LIVE UPDATES
Art&Argëtim

"Me ish-gruan e oligarkut rus në një natë romantike"/ Mediat britanike zbulojnë raportin i ri të Tom Cruise

Cruise, është parë kohët e fundit duke vizituar Khayrova në shtëpinë e saj në Knightsbridge në qendër të Londrës, me pamje nga parku gjigant Hyde Park.

18 Shkurt 2024, 10:41 Nga h.k
"Me ish-gruan e oligarkut rus në një natë romantike"/
Foto ilustruese

BRITANI-Mediat britanike publikonin sot pamje nga apartamenti 10 milionë paundë ku aktori 61 vjeçar Tom Cruise ka kaluar disa netë romantike me të dashurën e tij të re, aristokraten 36 vjeçare ruse Elsina Khayrova.

Cruise, është parë kohët e fundit duke vizituar Khayrova në shtëpinë e saj në Knightsbridge në qendër të Londrës, me pamje nga parku gjigant Hyde Park.

Fqinjët e tyre thanë për rrjetin MailOnline se kishin parë Cruise të hynte disa herë në ndërtesë, për të shkuar në ‘apartamentin’ më shumë se 1000 metra katrorë të Elsina, ku ish-gruaja e një oligarku rus ka jetuar gjashtë vitet e fundit.

Një prej fqinjëve tha: “Ai vjen nga hyrja kryesore, përshëndet stafin e sigurisë dhe nuk bën shumë zhurmë. Të kesh një emër të madh si ai këtu nuk është se na bën shumë përshtypje, se ka plotë të tjerë, që jetojnë ose vijnë për vizitë”.

Apartamenti luksoz është blerë nga ish-bashkëshorti i Khayrova, manjati rus i diamantëve e qymyrit Dimitry Tsvetkov, për të cilin 43 vjeçari kishte paguar 10 milionë në vitin 2017, thuhet në Daily Mail. 

Çifti asokohe shpenzuan dhe rreth 3 milionë paundë për rinovimin e shtëpisë. Por kur u vendosën aty në 2018 martesa e tyre nisi të prishej dhe zoti Tsvetkov doli nga shtëpia në 2020 dhe kërkoi divorcin.

Khayrova vijoi të jetonte në apartamentin në Londër kurse burri u vendos në vilën rurale 27 milionëshe në Surrey.

Pas lajmit të lidhjes së ish-gruas me Cruise, Tsvetkov ka thënë për rrjetin MailOnline se kishe shpenzuar më shumë se 10 milionë paundë për veshje e çanta për ish-gruan, gjatë martesës së tyre të trazuar 10-vjeçare.

Ai tha: “Le të shkojë me këdo, Tom Cruise apo kushdo tjetër duhet të dijë se ajo ka vetëm shije të shtrenjta dhe luksi. Tom duhet të mbajë mirë sytë dhe portofolin të hapur. I shkoftë mbarë të dyve”.

Khayrova është bija e Rinat Khayrova, biznesmen e politikan rus i afërt me Putin, me pasuri rreth 5 miliardë dollarë.

tom cruise

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni