LIVE UPDATES
Bota

Bëri foto ‘romantike’ para krimit për të dalë i pafajshëm! Arrestohet turku që hodhi në shkëmb gruan e tij 7-muajshe

17 Shkurt 2021, 12:17 Nga DOSJA
Bëri foto ‘romantike’ para krimit për të dalë i

TURQI– Një 40-vjeçar turk i cili akuzohet për shtyrjen e gruas së tij shtatzënë nga një shkëmb pasi bëri një selfie romantike me të, u arrestua nëntorin e kaluar, më shumë se dy vjet pas vdekjes së gruas.

Sipas Daily Mail, ngjarja e rëndë ndodhi në qershor të vitit 2018 në Mugla të Turqisë pranë Luginës së Fluturave ku 40-vjeçari kishte shkuar me pushime me gruan e tij 32-vjeçare. Semra Aysal ishte shtatë muajshe shtatzënë kur humbi jetën tragjikisht, duke rënë nga një shkëmb në zonë. Gruaja ndërroi jetë direkt në vendin e ngjarjes.

Turku pretendon se gruaja rrëshqiti dhe ra nga shkëmbi, dhe se ai nuk kishte asnjë lidhje me vdekjen e saj. Atë ditë çifti kishte kaluar tre orë në atë zonë, duke shijuar pamjen dhe duke bërë fotografi. Sipas të akuzuarit, rënia ndodhi kur gruaja e tij i kërkoi që t’i sillte telefonin celular, të cilin ajo e kishte futur në çantë pasi kishte bërë disa fotografi. Sipas tij, me shpinë të kthyer nga çanta, ai dëgjoi Semrën duke bërtitur.

Nga ana tjetër, paraqet një version të ndryshëm të mënyrës se si ndodhën ngjarjet atë ditë. Sipas prokurorisë, burri planifikoi dhe egzekutoi me gjakftohtësi gruan e tij në mënyrë që të rimarrë dëmshpërblimin nga kontrata e sigurimit të jetës familjare që gruaja kishte nënshkruar pak para vdekjes së saj të parakohshme. Në rast të një aksidenti ai do të përfitonte kompensimin.

Sipas prokurorëve, e vetmja arsye që çifti u ul për tre orë në vend ishte sepse 38-vjeçari po kërkonte rastin e duhur , kur ishte krejtësisht vetëm, për të shtyrë gruan e tij në boshllëk. Sapo u sigurua se askush nuk do t’i shihte, turku zbatoi planin.

(kle.mu./dosja.al)

 

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

bota bota turku hedh gruan ne shkemb turqi turku hedh gruan ne shkemb turqi

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE