësi dhe autonomi. Gjithsesi, mendojini dy herë gjërat me kujdes dhe dëgjoni mendimet e të tjerëve. Nëse pas gjithë kësaj sërish mendoni se është vendimi i duhur për ju, merreni. 

Ndërkohë, po vdisni të bëni ca udhëtime të reja. Fundi i qershorit ju dha mundësinë të bënit gati valixhet dhe të niseshit, por fillimi i korrikut s'është koha e duhur për ta bërë. Zgjidhni një vend afër pranë detit që do t'ju ndihmojë të çlodheni dhe t'a lini pas dore rutinën e përditshme. 

Aty nga 13 korriku, mund të ëndërroni për një udhëtim që ju emocionon dhe ndonëse fillimisht do t'ju duket çmenduri, Urani do t'ju ndryshojë mendimin duke ju bërë më shumë se spontan. Papritur do ta gjeni veten në një vend ekzotik gati për t'u eksploruar.

Përsa i përket romancës, nuk ka rëndësi nëse jeni të martuar apo single, shanset më të mira për të gjetur apo shijuar dashurinë do t'i keni përmes një udhëtimi të shkurtër rreth datave 17 korrik- 11 gusht. Në një muaj që favorizon shumë udhëtimet, planifikoni që fundi i muajit t'ju gjejë në shtëpi. Hëna e Re e 28 korrikut do të sjellë mundësi të reja për të përmirësuar shtëpinë dhe jetën familjare. Mund të mendoni për të ndryshuar apartament, për të blerë një makinë apo diçka tjetër që keni dashur prej kohësh. Mos u dorëzoni dhe kini besim që të gjitha do të realizohen.

BINJAK

Është koha për të fituar para, të dashur Binjakë. Hëna e re në Gaforre që ndodhi në shtëpinë e dytë të të ardhurave të fituara dy ditë para fillimit të korrikut është pikërisht ajo që keni pritur të shihni - mundësi për të bërë më shumë! Do të jetë Hëna e re më e mirë e vitit për të gjeneruar të ardhura të reja ose rritje. Marsi do të zhvendoset te Demi më 5 korrik, një vend ideal për t'u fokusuar në planifikimin e strategjisë tuaj. Mendoni për mënyra të reja për të shtuar sigurinë dhe për të gjeneruar para.

Do të keni kohë deri në javën e tretë të gushtit për të përsosur planet tuaja për të ardhmen, sepse pas kësaj, Marsi do të zhvendoset te Binjakët për herë të parë në dy vjet. Çfarë të veçantë ka Marsi te Binjakët këtë herë? Marsi do të vizitojë Binjakët për shtatë muaj, jo gjashtë javët tipike që ndodhin çdo dy vjet. Kjo është një kohë e jashtëzakonshme që ky planet të jetë në çdo shenjë, kështu që Marsi, planeti me energji të lartë që stimulon veprimin dhe konkurrencën, do t'ju vendosë plotësisht në sy të publikut. Ju mund të merrni famë për punën ose sipërmarrjen e re.

Do të largoheni nga fokusi në bisedat financiare dhe do t'i drejtoheni talentit që keni në komunikim përmes shkrimit, të folurit, redaktimit ose kodimit, paraqitjes në media ose hetimit dhe lançimit të formave të reja dixhitale. Kur e pranoni se dini gjithçka që duhet bërë dhe më pas përveshni mëngët dhe e bëni, atëherë ndodh suksesi.

Aftësia juaj për të mësuar ose për të entuziazmuar të tjerët duke ndërtuar komunitetin dhe duke i bashkuar të tjerët për një kauzë të vetme duket se ndikon në mënyrën se si mund ta ktheni këtë në një situatë fituese.

Ndërkohë që Marsi udhëton me Demin në korrik dhe tre javët e para të gushtit, merrni kohë për të pushuar. Do të lëvizni me shpejtësi të madhe në momentin që Marsi do të hyjë te Binjakët nga 20 gushti deri më 25 mars 2023 dhe do të ndiheni shumë të ekspozuar gjatë gjithë atyre muajve.

Afërdita do të jetë shoqja juaj, pasi teksa hyn korriku, Afërdita do të jetë tek Binjakët, deri më 17 korrik. Do të jeni të papërmbajtshëm dhe nëse jeni beqarë, Afërdita do t'ju ndihmojë të merrni vëmendje. Marsi te Binjakët do t'ju marrë përsipër dhe do t'ju ndihmojë më tej pas 20 gushtit.

GAFORRJA

Janë dy shenja të zodiakut që dihet se shqetësohen më shumë se të tjerat: Virgjëresha dhe Gaforrja. Miqtë dhe familja thonë se nuk duhet të shqetësoheni kaq shumë për të gjitha çështjet, veçanërisht ato të vogla, por ju jeni duke shpresuar që të merrni gjithçka "siç duhet".

Megjithatë, paratë do të jenë tema kryesore që ju shqetëson më shumë tani, kështu që mund të keni synim të fitoni më shumë para dhe të gjeni mënyra për të rritur kursimet dhe investimet.

Për më tepër, në punë mund të ndjeni presion për të ndihmuar në përmirësimin e rezultateve të kompanisë, qoftë përmes shitjeve, marketingut, publicitetit ose mjeteve të tjera. Paratë duket se janë një shqetësim i vazhdueshëm edhe në shtëpi. Megjithatë, këndvështrimi për suksesin profesional është i shkëlqyeshëm, kështu që duket sikur po shqetësoheni pa nevojë. Jupiteri hyri në shtëpinë e dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve prestigjioze dy muaj më parë më 10 maj.

Ka më shumë se një dekadë që kur Jupiteri ju ka ndihmuar në sektorin e karrierës, kështu që nëse bëni përpjekje, Jupiteri do t'ju ndihmojë të merrni shpërblime dhe të shkëlqeni në karrierë atje ku dëshironi. Ju mund të habiteni me aftësinë tuaj të vazhdueshme për të pasur një performancë fantastike. Kini besim profesionalisht tek vetja sepse në vitin 2022, dhe duke vazhduar në pjesën e parë të 2023, mund të arrini edhe ëndrrën më të pamundur.

Teksa hyni në korrik, sapo keni marrë dhuratën vjetore të ditëlindjes - një Hënë e re në Gaforre më 28 qershor. Si Dielli ashtu edhe Hëna e re do të jenë në kënd ideal me Jupiterin. Një rritje bujare e pagave mund të ndodhë, sepse ju duket se keni provuar se jeni një yll në rritje. Në fillim të muajit, kjo Hënë e re do t'ju ndihmojë të arrini një qëllim, kështu që mos lejoni askënd t'ju thotë të zvogëloni pritshmëritë.

Afërdita do të kalojë nëpër Gaforre nga 17 korriku deri më 11 gusht. Kjo do të shtojë romancën që do të formohet në gjysmën e dytë të korrikut. Gjeni mënyra për të rifreskuar dhe përmirësuar pamjen duke zgjedhur grim të ri, duke prerë flokët, vizitoni dermatologun ose zgjidhni një parfum të ri. Dashuria është në ajër.

Hëna e re në fund të muajit, 28 korrik, këtë herë në Luan, do t'ju stimulojë financat, nga data 28 korrik dhe duke vazhduar për muajt në vijim. Jupiteri, planeti i fatit të mirë, do të jetë sërish gati për t'u siguruar që llogaria bankare të marrë një fluks bujar.

Punoni shumë në korrik pa u shpërqendruar. Muajin tjetër, Marsi do të kalojë te Binjakët më 20 gusht. Nga 20 gushti e tutje, do ta keni më të vështirë të shënoni fitime të mëdha. Në fund të marsit 2023, ju do të rihyni në një periudhë spektakolare.

LUANI

Hëna e re që u shfaq së fundmi më 28 qershor në Gaforre mund t'ju bëjë disi të tërhequr dhe të dëshironi pak kohë paqësore për veten.

Tani jeni një muaj para ditëlindjes tuaj, një kohë që astrologët e lashtë mendonin se ishte ideale për pushim, reflektim dhe planifikim për vitin e ardhshëm. Nëse merrni kohë për veten, do të rinovoni mendjen, trupin dhe shpirtin duke u tërhequr nga ngutja e jetës së përditshme. As ty nuk do të të mungonte asgjë, sepse për ty, i dashur Leo, korriku fillon ngadalë.

Do të keni një mundësi të madhe për të avancuar në karrierë në korrik dhe gusht pasi Marsi, planeti i veprimit, të hyjë në shtëpinë e dhjetë diellore të famës dhe nderimeve profesionale më 5 korrik deri më 20 gusht. Lëvizja e Marsit në këtë pjesë të grafikut ndodh për gjashtë javë çdo dy vjet. Ju keni një shans tani për të bërë një emër për veten dhe për të ngritur karrierën dhe do të jetë më e lehtë se zakonisht për ju që të tërhiqni vëmendjen e drejtuesve më të lartë. Nëse dëshironi të intervistoni për një pozicion të ri, tani jeni në kohën më të mirë të vitit 2022.

Fati i mirë mund të lidhet me import-eksportin, njerëz ose vende të huaja, media (botime, transmetime dhe bota dixhitale) dhe nëpërmjet veprimeve ligjore (si paraqitjen e një të drejte autori, patentë ose markë tregtare, ose apelim në gjykata për zgjidhjen e një mosmarrëveshjeje). Mund të lidhet gjithashtu me përpjekjet tuaja për të marrë një diplomë të avancuar nga një universitet ose kolegj.

Falë Hënës së plotë në Bricjap, një projekt pune i madh dhe në dukje i rëndësishëm është gati të përfundojë brenda pesë ditëve të 13 korrikut. Një lidhje vezulluese midis asaj Hënë të plotë dhe planetit të surprizave, Uranit, me qendër në shtëpinë prestigjioze profesionale, sugjeron që projekti ka të ngjarë t'ju sjellë një sasi befasuese duartrokitjesh dhe lëvdatash për punën e bërë mirë. Nëse jeni të vetëpunësuar, mund të sillni një klient të ri prestigjioz.

Momenti më i madh do të ndodhë në Hënën e re në Luan, 28 korrik, që do të hapë një portal mundësish për një dëshirë që dëshironi të përmbushni. Këtë muaj, Hëna e re bie në shenjën tuaj dhe kjo do të thotë që ju mund të zgjidhni zonën që dëshironi të përmirësoni ose të rriteni. Bëni një iniciativë dhe universi do të përgjigjet.

Jupiteri me fat do të mbështesë çdo lëvizje tuajën, gjë që nuk është një avantazh i vogël. Nëse ditëlindja ju bie në ose brenda pesë ditëve të 28 korrikut, do të keni dyfish fat.

VIRGJERESHA

Ju jeni shenja më punëtore e zodiakut, por korriku do të jetë muaji i përsosur për të marrë kohë për t'u shoqëruar me miqtë. Duket se keni një ngjarje në kalendarin tuaj në të cilën po prisni të merrni pjesë - dasma e një miku, një konferencë profesionale për një temë me interes për ju, ose një tubim ose ngjarje bamirësie për të mbështetur një kauzë të dashur.

Me miqtë do të kaloni momente argëtuese gjatë gjysmës së parë të muajit. Gjithashtu keni një Hënë të plotë romantike në mes të muajit, 13 korrik. Jeni të prirur për një moment lirik, plot dashuri dhe sepse Hëna e plotë ka disa ditë ndikim. Mbrëmja e jashtëzakonshme mund të ndodhë në çdo kohë gjatë ditëve nga 13 korriku deri më 17 korrik, deri në fundjavë.

Rezultatet e kësaj Hëne të plotë të mrekullueshme do të jenë të papritura dhe për shkak se Urani do të jetë shumë miqësor, episodi ka të ngjarë t'ju emocionojë. Nuk ka rëndësi nëse jeni beqarë apo të lidhur.

Nëse jeni beqar, një takim që një mik do t'ju caktojë mund të funksionojë mirë gjatë kësaj periudhe të Hënës së plotë. Është gjithashtu e mundur që një takim të ndodhë në vendin e punës me një shok ekipi që ka një punë që është në të njëjtin nivel me tuajin.

Marsi po qarkullon në shtëpinë e nëntë të udhëtimeve në distancë dhe mund t'ju shtyjë të blini një biletë avioni në një vend të largët, por shqetësimet për përgjegjësitë e punës mund t'ju bëjnë të hezitoni. Shkoni gjithsesi. Sapo të vijë 20 gushti, kur Marsi të hyjë te Binjakët, nuk do të mund të largoheni lehtë.

Karriera do të rimëkëmbet dhe do të sjellë të gjitha llojet e lajmeve emocionuese. Reputacioni juaj do të rritet dhe ka të ngjarë të pranoni më shumë përgjegjësi. Nëse mund ta blini atë biletë avioni për në një vend të shkëlqyer e privat, bëjeni në fund të korrikut ose në gusht para 20 gushtit.

Në të njëjtën kohë, Jupiteri, i cili do të ketë dërguar një rreze drejt Diellit, do t'ju bëjë gati të dilni nga rutina dhe të shihni diçka të re, dhe në të njëjtën kohë, të shijoni luksin. Nëse mund të merrni vetëm disa ditë, merrini - nuk është koha që kaloni, por cilësia e përvojës që ka rëndësi.

UJORI

Në punë apo në shtëpi, nuk ka rëndësi, sërish ju Ujorë të dashur mbeteni mjeshtra të organizimit. Sapo e kuptoni se ç’duhet të bëni për një projekt të caktuar, direkt ndiheni më mirë. Korriku nuk do të jetë aspak një muaj dembel, përkundrazi, do ta gjeni veten duke rendur sa andej-këndej. Familjarët do kërkojnë që të shpenzoni më shumë kohë me ta sesa në zyrë, ndaj keni një mision të ri: të gjeni balancën e duhur.

Këtë muaj, Marsi lëviz në shtëpinë tuaj të katërt, e përqendruar te rregullat e familjes, ndaj mund ta gjeni veten duke rinovuar apo rifreskuar ambientin e shtëpisë. Ose, mund të jeni të zënë duke përmbushur disa detyra që ju kanë caktuar prindërit.

Eklipset e 30 prillit dhe 15 majit kanë ndikuar ndjeshëm në sferat e shtëpisë, jetës, si dhe karrierës, duke sjellë ndryshime dhe mundësi të reja në këto aspekte.

Marsi qëndron në shtëpinë tuaj që prej 5 korrikut deri në 20 gusht, duke të mundësuar shanse dhe opsione fantastike në rrugëtimin tuaj. Kjo është një periudhë shumë produktive, ndaj mund të merrni vendime rreth shtëpisë dhe familjes suaj. Mundohuni që vendimet t’i merrni gjatë verës, deri në 25 tetor dhe 8 nëntor, pasi në këto data do të ndodhin eklipse që nuk janë shumë të favorshme për ju.

Gjatë muajve të fundit, keni përjetuar disa ndryshime, ndaj tani është çasti që të bëni bilancin e tyre dhe të pushoni. Hëna e plotë e 13 korrikut ju sugjeron që ta ulni pak ritmin e jetës dhe të injoroni kakofoninë dhe zërat rreth jush. Duket se keni për të marrë një vendim shumë të rëndësishëm, ndaj përqendrohuni në një mendësi dhe stil jete më të qetë.

Rreth 13 korrikut, do të keni më shumë ide se zakonisht dhe intuita juaj e brendshme do të jetë më aktive dhe kjo, falë Uranit. Njerëz të rëndësishëm do të duan t’ju ndihmojnë, ndaj mos u çudisni kur të keni shumë mbështetje nga njerëz të afërm dhe të çmuar për ju. Shihni me vëmendje ata që ju rrethojnë dhe do të gjeni shumë njerëz të mirë dhe të buzëqeshur, të cilët janë gati t’ju japin një dorë.

Tani, përqendrohemi edhe te Hëna e re në Luan, e cila mundëson një lidhje më të bukur dhe të thellë me partnerin/en tuaj, ose dikë të çmuar për ju. Kjo mund të jetë periudha e duhur për një propozim, ose për të marrë opinionin e dikujt që do të jetë mbështetja juaj. Partneri/juaj do të jetë më i/e ngrohtë se kurrë dhe do t’ju japë lajme që do t’ju ngjallin emocione. Sigurisht, Hëna e re është unike dhe speciale. Ndërkohë, Jupiteri vendoset në pozicionin perfekt për t’ju sjellë fatin, në momentin që keni më shumë nevojë për të. Komunikimi mes jush dhe partnerit/es do të jetë i qartë dhe i ëmbël, pa prezencën e keqkuptimeve. Në këtë moment të muajit, do të kuptoni se takimi me këtë person ka qenë një prej gjërave më të mira që ju ka ndodhur. Për ju, ky individ është një thesar.

Muaji mbyllet me një prej fundjava më të mira të muajit, kur do të jeni në humor të mirë dhe do të doni të argëtoheni në një ambient luksoz. Do të shkoni në ndonjë qendër SPA, ose do të kaloni një fundjavë të paharrueshme me personin e zemrës. Do të shpenzoni pak më shumë se zakonisht, por ia vlen. Përkëdheleni veten, të dashur Ujorë, e meritoni!

PESHQIT

Korriku do të jetë një muaj i lumtur, i cili ju çliron nga tensioni që keni ndierë së fundmi. Jeni detyruar të respektoni afatat, kërkesat, apo edhe nevojat e të tjerëve dhe kjo ju ka lodhur. Ju duhet një pushim dhe universi dakordëson me këtë. Më 5 maj deri në 20 gusht, Marsi do të jetë te shenja e Demit dhe kjo sjell për ju mundësi për t’u qetësuar, duke ndërmarrë udhëtime të shkurtra për të vizituar miq apo të afërm.

Hëna e re, e mbush ajrin me një romancë të ëmbël dhe ju rezervon shprehi dashurie, argëtim dhe pak kohë me fëmijë. Duke qenë se ju Peshqit jeni më të lumtur kur përdorni imagjinatën, emocionet dhe anën tuaj kreative, do të keni disa projekte të tilla, të cilat do t’ju mbushin me lumturi. Nëse në hyrje të korrikut, e keni ndarë mendjen për një udhëtim, zgjidhni natyrën apo një plazh të bukur me rërë. Të sugjerojmë këtë, pasi Gaforrja ëndërrimtare ndodhet pranë Hënës së Re dhe ju frymëzon që ju përdorni përfitimet e ujit në procesin e qetësimit dhe shërimit shpirtëror.

Në gjysmën e parë të korrikut, romanca do të jetë shumë prezente. Për disa të tjerë, mund të jetë edhe kryefjala e korrikut. Nëse jeni single, Hëna e re do të jetë një prej periudhave më të mira të vitit 2022 dhe do t’ju ndihmojë të gjeni personin që keni kërkuar për kaq gjatë. Gjasat mund të jenë që ta gjeni në një udhëtim njëditor, ose nga një mik/e i/e përbashkët.

Meqë ra fjala te miqtë, Hëna e plotë e 13 korrikut vjen me shumë argëtim dhe dëshirë për të shpenzuar kohë me miqtë tuaj. Do të keni një event special rreth 13-17 korrik. Mund të bëhet fjalë për një dasmë, përvjetor apo ditëlindje, pra, diçka që i bën bashkë miqtë. Kjo Hënë e Re ju sjell të papritura dhe kthesa mjaft interesante. Fajin për këto lojëra e ka Urani!

Deri sa të shkoni në datën 28 korrik, do të ndiheni të freskët dhe të qetë, gati për të marrë në dorë një projekt të ri, i cili me shumë gjasa do t’ju shpërblejë në mënyrë shumë të kënaqshme. Jupiteri, planeti i fatit të mirë kujdeset që të fitoni mirë në sektorin monetar. Me Hënën e Re në Luan, do të punoni me disa klientë që krijojnë aksesorë të çmuar, të punuar me dorë, ndaj do të keni mundësinë të mësoni më shumë rreth artizanit dhe produkteve elegante.

Këtë muaj, përgatituni sepse do të flisni, shkruani, apo mund të përfshiheni në një projekt televiziv, apo podkast. Në momentin që Marsi do të hyjë në Dem, do të vini re se klientët do të vlerësojnë aftësitë tuaja të komunikimit dhe do të merrni projekte më të rëndësishme. Sërish do të përballeni me afate, ama këtë herë do të jenë interesante dhe shumë shpërblyese.

Afërdita do të zhvendoset në Gaforre, shtëpia juaj e pestë e dashurisë. Po flasim për atë të vërtetën. Kjo është një shenjë e qartë që fuqia e universit është me ju.

Për sa i përket udhëtimeve, do të ishte zgjedhjen e zgjuar që të udhëtonit nga mesi i gushtit, pasi në fillim dhe në fund do të jeni shumë të zënë. Për më tepër, do t’ju pëlqejë ritmi i pushimeve dhe nuk do të keni mundësi të punoni me një projekt që paguhet shumë mirë.

SHIGJETARI

Ju zbaviteni duke u përfshirë me një botë të mbushur me koncepte dhe ide ndryshe, por keni prirjen të frikësoheni kur merreni me çështjen e parave. Fatkeqësisht, të gjithë duhet të merremi me administrimin e parave, pavarësisht nga shenja jonë e zodiakut dhe ky është pikërisht muaji yt për ta bërë këtë.

Hëna e re e  28 qershorit nxiti shtëpinë tuaj të tetë të  financave, të taksave dhe të rimbursimeve të taksave, hipotekat, kreditë studentore, kreditë bankare, komisionet, zgjidhjet e tjera gjyqësore, shpërblimet, deklaratat e kartës së kreditit, e kështu me radhë. Ekziston mundësia që njëra prej këtyre aspekteve të të sjellë të ardhura ose burime të tjera për të punuar më shumë për realizimin e një objektivi që keni. Le të themi si shembull- blerjen e një shtëpie.

Kjo Hënë e Re e 28 qershorit gjithashtu do t'ju motivojë të rishikoni shpenzimet tuaja të përsëritura dhe ato që bëni për herë të parë dhe do t'ju japë shtysë për t'u kujdesur më shumë për investimet e së ardhmes. Nëse je në shkollë, mund të aplikosh për bursë ose ndihmë financiare- koha dhe planetet janë në favorin tuaj.

Hëna e Plotë në Bricjap, në 13 korrik, do të mbyllë bisedimet financiare dhe veprimet brenda pesë ditëve nga kjo datë. Falë Uranit mund të shihni ca burime të ardhurash në drejtimin tuaj që nuk i prisnit kurrsesi.

Dy muaj më parë, më 10 maj, planeti juaj Jupiteri- planeti i dhuratave dhe fatit, hyri në shenjën e Dashit, për të qëndruar afërsisht 12 muaj. Pozicioni i Jupiterit është gjithmonë një tregues i besueshëm se nga do të vijë fati dhe lumturia juaj.

Ky vit, nëse jeni single, do të jetë i mrekullueshëm për gjetjen e një njeriu të veçantë dhe të vërtete. Këto ditë, edhe pse jeta juaj në zyrë do të jetë e ngarkuar, nëse jeni të lidhur, do të kaloni kohë cilësore me partnerin tuaj. Përveç kësaj, këtë vit deri në muajt e parë të vitit të ardhshëm është koha perfekte për të nisur dhe sjellë në jetë një bebush.

Jupiteri do të ndikojë ndjeshëm aty nga fundi i muajit. Si Shigjetar që jeni, do doni të udhëtoni dhe sa më e largët distanca, aq më të lumtur ju. Bëni gati pasaportën, pasi ka gjasa të udhëtoni diku larg dhe të shijoni ca ditë gjithë emocione.

Nëse është e pamundur të largoheni nga qyteti/shtëpia ditët e fundit të korrikut dhe fillimit të gushtit janë idealë për të nisur një kurs, prandaj lap topin merreni gjithnjë me vete. Jeni të uritur për të mësuar gjëra të reja dhe të jeni të sigurtë që përpjekjet tuaja di të shpërblehen.

Ky është një muaj shumë i mirë për ju, ku pjesën më të madhe të vëmendjes do ta zënë financat, gjetja e mënyrave për të kursyer, apo përpjekjet për të fituar më shumë para.  Ju mund të jeni në gjendje të blini diçka që keni dashur gjithmonë, ndoshta sepse një shumë e vogël parash do të bjerë në duart tuaja në Hënën e Plotë 13 korrikut. Ndonëse do të jeni të zënë në zyrë dhe në shtëpi, sërish do të jesh në gjendje të kalosh kohë me atë që do ose, nëse jeni single do të gjeni kohë për të takuar dikë të ri që do t'ju magjepsë.

BRICJAP

Mendimet tuaja në fillim të këtij muaji shkojnë për partnerin tuaj, atë njeriun e veçantë që keni njohur ose për bashkëpunëtorin e biznesit.

Kaq e fortë do të jetë për ju kjo Hënë e Re që u shfaq më 28 qershor në Gaforre, saqë nëse po dilni  seriozisht me dikë, mund të caktoni datën e dasmës suaj.

Nëse jeni single dhe shpresoni të takoni dikë të ri, Marsi është gati për t'ju shpëtuar. Marsi do të hyjë në Dem, sektorin tuaj të dashurisë, më 5 korrik dhe do të qëndrojë deri më 20 gusht, prandaj shanset për të gjetur dikë shumë special janë të larta. Mund të themi se gjatë kësaj periudhe je e vetmja shenjë e zodikuat me avantazh të jashtëzakonshëm përsa i përket romancës, prandaj merreni seriozisht.

Bricjapi njihet si  shenjë ambicioze, dhe ju jeni gjithmonë duke menduar se si të promovoheni dhe të zgjeroni ndikimin tuaj profesional. Nëse je i vetëpunësuar, mund të marrësh në punë një ekspert me të cili duhet të bësh ortakëri. Ky person mund të jetë llogaritar, avokat, publicist, menaxher i rrjeteve sociale ose partner biznesi. (Nuk është e nevojshme të bësh një marrëveshje 50-50 të fitimeve—mund ta mbash nën kontroll me 70-30.)

Ideja është se gjatë kësaj periudhe mund të ndjesh nevojën dhe vlerën e bashkimit të forcave me një person tjetër për të të ndihmuar të arrish më shumë në jetë. Koha perfekte është tani.

Nëse keni një partner biznesi ose bashkëpunëtor, mund të doni të bëni një ndryshim në marrëveshjen tuaj për të siguruar rritje të të ardhurave. Pasi ta përqendroni mendjen tek "ai tjetri"  gjatë pjesës së parë të muajit, do ta ktheni vëmendjen ndaj nevojave dhe dëshirave tuaja në Hënën e Plotë në Bricjap më 13 korrik. 

Kjo do të jetë një Hënë e Plotë e fuqishme për ju, një nga më të mirat e vitit 2022 sepse Urani, planeti i surprizave, është në pozicion perfekt. Do të zgjedhësh dhe do ta bërtasësh me të madhe zgjedhjen që bëre, nuk do të ketë asnjë arsye për të pritur. Eshtë koha për vete, i dashur Bricjap.

Në fund të muajit do të mendoni se si të fitoni më shumë para dhe mund të keni me vete partnerin tuaj për të ndarë idetë. Në një formë a në një tjetër shuma parash do të vijnë në drejtimin tuaj.

Fitimet më të mëdha këtë periudhë do të dalin nga blerja ose shitja e pronave. Nëse shisni, ka të ngjarë që të merrni oferta mbi çmimin që kërkoni. Nëse blini, bankat do t'ju favorizojnë dhe do t'ju japin shumën e plotë të kredisë për hipotekë ose për përmirësimin e shtëpisë që keni kërkuar. Ky është një muaj ideal për të investuar në toka. Gushti do të jetë gjithashtu favorizues, por fundi i korrikut do të shkëlqejë.

horoskopi mujor horoskopi

Sondazh

Poll

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia