LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Tentoi ti prishte dasmën, ish-bashkëshorti i parë i Britney Spears dënohet me dy muaj burg

Jason Alexander, 40 vjeç, pranoi akuzat dhe një gjykatës e dënoi atë me 64 ditë burg, kohën që ai e ka vuajtur tashmë.

14 Gusht 2022, 10:43 Nga d.a.

Tentoi ti prishte dasmën, ish-bashkëshorti i parë i Britney


Spears dhe Alexander

SHBA- Bashkëshorti i parë i Britney Spears është dënuar për shkelje dhe bateri pasi u shfaq pa paralajmërim në dasmën e këngëtares amerikane në qershor.

Sipas BBC, Jason Alexander, 40 vjeç, pranoi akuzat dhe një gjykatës e dënoi atë me 64 ditë burg, kohën që ai e ka vuajtur tashmë. Ai u kap nga siguria pasi rrëzoi dasmën mes Spears dhe partnerit të saj prej kohësh, Sam Asghari.

Britney dhe Jason ishin shokë fëmijërie dhe u martuannë vitin 2004 në Las Vegas pas një nate argëtimi dhe alkooli, dasëm të cilën e anulluan pas 55 orësh.

Spears, 40 vjeç, dhe Asghari, 28 vjeç, u martuan në një ceremoni private në shtëpinë e saj në Ventura County të Kalifornisë më 9 qershor. Por përgatitjet u ndërprenë nga mbërritja e Alexander, pasi pak minuta më parë ai kishte postuar Live në Instagram ku thoshte se ishte aty për të “prishur” dasmën.

Videoja e tij e tregoi atë duke ecur nëpër shtëpinë e Spears në kërkim të saj, dhe më pas duke shkuar në një strehë ku prekjet e fundit po viheshin në një ekspozitë të madhe me trëndafila.

Ai pretendoi se Spears e kishte ftuar atë, duke thënë: "Ajo është gruaja ime e parë, gruaja ime e vetme". Ai u arrestua dhe u dërgua në një burg lokal.

"Ai mundi të gjente rrugën e tij në pronë dhe u përball me sigurinë," tha një zëdhënës i policisë në atë kohë.

Ceremonia vazhdoi pavarësisht trazirave, ku morën pjesë yje duke përfshirë Madonna, Paris Hilton, Selena Gomez, Drew Barrymore, Ansel Elgort dhe will.i.am.

Në nëntor, këngëtarja u lirua nga një kujdestari e diskutueshme ligjore 13-vjeçare, nën të cilën babai i saj Jamie kontrollonte shumë aspekte të jetës së saj. Babai, nëna dhe motra e saj thuhet se nuk ishin në dasmë pasi marrëdhëniet u prishën për shkak të marrëveshjes dhe betejës ligjore të Spears për t'i dhënë fund.

Spears u takua me burrin e saj të ri, një trajner personal, në vitin 2016 në xhirimet e videos së saj muzikore për këngën Slumber Party. Ajo ishte e martuar më parë me balerinin Kevin Federline nga viti 2004 deri në 2007.

britney spears jason alexander sam asghari

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive