LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Sfiloi në Javën e Modës në Milano, modelja shqiptare: Gjithçka ishte rrëmujë, mendoja se do pengohesha

Modelja shqiptare ka treguar se si nisi e gjitha karriera e saj e deri tek emocionet e para që përjetoi teksa u bë pjesë e 'Fashion Week'.

26 Shtator 2023, 12:36 Nga A.B
Sfiloi në Javën e Modës në Milano, modelja shqiptare:
Modelja

TIRANË- Modelja Greis Ndrepepaj, ishte e pranishme në javën e modës në Milano. Për ‘Kafe Shqeto’, ditën e sotme ajo ka treguar se si nisi e gjitha karriera e saj e deri tek emocionet e para që përjetoi teksa u bë pjesë e 'Fashion Week'.

INTERVISTA:

Flavio: Aktualisht je në hapat e parë të karrierës, duket sikur je tipikisht shumë shqiptare dhe përgjan shumë me figurën e një modeje?

Greis Ndrepepaj: Nuk besoj se ka qenë kjo një ndihmesë apo ndalesë për këtë gjë, pra ka ecur më kohën çdo gjë. Siç i përmendëm janë hapat e parë dhe çdo gjë vjen si mundësi dhe  nuk mund ti ndalojmë apo refuzojmë, thjesht janë mundësira shumë të mira.

Flavio: Ti aktualisht mund të quhesh modele profesioniste?

Greis Ndrepepaj: Po tani quhem modele profesioniste, por për momentin nuk kam një agjensi. Kam bërë shkollën tek academia ‘La Griffe’ dhe dosja ime prej një modeleje ndodhet në disa agjensi të ndryshme që sigurisht ata do të kenë punën e tyre që t’i lançojnë.

Flavio: Momenti i parë në sfilatën e Milanos, cilat ishin emocionet e para?

Greis Ndrepepaj: Momenti në ‘backstage’ ishte shumë i rrëmujshëm, kishte shumë njerëz dhe të gjithë nxitojnë për të bërë gjërat e tyre dhe kishte talente nga më të ndryshme dhe e vetmja gjë që mendova ishte nëse do dilja mirë, nëse do pengohesha apo jo.

Flavio: Kur mendove se doje të bëheshe një modele?

Greis Ndrepepaj: Kam qenë shumë e vogël dhe e kam pasur ëndërr. I ndiqja shumë eventet, dhe kam pasur modelet e mia të preferuar. Mendoja se kjo ishte një botë tjetër dhe deri diku mendoja që unë nuk kam mundësi të shkoja deri atje, madje deri javën e kaluar më dukej kështu, pra nuk mendoja se do të sfiloja.

Flavio: A ka patur ndonjë dietë që duhej të ndiqje, pra si funksionon e gjitha kjo?

Greis Ndrepepaj: Po, normalisht duhet mbajtur një regjim që ta sugjerojnë apo ta japin. Pak a shumë kjo është si rregull, që duhet ta zbatosh. Nuk është diçka e vështirë kjo pasi unë e dua shumë atë gjë dhe ko pjesa tjetër nuk llogaritet fare.

modele greis ndrepepaj

Sondazh

Poll

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme